Alati i radionice

Baždarenje moment ključa Gedore -Rahsol.



Nije "okidao" dobro ,dobio je rastavlanje čišćenje i baždarenje.Nisam našao ništa slično na netu pa hoću da proverim da li sam dobro uradio.Ko se razume u ove stvari neka napiše ako sam negde pogrešio.











Ovde nailazim na problem.Unutar ove šipke nalazi se sistem za doteznje opruge.Na većini ključeva koje sam video ima osigurač u vidu šrafića ,ovde je kirnerovano .




Ispred opruge su ove dve čaure ukupne dužine 30 mm.



Predpostavio sam da bi sa dodatkom platne povećao pritiak oruge na mehanizam za "okidanje".Dodao sam platnu od 2 mm i probao .Bilo je blizu al je pritisak opruge bio još slab.

Tada sam napravio jednu cevčicu od 33 mm.



Ovo je dalo, po meni dobre rezultate.

Težina od 10,3 kg i 15,3 kg



Udaljenost od cetra gde dodje nasadni ključ do mesta gde okačim teret je 41,5 cm



Računao sam (prvo na 10,3 kg)

10,3 kg x 0 ,415 m = 4,27 kg-m x 9,8 (koeficijent za prevođenje u njutnmetar ) = 41,85 Nm postavio sam skalu na zadatu vrednost.



Postavio sam ključ u mngele ,postavio kilažu na odredjeno mesto ,samo sam pipnuo ključ i on je okinuo. Ponovio sam ovo više puta .Tada sam samo malo smanjio skalu (skoro neprimetno ) i kjuč je okidao kao pustim teret.



Kasnije sam to isto radio sa težinm od 15,3 kg.

Malo je opširno ali ko zna ,možda nekome zatreba
 
Da li mi neko moze preporuciti kvalitetnu rucnu mazalicu,da li su i danas istog kvaliteta "Fadip Becej" kao nekad ili ima nekog drugog proizvodjaca?
Ja neznam ni kad sam kupio upravo ovu fadipovu i sad mi vec navoj popusta na onom dijelu koji se prvrce na cev zajedno sa ruckom
 
Stiglo pojacanje u radionicu...:

10r7fy8.jpg


2vi2yk3.jpg
Kako se pokazao aparat interesuje me elektroda i co2 ,jel se gasi prilikom duzeg rada ?
 
Ovaj model ima samo tig i MMA(REL) nema co2 ali radi radnju za 5. Ja sam zadovoljan!
 
Ja imam kzubr aku busilicu, 24v 2.5ah baterije. 60€ placena, mislio sam da je malo bolja od igracke. Koliko vec radim sa njom ja sam prezadovoljan. Jedino sto nema garanciju. A aparat za varenje jel ima garanciju?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Koga god sam zvao garancija do kapije,rel daju da probas al co2 nikako pa ni sa mojim pistoljem i gasomtako da sam mnogo sumnjicav. Kod mene ga nema jos niko.
 
Kolega sa kojim sam radio u firmi je kupio takav co2 i prezadovoljan je sa njim! Ja sam sad kupio brusilicu sa potenciometrom 900w kzubr, videcemo koliko je kvalitetna...
 
Imam i ja taj kzubr samo obicni inveror, bas sam neki dan vario oko 1,5kg elektroda skoro bez prestanka 3.2mm elektrodu i nikakvih problema nema, a do sad sam izvario dosta sa njim i radi super.
 
Ko stvarno proizvodi te Kzubr alate ?,vidim odjednom preplavili maltene te sajtove tipa kupujem-prodajem itd,cene im bas niske.Meni pregorela velika brusilica,pa bih gledao da kupim 2 jeftine(jedna da ima reznu a druga brusnu plocu,da ne menjam :D),ili jednu tipa Bosch itd,ali meni bi te u kvalitetu trajale vecno ,koristim svega par puta godisnje veliku bruslicu... :p.
 
@kiraj

Malo sam bio odsutan pa tek sad pišem. Može još nekoga interesovati.
Gedore proizvodi ove moment ključeve više od 50 godina. Ako slika govori 1000 reči, video onda dođe kao roman:

 
Imam enhelovu malu brusilicu preko 2godina,ali mi je bas mala i u zadnje vreme bruji-trese,znaci nece jos dugo.
Nasao sam na netu ove 2 jako povoljno po meni,e sad vidim da je ova veca gabaritima,a imaju iste ploce kao 125mm,interesuje me jel ima neka srednja sa velicinom ploce tipa 175mm,a da nije ona bas velika ?
http://www.kupujemprodajem.com/Brusalica-ruska-kzubr-1200w-nova-32399327-oglas.htm
http://www.kupujemprodajem.com/Brusalica-ruska-kzubr-900w-nova-25797649-oglas.htm
Meni je danas stigla ista ovakva sa drugog oglasa, sutra ide u vatreno krstenje...
 
Nazad
Vrh