Alati i radionice

Za farbanje ti ne treba veci pritisak od 3,5-4 bara i za "amatersko" farbanje moze da se koristi i Vilagerov kompresor sa manjom bocom,samo sto ce cesce ukljucivati,ili cak nece ni iskljucivati dok farbas (zavici kolika je boca). Sa tim od 50 l moze komotno da se radi.
Inace,Vilager nije losa marka (imam tri njihova proizvoda i korektno sluze),ali ako se ima mogucnosti,ja bih ipak preporucio kupovinu dobrog polovnog kompresora.
 
Ja koristim Villager kompresor sa bocom 50l i nije los za povremenu kracu upotrebu.Inace da se nesto profi radi sa njim ili po nekad da se dobro optereti nije to to.Isprobao sam ga do 6 bara dize pritisak bez problema,sto je uglavnom i dovoljno,ali zbog male boce i slabog motora tokom upotrebe mora konstantno da druka da bi odrzavao pritisak iznad 4 bara.
@KishRobert,posto je ono svrdlo ako nije tajna?
 
Imam Elektro Maschinen 50l vec 4god. Sto se farbanja tice sve je kao sto je kolega Brankovic opisao za svoj kompresor. Ako budes u prilici da kupis kompresor ove marke imas moju preporuku pogotovu ako nadjes stariji koji je Nemacke proizvodnje. Moj kompresor je proizveden u Sloveniji.
[h=2][/h]
 
Tako sam i cuo od vecine preporuka od ljudi kao sad i od vas...da je bolje neki polovan stari nego Viligerov nov....tako cu i traziti! Hvala vam ljudi na informacijama! :bravo:
 
Tako sam i cuo od vecine preporuka od ljudi kao sad i od vas...da je bolje neki polovan stari nego Viligerov nov....tako cu i traziti! Hvala vam ljudi na informacijama! :bravo:
Tata je skoro narucio polovan kompresor kod coveka koji se bavi remontom, servisiranjem i prodajom polovnih kompresora. Ima raznoraznih kompresora u ponudi i za nekoliko dana mi je spremio neki Nemacki dvoklipac, tata ga je gledao i kaze da je veoma dobar, samo da mi legnu ::novac:: i da ga isplatim i preuzmem.
I ja mislim bolje polovan Svabo nego PRC Kinezi, koji su vise za hobi rad, a tata iako nam nije potreban za profi radove hoce nesto kvalitetno i dugotrajno:ppozdrav:
 
Posto vreme ne dozvoljava da se radi nista u polju reko ajde da napravim jedna vrata.... Za prodaju... :osmeh:

Bice jos slika kad zavrsim,ovo sam ofrlje slikao..

102514142039.jpg
 
Danas pazarena malo jaca brusilica Iskra. Snaga je 2500w sa 8500 o/min. Prilikom startovanja otima se iz ruku. Radila je dosta ali jos uvek ne pokazuje znake zamora. Kupljena je bez zastitnika koji sa odmah namontirao i malo kvalitetniju plocu.



img6685.jpg




img6687.jpg




img6686.jpg
 
Danas pazarena malo jaca brusilica Iskra. Snaga je 2500w sa 8500 o/min. Prilikom startovanja otima se iz ruku. Radila je dosta ali jos uvek ne pokazuje znake zamora. Kupljena je bez zastitnika koji sa odmah namontirao i malo kvalitetniju plocu.

Ja sam takvu imao u firmi, to ne može zaklati!
 
Nazad
Vrh