Alati i radionice

Bobo sklon sam da povjerujem da je u pitanju zbunjivanje kupca. Neki naši članovi imaju ove aparate pa bi molio da neko pročita šta stvarno piše na pločici.
Prije nekog vremena na temi trimeri bilo je riječi o snazi. Jedan član, nemogu da se sjetim koji a ne lista mi se tema, kaže da se redukcijom može promjeniti obrtni moment a da snaga uvijek ostaje ista. Ako govorimo o snazi pogonskog motora ona ostaje ista ali na izlazu se mijenja, zbog prenosa, kao što kolega kaže obrtni moment a mi, obični korisnici kažemo da je to snaga. U nedoumici sam dali je i tu obmana potrošača? Vjerujem da jest ali ne znam kako se ispravno iskazuje snaga nekog uređaja. Ne interesuje me definicija snage ali nelogično je da u nekim uređajima imamo male elektro motore a sam uređaj deklarisan na nekoliko kilovata. Ako je to stvarna snaga tih motora zašto neprave sve male motore i uštede na bakru i ostalim materijalima?
 
Na plocici pise 300A na 60%, ali realno nema toliko.... Bilo kako bilo radi jednako dobro kao neke izvikane marke monofaznih invertera, koje su triput i vise skuplje!
 
Davno u firmi smo uporedjivali u radu Varstroj invertere i tajvanske koji su takoreci kopija i to su dva razlicita sveta takoreci. Ovo sad na trzistu su marketinske varke ili trikovi za prodaju svega a stvarne snage nema ni blizu. Za ove novce posto su nemoze se ni ocekivati nesto posebno ali dugotrajnost je nesto sto mnogo muci a to mogu imati samo ako se strogo vodi racuna i neforsira vise od 2/3 snage koju ima.
Sto se tice amperaze posto su inverteri najlaksi dokaz ti je bazicna elektroda koju moze da tera i sve ce vam biti jasno. Ovaj inverter ako istera 10 elektroda 3,25 bazicne u najboljem slucaju bimetal ce odreagovati a to mu je maksimala oko 130-140A. Sa varstojem od 160A varimo celu smenu bez prekida takoreci bazicnom i nijedan niti se pregrejao niti otkazao za 2 godine koliko sam radio a tajvanci oba posle par dana vec u servisu.Za neke amaterske poslove moze posluziti ali za profi ni blizu toga
 
Kod mene u firmi inverteri se nisu proslavili. Ima dosta Esab, nešto Varstroj te nekoliko drugih brendova, dakle sve su to ekstra kvalitetne i skupe marke. Razlog loših rezultata su teški uslovi rada. Ogromna količina prašine su im redom bili smrtna presuda. Najviše posla imali su pri reparaciji radnih kola mlinova za ugalj (dvadesetak tona težak rotor sličan mlinu čekićaru samo su čekići fiksni). Tu su navarilivali od 50 pa do 100kg elektrode na jedno kolo (godišnje se potroši oko 40 tona bazične elektrode), zavisi od pohabanosti, udarne ploče se mijenjaju (jedna je teška oko 200kg) ali se samo tijelo rotora popravlja navarivanjem. Bilo je nevjerovatno gledati kako maleni Esab od 10kg ladno 8 sati bez duže pauze prži bazičnu elektrodu od 6mm. Kao što sam rekao, rad im nije mogoa ništa ali prašina je smrt za njih. Osjetljiva elektronika a na sve strane ugljena prašina finija od brašna plus metalna prašina od samog zavarivanja i brušenja (dio metala "ispari" tokom zavarivanja i pretvori se u izuzetno sitnu prašinu)...Možda jednu godinu su radili sa inverterima i vratili su se na velike Varstroj i Esab transformatore sa ispravljačima, tim mrcinama od 300 do 500 kila ni prašina izlgeda ništa ne može. Inverteri se koriste samo za fine radove sa TIG metodom (posude za agresivne materije od Prokrona i slično) i tamo gdje se radi na visini pa su zbog veličine i mase idealni.

Čim vidite da neko reklamira aparat od 300 i više ampera a monofazni je...šta vam više od tog treba da bi znali o čemu se radi?
 
Villager je 150e sa 2 godine garancije...
"Vadis mu dusu" te dvije godine i ako ne vrisne, onda se isplatio visestruko...
 
Evo tablice. Piše od 10-300A.
Provereno ima 1/3 delova ozbiljnog aparata. Podaci sa glavne ploče kažu da je od kineskog proizvođača koji proizvodi aparate 140, 160 i 180A
Nema tu bimetala. Kontroliše ga elektronika, u ovom slučaju oskudna. Da je na vreme reagovala nebi izgorele diode. Inače te iste diode se koriste u kineskim regulacionim ispravljačima koji se takođe nisu pokazali. Rade max 1godinu i pucaju. Vlasnik kaže da mu je izgoreo kao nov, na drugu elektrodu. Pogledajte kabal i klešta pa procenite koliku to snagu može da prenese. Ozbiljan aparat od 200A ima klešta i kabal od kojih puca mišić ako varite iznad glave.

aebb63748bdd253d05a0f55b9f709a0b.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam dalmastroj stubnu busilicu sb 30, potreban mi je futer gde se ubacuju burgije. Video sam da je jbrtka kupovao iz hrvatske pa bi ga zamolio da mi da br. od coveka odakle je uzimao delove.
Hvala
 
Izvini,druze,nisam ti odgovorio na pp..nisam kupovao nikakve delove..zupcanike mi pravi tapai gear iz ade,a to sto tebi treba,imas na najlonu,bubanj potoku,a ima i na kupujem prodajem,samo pazi,ima posebno da se kupi konus i futer,neki oce da baca,i to bas dosta,bar ja sam od 5 komada,naleteo na 2 koja bacaju,i to bas stvarno dosta,mozda i 2mm.
Ovo ti treba?https://m.kupujemprodajem.com/Futeri-samostezajuci-Jugoalat--45380966-oglas.htm#start


Ili ovo?https://m.kupujemprodajem.com/Morze-adapteri-45454426-oglas.htm#mhs0-1493842974842
 
Jel se isplati praviti zupčanike za bušilice Itd?
Znam da je to skup posao. Hvala za ovaj info Tapai Gear. Meni je za zupčanike do sada bio poznat samo neki majstor iz Donje Omašnice kod Trstenika. Treba imati što više info, nikad se ne zna šta će da krcne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda sam te pomesao sa nekim od pre stotinjak stana, znam da je neko narucivao nesto iz hrvatske.
Meni ne treba klasican konus, ovih imam od struga koliko hoces. Nego mi treba original dalmastrojev, ovo je stariji sistem nema onu polugicu za izbijanje burgija. Ovde ima kao mali konus koji ulazi u pinolu i u njega se ubacuju burgije sa mk 3 konusom koji je predvidjen za ovu busilicu. Kada se vade burgije rucica se gurne gore i neke kuglice se uvlace unutra i original konus ispada, a onda ja moram iz tog konusa da izbijam burgiju. Nadam se da si me razumeo.
Da li si je preopteretio pa su popucali zupcanici ili jednostavno zamor materijala. Inace mnogo dobre busilice.
Nasao sam na netu ima neka firma koja prodaje delove za dalmastroj, kikindu, prvomajsku i adu pa cu videti, a prvo cu videti da slucajno nema prvomajska, na sajtu pise da drze delove za dalmastroj. Ako nista bice skuplje ali cu morati kod strugara.
Jbrtka ako ti nije problem vrati se na 216 tu stranu
 
Ja nisam mogao ni u hr da nadjem original.svi su rekki da ce da mi naprave,ovako znam ko mi pravi...inace niko nijdm imao u delovima,a nasao sam celo vreteniste,trazili mi 1600eu,za te pare imam busilicu ...crkla je najverovatnije od rezanja navoja,a zato sto odmah ukljuci kontra smer.ovi kod nas sto prave delove to ko zna ko pravi,a znam i vlasnika prvmajske,i ivicu kovacica iz metal kovisa,od njih kupujem delove,ali ovo nisu imali.

A znam sad sta ti treba,imam to 3 ili 4 kompleta,..to je brzoizmenjivi futer.uslikacu ti kad dodjem kuci,to nije dalmastrojev alat..
 
Nazad
Vrh