Alati i radionice

Tako nešto je majstor meni predložio. Da se probuši sa čela šuplji vijak na kom je cev iz hladnjaka ulja (i ureže navoj za davač) .
 
Jedno pitanje za varioce za deblje materijale od 10mm-15mm da li je kvalitet samog vara bolji sa co2 ili varenja klasičnom elektrodom koja naročito kod debljih materijala vezuje varom uz mnogo veću temperaturu? Neki kažu da su ti varovi sa co2 krtiji a drugi opet da je bolji co2 od elektrode.
 
Danas sam pravio deflektore za plug 757(sutra cu slikati) posto sam stavio nove daske stare sam iskoristio za deflektore,nosace sam zavario obicnom rutilnom elektrodom.Ako negresim daske su od temper liva(bar imt fabricke) a eto lepo se vare rutilnom

- - - - - - - - - -

Ratatatui zasto mislis da je veca temperatura kod varenja elektrodom?
 
Kod većih komada usled velikog unosa temperature a samim tim i dužeg hlađenja, hoće da se iskrivi materijal pri hlađenju.
Koji god postupak ali nikako bez većih pauza.
Po meni, elektrode ništa ne beže od co2 žice po nekom kvalitetu. Šta imaš, time vari!
 
Imam svašta nešto da varim,imam običan trafo nemam C02 a u planu mi je i njega da kupim. Kod rodjaka se radi jedna kamionska Itas znači sve se radi šasija, stranice ,patos,majstor kaže da je bolje da vari sa elektrodom a rodjak dono neki co2 od 300a i neće ni da čuje kod njega samo co2 dolazi u obzir.Povela se priča i tako interesuje me pa pitam sve što bi me zanimalo i što će mi u budućnosti biti od neke koristi.
 
Evo malo redjao jedino sto sam vario na rdjav materijal i masu stavio na njega,da sam obrusio bolje bi ispalo ali nije lose.

f7h95.jpg
 
Mislim da je najvise sto moze da se izvuce iz monofaznog aparata koji radi na normalnoj mrezi 200-220 ampera(i to je pitanje)sve preko toga je trofazno
 
Babaroga...dupla vuca,digitalno stelovanje voltaze i brzine zice,izgleda da ima i neke pre-set programe...malo se plasim da pitam ali koje pare?
 
Nazad
Vrh