Alati i radionice

Mani da ga lozis:osmeh: luka ako hoces moj predlog...a i ako neces,kad pomislis da kupis RD uzmi udari sebi cusku jednu ili mene casti pivom(nisam siguran sta vise boli:haha:) skupi kes i kupi O&K rh6 ili tako nesto jer jednog dana ces sedeti u tom cudu i setices se mojih reci...sto ne znaci da ne trebas me pivom castiti...:ppozdrav:
 
Prva slika je ektrolucno a treca je co2
86513622431ff4a372c936c6187520ed.jpg
90a70227b8a6ff12b36547cbfa89e8e3.jpg
855382b249822b373983ef105c100769.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mani da ga lozis:osmeh: luka ako hoces moj predlog...a i ako neces,kad pomislis da kupis RD uzmi udari sebi cusku jednu ili mene casti pivom(nisam siguran sta vise boli:haha:) skupi kes i kupi O&K rh6 ili tako nesto jer jednog dana ces sedeti u tom cudu i setices se mojih reci...sto ne znaci da ne trebas me pivom castiti...:ppozdrav:

Pa vidim da je Luka domacin, nije za njega JCB ima i to za pristojne pare, ali nesto mi ne ide uz njega kabina sa klimom :osmeh:
 
Koju debljinu zice si terao na co2?
0.8 mali mi je aparat nemoze jacu
varstroj 210 trofazni
izbacuje sklopku na svake 2-3 minute kad ga pritisnem na max ampere :ppozdrav:
pre par godina sam mu menjao diodnu plocu,stavili neku iz starih telefonskih centrala pa sad vari malko bolje nego kad sam ga kupio
 
Dobar var:osmeh:,Ali polikabal\pistolj praktican...kod mene na 450w mrcina od kabla tezak je za rad, to sto tera 1.2 nije od nekog znacaja jer je za deblje stvari.
 
Dobar var:osmeh:,Ali polikabal\pistolj praktican...kod mene na 450w mrcina od kabla tezak je za rad, to sto tera 1.2 nije od nekog znacaja jer je za deblje stvari.
mislim da cu ovaj da prodam i ponovo kupim nov ali od 250 ili jaci
ovaj sam platio 1100-1200e pre deset godina a sad moze da se za te pare uzme jaci i bolji aparat

- - - - - - - - - -

Za te parametre ovo je odlicno zavareno!
varim oko minut pa pravim pauzu oko 5 minuta,pa tako ponovo dok ne zavrsim
 
Da ne bude da je sve u snazi ali neki trofazni dobre marke od nekih 250 mozda i jace malo sto kazes sa dobrim radnim ciklusom je ipak dobitna kombinacija...da ne izbacuje i da ima snage da povari i deblje stvari.
 
Ja da moram tako da varim verovatno bi taj aparat vec bio bacen u Tisu, koliko zivaca bi mi pojeo.... Imao sam slicnih simptoma dok nisam zamenio automatske osigurace u el. ormanu na kuci....
 
Ja da moram tako da varim verovatno bi taj aparat vec bio bacen u Tisu, koliko zivaca bi mi pojeo.... Imao sam slicnih simptoma dok nisam zamenio automatske osigurace u el. ormanu na kuci....
ja retko varim,a ovako debelo varim jednom godisnje
neizbacuje mi osigurac na kuci nego na aparatu zastita od pregrevanja samo se upali lampica i prestane da radi dok ga ventilator ne ohladi
 
Da, razumeo sam, znam kakve su to muke, kad nesto sto treba da traje pola sata odnese celo prepodne....
 
Za to su trafo i elektrode zakon.Pravis pauzu kada ti hoćeš a ne kada aparat to hoće.
 
Pre koji dan zove me burazer da nešto zavarimo kod njega, ima aparat i sve ali nema elektrode i nezna
Odem do palanke ponesem elektrode 3,25 nemam tanje , aparat einhel turbo 150 sa ventilatorom reko ajde može da nosi, ono nosi dosta dobro recimo kao moj na 100a
Zavarim jednu ipo i on isključi i hladi pa opet pa opet nedelja nema gde kupiti 2,5mm elektroda
Gajbu piva smo skrunili dok smo zavarili 10_15 elektroda
Danas kupi 2,5mm i baš lepo radi sigurno smo 20 komada potrošili

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Za to su trafo i elektrode zakon.Pravis pauzu kada ti hoćeš a ne kada aparat to hoće.
I stavim Kantu vode da hladim klješta
Podmažem sat za struju jer zavrti onu čigru ko bušilica
Elektrode 4_5mm nekad i deblje i gas
Nego padne kajiš na Djerdapu kad ga
navintam na full power
A nema ni ventilator!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Bio kod jednog metalostrugara...cool lik-pusta jazz muziku voli da popije neko pivo i vidim na podu se nesto crveni...kao ono kemmpi minarc 150...:osmeh: prava prica,ono je taman.
 
imam neki walmer 190 inverter ali nesto me neide varenje osim ako ne lezi na astalu :osmeh:
 
Nazad
Vrh