Alati i radionice

Ne treba biti herkul poaro da skontas da je neka dobra prodavacica...da je neka starija teta drugacije bi se izrazio:osmeh:-sad mi jasno zasto rolovanu virslu ne kupujes:haha:-to je kao ono kad lik pitao prodavacicu koliko ti je duboka?
 
Probam da osposobim ovaj fen ali ,ne mogu.
Posle stavljanja kabla ,ništa se ne dešava.Otvorim ga ,deluje dobro ,kada sam otvorio grejač vidim da je čačkano .Na netu nema ništa od njega sem kataloga koji ništa ne pokazuje.Jedino sam primetio da su dve žice u grejaču (crvena i zelena ) u prekidu .Nastavim ih ,superlepkom zalepim keramiku ,sastavim ,probam.Ništa.
Opet rastavim grejač unimerom proverim osigurač.Pošto nije davao znake života ,zamenim ga sa nekim iz friteze ,satavim ga teško ,pošto su keramički krugovi krti i pucaju.Probam ga ,radi .Ventilator i njegov potenciometar rade dobro ,ali grejač ne radi kako treba.
Kada je na prvi stepen radi samo duvanje .Kada uključim drugi stepen pali grejač punom snagom.
Pitanje ?
Da li ima još neku zaštitu od pregrevanja ili samo taj osigurač ?






 
Kreni unimerom od grejača da meriš. Možda ti je taj termički odmah otkinuo, pošto oni rade i kao strujna zaštita. Pročitaj oznake sa starog osigurača.
 
Na žalost ,oznake na starom osiguraču su izbledele.

Da li ima negde da se kupe ovakvi keramički elementi ?

Kada ga uključim na prekidač na kontrolnim lampicama gori zelena (prepostavljam da je od ventilatora ) i dve crvene,iako grejač ne radi.Isto gori i kada uključim grejač .




Da li sam ovo dobio spajanjem crvene i zelene žice ,da li možda ove čice treba spojiti na sredini grejača ?
Ovo je neko moje nagađanje ,pošto prekidač ima 3 stepena .
 
Keramičke elemente možda možete pronaći u firmi Atos Novi Sad ili kod privatnika koji rade grejače i grejna tela.
 
Stigla nova tura alata sa Ebay.de
Pneumatski zabijac klina Senco,do 83mm kline nabija (treba za rad na izolaciji kuce),potom dvije Black Decker elektricne heftarice do 30mm (za namjestaj) pneumatska racna od 1/2" (ne znam brend al je bas jaka), trokutasta vibraciona brusilica Einhel (treba mi da sredim neke stolice),Kress srauber (mnogo dobra masinica sa regulacijom momenta i koferom sa Wera bitovima (za unutrasnje radove u kuci i rasklapanje drugih sitnih masina), velika celicna cetka od 240mm ( pravicu postolje sa motorom za nju),tri specijalne originalne cetke za VEB Leipzig industrijsku trofaznu rucnu brusilicu,jedva sam ih nasao (za ciscenje masina prije farbanja), 4 para odlicnih rukavica za zavarivanje od prave koze, stari srauber Scintilla te fen za vreli zrak, mnogo korisna stvar za sklapnje i rasklapanje masina,posebno za svlacenje i navlacenje lezajeva.
195f7119b1f1d25a4d08fe80e52d41ea.jpg
5331f7630266e8eb734741f93f9f16c6.jpg
64adf35eec7a8e5d1f77232302e0473d.jpg
e450a12dd629da4925d77ac91e24d809.jpg
3c235022531907a1df648125f9ecbe69.jpg
70e33000c7f76b557ba5dc9265f4e8b3.jpg
0f8a2f1220b047c48f7bdb1c0bc9fb25.jpg
43535301e961092e025d1cc0cb9e6c9c.jpg
6dd8efc69c3c2f61151a274f4805f260.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Kad pomenu to zavarivanje,imam kutiju navarnih elektroda i gde da ih utrosim,stari jos ko zna kad kupio ali nemam aparat da tera jednosmernu i to 5mm...
 
zombie 666
Kako koristiš fen za topli zrak za skidanje ležajeva. Ako griješ ležaj zar neće doći do otpuštanja pogotovo ovih lošijih koji i nisu baš nešto dobro zakaljeni.
 
zombie 666
Kako koristiš fen za topli zrak za skidanje ležajeva. Ako griješ ležaj zar neće doći do otpuštanja pogotovo ovih lošijih koji i nisu baš nešto dobro zakaljeni.

Ne grije se to toliko da bi doslo do promjene strukture metala, tek da bude vruc, cak ni mast ne iscuri.

Jel to jedan paket od jednog kupca ili više ? Jel išlo na carinu ?

Sve je od zasebnih kupaca sem rukavica i tri cetke, one su od jednog, kupovao jedno po jedno par mjeseci i slao kod tetke na adresu u Njemackoj. Svaka alatka kupovana po tacnoj namjeni kao sto sam napisao gore. Nije islo na carinu, dovezao mi tetak u autu (ima jako veliko auto), posto su sve stare masine nisu na granici nista trazili a pride je imao za svaki slucaj i Ebay racune od posebnih paketica da se vidi vrijednost. Sve sem fena (9.99 Eur) i Kress sraubera (8 eur) su placene po 1 eur. Stvar je u pracenju aukcija i lovljenju termina - radnim danima u radno vrijeme i par sati kasnije su najvece sanse da se nesto kupi i u gluvo doba noci (mora se pratiti kada se aukcija zavrsava). Nedeljom nema sanse kupiti nesto, posebno ako je u Njemackoj lose vrijeme. Takodje, posebnu paznju treba dati alatu koji je naveden kao neispravan (defekt) - procitas opis artikla i tamo Svabe u 90 posto slucajeva opisu kvar ili zbog zakonske regulative namjerno napisu da je alat neispravan jer tako ne mozes da ih tuzis ako alat bude ostecen u transportu (to vazi ako je transport neosiguran) ili ako se povrijedis tom alatkom. Pored toga, po opisu kvara mozes da zakljucis o cemu se radi. Tako sam kupio pneumatski pistolj za odvrtanje i ovu racnu - u opisu je stajalo da "vazduh samo prolazi kroz njih" a to je simptom vrlo jednostavnog kvara - kod pneumatskog alata nakon malo duzeg stajanja lopatice u motoru znaju da se zalijepe zbog ulja a to se rjesava za par minuta, samo otvoris masinu (pneumatski alat je strasno jednostavne konstrukcije) i rukom okrenes motor te prsnes malo WD40, sklopis i gotovo. Na slican nacin sam kupio Rigid komplet za narezivanje navoja sa Collins pogonom za samo 1 eur a takvi kompleti kostaju od 200 eur pa na vise - u opisu je stajalo da mnogo varnici samo na jednoj cetkici a to je znak da se cetkica jednostavno zaglavila (kada mnogo varnici na obje onda je rotor pokojni). Ima tako nekih fora i fazona kod kupovine na Ebay, mogu jako jeftino (1 eur) da se kupe vrlo vrijedne alatke ali treba odlicno znati njemacki da bi mogao da otkrijes o cemu se radi kroz opis.
 
Poslednja izmena:
Nece niko (99.99 posto) iz Njemacke poslati nesto ovamo u BiH/RS. Cak smo kao cjelina (BiH) stavljeni na crnu listu na Ebay.com (globalno trziste) pa ni iz Kine, Hong Konga, Singapura i slicno vise nece da nam salju nista. Meni jos uspijeva da dobijem stvari iz Kine jer kontaktiram prodavca direktno preko privatnih poruka i zamolim ih uz obrazlozenje da imam 100% povjerenje kao kupac na par stotina artikala (oko 70 su moje, ovo ostalo sam davno narucivao prijateljima koji nisu imali nalog na Ebay a u to vrijeme je stvarno bila velika procedura da se dobije jer je BiH bila na crnoj listi pa je skinuta a potom je prosle godine opet vracena.

Inace, razlog za stavljanje na crnu listu su djubrad koja naruce nesto, dobiju a onda prijave prodavca Ebay administraciji da nisu dobili proizvod a onda Ebay natjera prodavca da ili vrati novac ili posalje jos jedan proizvod i pride mu smanje povjerenje i dobije negativnu recenziju. Nije nista neobicno kad se to desi jednom ali kod nas je narod alav pa se to desilo par hiljada puta pa smo oznaceni kao nesigurna destinacija (uz Somaliju, Avganistan, Siriju....ne salim se) i sad niko nece nista da salje ovamo. Srbija je takodje na putu da dodje na crnu listu, vec sam kod mnogih prodavaca vidio da vise nece ni tamo da salju.
 
Alata i strojeva nikad dosta tako da sam danas bio malo u nabavi.Kupljena Flexova pila sa kojom se može pilit i bez donjeg dela sa stegom i mali prenosivi kompresor-kineski Abac.Brzo se napuni i još brže izprazni,dobro je što je lagan i za zračnu heftericu pravi.Obadvoje je rabljeno i po pravoj ceni jer ja težko dam pare iz đepa.












 
Nazad
Vrh