Alati i radionice

Ponovio sam se sa bošovom ubodnom testerom.Nije imala kabal i nema plastiku koja steže testericu.Testerica može da se stegne sa šrafcigerom.Inače (unutra) je kao nova ,ima potenciometar...




Ovakav deo je nedeostaje.


 
Sto niste blize...sad kad znam sta sve ko ima sve bih vas uposlio:osmeh: samo sto ste svi domacini nesto sumljam da sa kifle bih mogao da vas podkupim a jaretinu nemam...
 
Inace interesantna prica jednom mi stric pozajmio 2 makitine velike brusilice inace kao nove su extra...imao sam i ja jednu ali ne i dijamantsku plocu(sad je kupio i ja) kao ono razmisljam mozda ima jos jednu ili dve male-tako nesto, posle sam cuo da ima 10 velikih a mozda i neku vise ali ne rade...naviko covek da ima.
 
Kada je stigla manja šrafilica, tj srednja pošto je bilo i manjih, ja se zatekao ujutro. Odmah po otvaranju otišlo sve. Bila je čini mi se 3.500. Kolega kupio. Ja posle probao kod njega, oduševio sam se. Skida se futer pa ostane samo prihvat za bitove, ima elektro kočnicu kao i sve vrhunske. Sigurno da nije šrafilica za preduzimača koji šrafi lim na krov u šinu samorescima, dnevno po 10kg šrafova. Tad odeš i platiš 200-500€ profi alatku. Ali je za nas sitne majstorčiće super alat. Deluje mi da je u klasi zelenog Boša. Li-Jon rezervne baterije za Parkside u Lidlu 2.000din, što je baš prihvatljivo.
Danas sam video tu veliku brusilicu. Baš dobro izgleda za 5.000.
Garancija je 3god a svaki proizvod kod njih možeš bez ikakvog objašnjenja da vratiš u roku od 30dana. Vraćaju pare bez pitanja i da prvrću očima.
Sve što stigne uglavnom se odmah ujutru proda. Ponedeljak i četvrtak dolaze alati. Tada ujutru vidiš majstore u radnim kombenizonima kako trče po Lidlu Jednom sam zatekao čoveka koji je pokupio sve torex šrafcigere. Verovatno preprodavac.
 
Ne kapiram baš to grabljenje, da se pokupi baš sve... U čemu je fora? Zar neće tih alata biti ponovo u ponudi? Ne znam kako funkcioniše Lidl, da li se neki komad alata koji se nađe na akciji više ne pojavljuje u prodaji, čak ni po nekoj neakcijskoj ceni? Je l' nemaju neku stalnu ponudu alata, da stalno imaju na stanju?

Inače, planiram da kupim tu aku šrafilicu, samo sam mislio da to učinim kad malo skoče kukuruzi :osmeh: i dođem do nekog dinara. Nisam imao predstavu da to nije odeš u prodavnicu i kupiš, već kampuješ ispred radnje da budeš prvi kad otvore i onda juriš po šrafilicu... :haha:
 
Bukvalno je tako a dalice biti ponovo to neznam ni ja kako funkcionise.
A koliko vidim po oglasima pojavese alati nedelju do dve unapred pre no sto budu u lidlu kako ljudi dolaze do njih neznam ali i cenu su pristojne tako da eto mogucnosti bez kampovanja dodci do alata.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Pojaviće se opet. Oni imaju celu lepezu alata i to vrte u krug. Danas jedno sutra drugo i tako. Kod mene je Lidl u izgradnji, na jesen bi trebalo da krene sa radom...
 
obican magacin,drze robu na paletama kao na pijaci
cene poturaju iznad proizvoda da te zbune i da nemas pojma sta si kupio
vecina robe neki boflovi i otpadi,sokovi i pice neke robne marke poput frutele ili step praskova
 
E a mi se smejali svi onoj babi kad pošla u 5 sati iz Pečenjevce :haha:. Nego u koliko se beše otvara ujutru :sta:, dal' moram i ja u 5 da krenem:spavam:.
Ja nisam imao pojma da je takva situacija, prolazio pa reko usputno da svratim samo to da kupim. Ni meni se nešto ne svidja unutra očekivao sam mnogo više a ono običan market ništa posebno, očekivao sam da imaju odeljak lepo sa alatima na rafovima pa da ja malo tu šunjam. Kad ono što kaže Goran palete nešto nabacano nema veze sa vezom, ušo izašo ništa nisam ni kupio
 
Najvažnije u toj priči je to što je jeftino a o kvalitetu u nekom drugom životu.Drugar je jednom prilikom kupio na kg nove bušilice.Dolazile su lepo upakovane u kompletu sa ključem i nekoliko burgija a on ih je prodavao za 10 evra po komadu.Razgrabilo se brzo,opšta otimačina a ako turiš burgiju 10mm nećeš probušiti rupu do kraja jer bušilica obavezno propuši. :haha:
 
Kazu ljudi da je u rangu sa zelenim bosom sto po meni nije los kvalitet. Da sam znao i ja da kampujem za aku srafilicu. Ovako kupio polovnu AEG za 30 evra i baterija joj slabo drzi.
Mada, sad se setih da sam gledao neke testove i ipak su daleko ispod recimo zelenog bosa.
 
Nazad
Vrh