Alati i radionice

Od jutros tražim klješta za cevi podizača ventila za deutz motore, imao sam nemož naći ko u zemlju da su propala
Bio sam primoran da budzim druga
Više ništa ne pozajmljujem po selu!
5f34fae1c9daf26582e497747f8399c8.jpg
0f62753504bc23873e4a69fc1920b186.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
jesi li isprobao ovaj? Koliko kvalitetno se mogu naoštriti svrdla? Može li se na njoj naoštriti puknuto svrdlo, ili prvo treba ručno naoštriti u grubo?

Već dulje razmišljam o kupnji istog kad bude na akciji u Lidlu, ali se još nisam mogao odlučiti na kupnju.
Ja sam po struci masinac i nije mi problem naostriti rucno ali ovo sam uzeo najvise zbog onih manjih 3-5mm. Ostri fino a puknuto je bolje po meni prvo naostriti priblizno rucno.
 
Još uvek krljamo
Remontni zavod ne prekida sa radom
E ujutru skidam te jadne nosače i pravim nove
Na jednoj slici se vidi kakav je došao iz PL
pa kao ukrpi proći će homologaciju
Pa sad pravi sve novo, najviše mrzim da isti posao radim više puta
Inače jedva sam skinuo dizalicu zapeklo mila braćo ko zavarena


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ja to sa obicnom zutom elektrodom i invertorom povarim,a u poslednje vreme sve radim sa "co2 aparatom" :ppozdrav:
sad cu da potrazim sliku lajbari na kompu

- - - - - - - - - -

Još uvek krljamo
Remontni zavod ne prekida sa radom
E ujutru skidam te jadne nosače i pravim nove
Na jednoj slici se vidi kakav je došao iz PL
pa kao ukrpi proći će homologaciju
Pa sad pravi sve novo, najviše mrzim da isti posao radim više puta
Inače jedva sam skinuo dizalicu zapeklo mila braćo ko zavarena
5d53342f5bdca13ad89101eb4b309149.jpg
0d933dd11d62391c1e1686f375d4d3cc.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ja to sa obicnom zutom elektrodom i invertorom povarim,a u poslednje vreme sve radim sa "co2 aparatom" :ppozdrav:
sad cu da potrazim sliku u "lajbari" na kompu
262980_1644355568765_4095287_n.jpg
 
Posle par rakidžona muzika sama dodje:osmeh:,,Verovatno mislis na rutilen 2000s,imam par stoje mi tamo u kutiji:osmeh:
 
Nego ovi moji svirci znaju pesmu nisu k'o oni sa skupa u Obrenovcu
Gorane " FAP radi Srbija se gradi"!!!
Rutilen Jasenice 200s
Nego gde onaj moj drugar što me na skupu NAĆERA da pijem pivo
A sledeći skup Nedjo Bilkić


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nije bas dobra ideja zavarivati kamionsku sasiju obicnom rutilnom elektrodom.Nije ona namijenjena za to nikako.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Kad spomenu sasije, pogledajte kako to rade u Pakistanu. Gomila ovakvih klipova. Svaka im cast na trudu, ali... Dobro sve to, ali ajde ti zaustavi na hidraulicnim kocnicama (vecinom su pola-pola) toliku masu koja je po obliku prepravke duplo veca o predvidjene. Povrh svega nakindjure kamion nekakvim privescima i lancicima pa na svaku neravninu i rupu tandrce i zvekece ko kola Sv. Ilije dok se vozi kroz raj.
 
Koliko je nas kovac sasija skratio, nema broja, na svakoj skoro iz sredine vadjeno parce pa vareno, jos ni jedan nije trenuo.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Posto rece da imas inverter,koristi za takve spojeve kvalitetniju bazicnu elektrodu.Mnogo bolje trpi udarce i vibracije i sveopsta nosivost spoja je bolja.Razlika u cijeni elektrode je zanemarljiva u odnosu na kvalitet i bolje mehanicke osobine. Preporucujem ti Bohler Phoenix 120k 7018, fantasticna elektroda,radi na DC i AC,troska je staklasta i lako se skida,jako malo prska i laka je za rad.Koristio sam je sa rotacionim DC aparatom od 3.2 i 5mm,lako se pali iako je bazicna a var je veoma lijep. Testirao sam je tako sto sam zavario macolu od 5kg za metalnu sipku kada sam lupao neki beton.Kad je var to izdrzao i nije pukao,sve ce.

Sent from my A6 using Tapatalk
Evo to je ta
bd18bb769168c43d6355dfd37d3d0efd.jpg
 
Nazad
Vrh