Alati i radionice

Veliko to meni. Baš onakav mali stoni bi bio i više nego dovoljan...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Po struci sam autoelektričar. Dok sam išao na praksu, u servisu smo imali takav mali strug, jako zgodan za obradu kojekakvih rotora, osovinica, i tako sitnijih stvari... Za neke ozbiljnije stvari odnesem kod ozbiljnih školovanih ljudi za te stvari...
 
Moze neka preporuka za dobru dekalamit mazalicu do nekih 30-35e i gde se moze uzeti ili poruciti? Gledao Lincoln, alemite al to mi sve preskupo... Umeta mi dobro deluje al nisam uspeo naci maloprodaju pa bi je morao naruciti preko neke firme a to mi je cimanje da nekog jurim da mi porucuje...
 
Ja sam imao 2 jednu je cale nekom dao...uvek je bio velikodusan,extra su veliki dekalamit stane dosta masti rade bez greske,nisam siguran ko ih proizvodi to je nesto od pre dosta ali kupili smo neku zelenu garaznu mazalicu pre par godina eno je tamo skuplja prasinu nije za nista...razlika kao fendt i neki los traktor u kvalitetu.Onakvu da naletim i ja bih kupio iako mi ne treba.
 
Gde kupujete PATRONE za mazalucu
Mast u patroni i koja je cena
Ja sam imao neke zalihe ali se primaklo kraju


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ne znam,ja crpim iz bureta koje se isto primaklo kraju ali dobra mast...nije kao one sto lice na staru pastu za ruke svetle zelene boje nego dodje masna:osmeh: masna mast,zvuci cudno ali jeste:osmeh:
 
Oko 950din kg
Imam malu rucnu pneumatsku mazalicu i zgodna mi je
A sad gledam veliku pneumatsku mazalicu 10kg oko 90e neka narandžasta GEKO
Ako može preko firme uzeću je, sad zbog kamiona trošimo mnogo masti u radionici
Imao sam zalihu 200 patrona TOTAL masti
Bilo je one ( kvalitetne) Dinara kod CUBI-a oko 250din patron
A sad ulja uzimam preko neke pesme a covek ima i mast povoljno pa će odluka doći na garaznu pneumatsku mazalicu rinfuzerku


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ima Dinara masti u Juselu oko 200 dinara patron. Ja sam jedno vreme nabavljao Mobilovu ispod ruke za 200din po patronu. Al taj preko kog sam nabavljao promenio radno mesto :haha::haha:. Mada vise koristim u refuzi pa punim mazalicu. Jbg. Tako navikao.
 
Kakve ručne mazalice preporučujete a da se nisu pokvarile posle dve-tri godine korišćenja?
 
Kod mene Fadip garazna radi skoro 30 godina bez problema, verovatno stari kvalitet, ne znam kakve su ove sada....
 
Ja imam 2 Pressol-ove. Dosle iz Nemacke. Ovu jednu bas bas dosta koristimo (ima 6-7 godina) i rekao bi da je malo izgubila pritisak i to mojom krivicom jer je malo progutala prljavu mast. Glava za mazanje jos uvek original i drzi 90% mazalica bez curenja.
 
Imam i ja dve stare fadipove i sa njima jos radim.Nove im nisu ni do kolena.Moram nabaviti bar jednu novu pa da vidim kako će se pokazati.Dosta mažemo tokom godine,na kombajnu ima puno zavučenih mesta pa mi je ručna,obična,bez vazduha i ostalih čuda najbolji izbor.
 
Nazad
Vrh