Alati i radionice

Još jedan moment ključ za kolekciju .
Kaže prodavac ,"ovo je jednosmerna račna".Prilično je težak ,probali su da ga koriste kao čekić ,malo je oguljen ali je ispravan.
Engeske je proizvodnje a koliko sam našao na netu,firmu koja ga proizvodi (M.H.H. ) kupila je Gedore.Verovatno je ključ kojeg koriste u industreiji te nema klasično podešavanje .Podšavanje se radi (verovatno) na nekoj mašini za kalibraciju.Sasatoji se iz dva dela ," glava " sa sistemom za proklizavanje može da se odvoji od dela gde je smešten mehanizam za štelovanje sa oprugom.



Evo koje slike koju sam napravio dok sam ga čistio i podmazivao.

 
Skoro gotova ptica NOJ
Klip sam morao prepakovati iako sam kupio "IZREMONTOVAN"!
RACE GLISTA KARAVUKOVO prevarant, nije mi do 1800din nego do ljudstva i karaktera A i šta očekujem od nekoga koga zovu GLISTA!!!!!
ab93e039dd425ed41fa3e02378ab5c27.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Postovanje ,zanima me da li je neko od članova povecavao podiznu moć hidraulike sa ubacivanjem dva pomoćna spoljna hidraulicna cilindra na jd model 5725 ili 5625,posedujem takav traktor pa me interesuje kako bi se to moglo odraditi,unapred hvala :)
 
Malo promjene da ne radim samo kosilice i testere.Sve se lakše opere ko ova naslaga od škropiva perač jedva skida. Cifarelli je ko nova,možda je radila pola sata i onda na tavanu skupljala prašinu.Solo je starija ima nekih 10 godina a stariji čovek od 85g več neko vreme ne može više da ju upali.Ak je neko več probo ova Solo za povuč je kao kad pališ 070 bez dekompresora ak nije i teže.










 
Evo ceo dan se druzim sa monstrumom
Ford mašina 100ks
Pogon 8x8 ima čak i gusenice za nazad
Kad se okrene sic da radiš sa dizalicom opet možeš da voziš kontra ali nema volan već ručicu
Može da digne prednje osovine , ili 1 ili 2 zbog prepreka

85e2a67d4e062e03ead0887f82939f70.jpg
f5fa54940efaa655d5eee26eec4f89f5.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Bilo kod nas prije ali kokuma , raspali se ekstremno brzo , kad su ih poceli koristiti i poceli kvarovi na sasijama proizvodjac navodno odgovorio nisu pravljeni za slavonsku hrastovinu vec lakse drvo:osmeh:.
 
Kolima ima i kod nas ima i Volvo OSA, TIMBERJACK, JOHN DEERE,
Ovo je retkost ali videćemo kako radi, čini se dobra DJUNTA

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nova igračka došla danas,kupljen kao neispravan jer več 2 godine nije bio upaljen.Kvar vrlo brzo definisan zablokirana elektromagnetna igla koja zatvara glavnu diznu pa i aku. potpuno suv bez vode i normalno prazan.Dizna sa malo pranja i wda proradila kao i motor posle par pokušaja,sad radi ko nov.Sutra još proba menjača i kose ali po videnju trebalo bi da je sve ok, čak i remeni su dobri.













 
E takav pikamer da se da onom tarzanu sa neta sto nije ni u struju ukljucio a tepa beton da ga vidim:osmeh:,, abarth jedno prikolce da zakacis za to i na njemu rostilj\frizider za vopi:ppozdrav: ne mora ni da kosi travu....
 
Taj Mtec je identičan MTDimao sam oba u firmi, dobra mašinica, samo kakiš mora biti original ( neki je baš poseban, krpeni)

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh