Alati i radionice

Kad vec pominjete stege,evo ja dobio ovu.Bila je malo poplavljena.Nije velika,ali svidja mi se sto moze da se okrece

 
I temperatura je bitna. Treba izbegavati montiranje gume po hladnoći, ali ako mora onda je treba ubaciti u toplu prostoriju da se malo "ugreje", jer je lakše namontirati.
 
juce stiglo pojacanje u radionicu,Prvomajska TNP 160 500/51
2ntb7k1.jpg
[/IMG]
30hpjte.jpg
[/IMG]
16l7yq.jpg
[/IMG]
 
Neshvatam cemu slue ta postolja od letvica u svakoj metalo-strugarskoj radnji???? :sta: Zasto mora da se stoji na tim letvama kad se radi ne razumem??
 
@ciro,
1.ne gazis direktno po strugotini koja padne dole ,
2 nemas direktan dodir sa betonom ,koji je hladan zimi i kad stojis na jednom mestu nema sanse da ti noge ne budu hladne(u nekim radionicama sam video umesto betona da ima pod napravljen od tvrdih drvenih kolaca,nesto nalik parketu dimenzije oko 8x8 cm a visine oko 40,50 cm i to je lepo poslagano kao keramicke plocice znaci pod je debeo oko pola metra,to ima u strugarskoj radionici u secerani kovacica ,i
3 zbog moguceg strujnog udara...
 
@ciro,
1.ne gazis direktno po strugotini koja padne dole ,
2 nemas direktan dodir sa betonom ,koji je hladan zimi i kad stojis na jednom mestu nema sanse da ti noge ne budu hladne(u nekim radionicama sam video umesto betona da ima pod napravljen od tvrdih drvenih kolaca,nesto nalik parketu dimenzije oko 8x8 cm a visine oko 40,50 cm i to je lepo poslagano kao keramicke plocice znaci pod je debeo oko pola metra,to ima u strugarskoj radionici u secerani kovacica ,i
3 zbog moguceg strujnog udara...


I još jedan mada u ovom slućaju nebitan , zbog zakona o zaštiiti na radu (tu je i ovaj tvoj treći) po kojem na radnim mjestima s dugotrajnim stajanjem je obavezna takva podloga jer manje umara te sprečava bolove i oticanje nogu.
 
Na Eko pumpi menjao za bodove... Osim goriva me koštale još 1 dinar a toliko i vrede...
 
Svaka čast majstore na odabiru mašine, neka dobro služi i zaradi bolji. Ako nije tajna koliko je para bio strug?
Hvala,izasao je 1620 e,sa prevozom do mesta gde je sad,trazio sam takav vec dve godine,ali vecini je nabudzena cena,uz ovaj sam dobio i 10 kom brzopromenljivih nosaca nozeva MOL NA 8 i tri nosaca za burgije,obe linete,siljak ,borfuter,hidraulicni siljak,komplet zupcanika za rezanje navoja,obe rezervne spingle sa maticama,original knjige od njega...inace strug je dosad radio u IPM u Beograd,nije bio u proizvodnji,vec u razvoju,i stvarno je utegnut i bez ikakvih zazora
 
Unior nije preterano kvalitetan alat ali je zadovoljavajuci a to sto je na slici je najmanje Unior. Imam dosta kvalitetnog i ne kvalitetnog alata tako da ne branim ni jednu Marku posebo ali ovo je ocigledno neki teski kineski fals.:ppozdrav:
Obicno se misli da se za "kvalitet" uniora moze platiti kao za cenu kineskog alata ali budite sigurni da nije tako.
 
To ti je Unior za 1 din, inače imam i pravi Unior od 1991 godine iz kompleta alata, te makaze rade odlično a dosta se koriste.
 
Nazad
Vrh