Alati i radionice

Imam ja jednu uniorovu teleskopsku racvu...stvarno lepo radi i ima onaj sitan lep zvuk kad okrene kao sat.Mada ne znam gde sam nastavke pobacao pa dok ih nadjem proci ce me volja tako da obicno radim kljucem.
 
Stegni cilindar u stegu i sa rolcanglama odvrci taj deo,iz tog zareza krenuce da izlazi zica,to je osigurac,kad izadje skroz onda samo izvadis taj mali deo gde zavrces crevo.....**greška ga,lose objasnjavam,valjda ces se snaci nekako :D
Imaš pivo za grožđenbal!!! Hvala za caku ,5 min posla i otvorili ga juče lomili glavu sat vremena.
 
Ja i drugar se mucili isto sa tim cilindrom (od Zmajevog kombajna sa vitla), jedva provalili caku.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
To onaj žičani osigurač sa kukicom što se uvlači okretanjem kao klasov od grla

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ovako to izgleda kod nas amatera koji potrošimo MOŽDA jednu kutiju elektroda godišnje...
443548f6650ff20348e5be670b353bc4.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
https://www.google.com/search?q=bru...961407&biw=1920&bih=920#imgrc=Gjd22cbRQYrqtM:Требао би ми део где се ставља резни камен све комплет са зубчаником и навојем за плочу,дали неко има у расходу ако је нека прегортела итд?

https://m.kupujemprodajem.com/Poljo...silice--79621709-oglas.htm#mhs0-1561201332634
Nazovi ovog. Vidim da ih ima dosta.
 
Dobio sam dve ne ispravne brusilice za delove .Kopije .
Osposobio sam ih da rade ali loše su .

 
Poslednja izmena:
Ovu bosovu sam i prepoznao kao kopiju, obicno te zelene serije su made in hungary original, dok one starije su svicerland.
 
Zbilja nista...inace obicno im zbog sastava obloge treba jaca struja da ih potera i da nebi uvukle sljaku u var,ako nesto ne ide kako treba vredi probati jacu amperazu.
 
Imas potezni cirkular za ovakav disk ?,ovo ne sme imati visoke obrtaje,znaci na obican potezni ger koji tera abrazivni disk ,ovo ne moze da se montira,tj moze,ali onda ce ili da se raspadne,ili ce trajati par secenja pre nego sto se svi zubi istupe,ispadnu.Ovo je inace suvo,hladno secenje metala,brze je dosta u odnosu na abrazivne diskove ili kako se vec zovu.Takodje traje dosta,bar koliko sam gledao po netu,ima klipova poredjenje ''cold cut vs abrasive'',ja sam to gledao ranije jer sam hteo uzeti takav potezni ger za suvo secenje,ali bar kod nas u Srbiji,nisam nasao jeftinije od 75-80 hiljada din,sto je mnogo kesa za obican ger.
 
Imas potezni cirkular za ovakav disk ?,ovo ne sme imati visoke obrtaje,znaci na obican potezni ger koji tera abrazivni disk ,ovo ne moze da se montira,tj moze,ali onda ce ili da se raspadne,ili ce trajati par secenja pre nego sto se svi zubi istupe,ispadnu.Ovo je inace suvo,hladno secenje metala,brze je dosta u odnosu na abrazivne diskove ili kako se vec zovu.Takodje traje dosta,bar koliko sam gledao po netu,ima klipova poredjenje ''cold cut vs abrasive'',ja sam to gledao ranije jer sam hteo uzeti takav potezni ger za suvo secenje,ali bar kod nas u Srbiji,nisam nasao jeftinije od 75-80 hiljada din,sto je mnogo kesa za obican ger.
Na forumu stolarskaradionica ima opis clana koji je kupio. Firma Eltec prodaje kod nad.

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Imas potezni cirkular za ovakav disk ?,ovo ne sme imati visoke obrtaje,znaci na obican potezni ger koji tera abrazivni disk ,ovo ne moze da se montira,tj moze,ali onda ce ili da se raspadne,ili ce trajati par secenja pre nego sto se svi zubi istupe,ispadnu.Ovo je inace suvo,hladno secenje metala,brze je dosta u odnosu na abrazivne diskove ili kako se vec zovu.Takodje traje dosta,bar koliko sam gledao po netu,ima klipova poredjenje ''cold cut vs abrasive'',ja sam to gledao ranije jer sam hteo uzeti takav potezni ger za suvo secenje,ali bar kod nas u Srbiji,nisam nasao jeftinije od 75-80 hiljada din,sto je mnogo kesa za obican ger.

Planiram da napravim tremilicu za sečenje metalnih cevi. Brzinu bih prilagodio testeri koju nabavim. Malo sam guglao po stranim forumima i vidim da u praksi te testere nisu baš dugotrajne. Kod nas se najčešće nude testere Evolution, koje koštaju oko 150 eura, ali na stranim forumima ih nešto kude. Takođe, ima i Bosch-ovih, ali su još skuplje.
Zato i pitam da li neko ima iskustva sa ovim, da vidim da li se uopšte isplati, ili je bolje koristiti velike abrazivne diskove za sečenje?
 
Nazad
Vrh