Alati i radionice

100% na 370A xd,jao kinezi ,zar moraju toliko da uvecaju cifre,do te mere da se covek smeje.Aparat koji zaista izvlaci te specifikacije navedene,kosta bar nekoliko hiljada eura ,a ne 200.Mislim ,razumem ja da niko od vas ne veruje u to ,samo eto kazem kolko su te cifre uvecanje,to je bas smesno.Realno ,on ima nekih 180-200A pravih,100% mu dodje nekih 120-130A po meni.Naravno nista to nije toliko bitno ,koliko i to da ako radi ,tj sluzi dobro,onda je dobar za nas koji varimo ponekad nesto.
 
Нисам написао на колико А ,тако да немаш разлога да се смејеш!?
Човек је питао ја му покушао помоћи,ништа нисам слагао,чак сам се и оградио да је само једна електрода потрошена без престанка вара.
Уосталом нисам ја продавац па да тврдим пазар!
За моје потребе сасвим пристојан апарат.
 
Pozdrav drugari i sretni praznici !!!
Interesuje me ima li još da se kupi onaj stari ECO CLEAN za pranje delova, alata i sl.....?
Ako nema, šta i gde uzeti jer onaj je stvarno bio dobar
 
Da li neko od clanova ima onu kinesku sklopivu rodu dizalicu sto se prodaju po oglasima vec od 120,130 eura a navodno neke su od 1 a neke od 2 tone nosivisti,zanimljiva mi je zbog mogucnosti sklapanja pa me zanima dal neko ima ili je koristio nekad,dal vrede icemu i koliko stvarno mogu da podignu?
 
Da li neko od clanova ima onu kinesku sklopivu rodu dizalicu sto se prodaju po oglasima vec od 120,130 eura a navodno neke su od 1 a neke od 2 tone nosivisti,zanimljiva mi je zbog mogucnosti sklapanja pa me zanima dal neko ima ili je koristio nekad,dal vrede icemu i koliko stvarno mogu da podignu?
na krajnjoj daljini nosi sa mukom tocak sa tegovima :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pozdrav drugari i sretni praznici !!!
Interesuje me ima li još da se kupi onaj stari ECO CLEAN za pranje delova, alata i sl.....?
Ako nema, šta i gde uzeti jer onaj je stvarno bio dobar
skoci do prodavnice delova pa pitaj,ako si izu bege,sigurno ima da se kupi :ppozdrav:
 
Od cega tocak kolega?
t25v1U2wHEXHPfm89

zadnji od traktora :haha:,nisam mislio od fergulice
to moze i ;na ruke;da se digne
AF1QipPrf4K2XTfJhPdyySmiQm9fSphs5Ho6RxYOip7O

9https://photos.app.goo.gl/t25v1U2wHEXHPfm89
t25v1U2wHEXHPfm89
 
To Nebojsa moze da posluzi ko se bavi automehanikom za vadjenje motora iz auta, dok za neke druge poslove oko traktora mislim da je slaba i to dosta. Najbolje da napravis sebi kao ja sto sam napravio i prekopirao sve mjere od universal Banjalucke.
big-13281619_fotografija0310.jpg
 
zadnji od traktora :haha:,nisam mislio od fergulice
to moze i ;na ruke;da se digne

Nisam imao prilike nigde ni da je vidim uzivo pa me zivo zanima dal bi u tom pocetnom polozaju tj kad je ruka najkraca dal bi realno mogla da podigne 500,600 kg ?

- - - - - - - - - -

To Nebojsa moze da posluzi ko se bavi automehanikom za vadjenje motora iz auta, dok za neke druge poslove oko traktora mislim da je slaba i to dosta. Najbolje da napravis sebi kao ja sto sam napravio i prekopirao sve mjere od universal Banjalucke.
big-13281619_fotografija0310.jpg

Naravno da je za ozbiljan posao mala i neozbiljna,poenta je samo u sklapanju,da moze da se odnese na teren da bukvalno spusti motor ns zemlju i ds ga podigne nazad,cisto sumnjam ali reko aj da pitam mozda se i iznenadim.
 
Nisam imao prilike nigde ni da je vidim uzivo pa me zivo zanima dal bi u tom pocetnom polozaju tj kad je ruka najkraca dal bi realno mogla da podigne 500,600 kg ?
mozue i vise od tog sto ti treba,u krajnjem polozaju nosi vise od 300 kg kod mene ali bojim se da nepukne klip jer je pomalo slabasan za taj teret na toj daljini
 
mozue i vise od tog sto ti treba,u krajnjem polozaju nosi vise od 300 kg kod mene ali bojim se da nepukne klip jer je pomalo slabasan za taj teret na toj daljini

Onda mozda zameniti klip sa klipom od hedera od 142 i staviti klasicnu drukalicu ako bi ostatak konstrukcije to dozvolio,da se ne slomi kompletna od te tezine.

- - - - - - - - - -

Dobio dzaba polomljenu, sa krivim klipom
Odradio donji deo od cevi 60x60 8mm zid
Klip od ICB
Pumpa od zmajevke
5216f250809535160ac3670d860c68b8.jpg


Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora

Sta mislis kolega jel bi u onom da kazem originalnom stanju mogla da podigne rusov motor ili joj ne bi ginula ovakava prepravka?
 
E jedino je to prednost sto moze da bude ;za poneti' al sta vredi kad ne moze da posluzi za nesto teze, moze za skidanje trubi reduktora I tako nesto tog tipa.Ova moja pravljena je imala muke da podigne merdzu kao test ali na najkracem polozaju je prosla test,
big-13281619_fotografija0306.jpg


a pravio sam da moze jako visoko da podigne da mogu da skinem kabinu sa trakisa.
big-13281619_fotografija0309.jpg
 
Onda mozda zameniti klip sa klipom od hedera od 142 i staviti klasicnu drukalicu ako bi ostatak konstrukcije to dozvolio,da se ne slomi kompletna od te tezine.

- - - - - - - - - -



Sta mislis kolega jel bi u onom da kazem originalnom stanju mogla da podigne rusov motor ili joj ne bi ginula ovakava prepravka?
onda kupi malo skuplju,pa neces nista prepravljati
uskoro ce sajam automobila i svih alata pa ces nesto pronaci za svoje potrebe :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

E jedino je to prednost sto moze da bude ;za poneti' al sta vredi kad ne moze da posluzi za nesto teze, moze za skidanje trubi reduktora I tako nesto tog tipa.Ova moja pravljena je imala muke da podigne merdzu kao test ali na najkracem polozaju je prosla test,


a pravio sam da moze jako visoko da podigne da mogu da skinem kabinu sa trakisa.
malko su ti slabi ti tockovi :ppozdrav:
 
E jedino je to prednost sto moze da bude ;za poneti' al sta vredi kad ne moze da posluzi za nesto teze, moze za skidanje trubi reduktora I tako nesto tog tipa.Ova moja pravljena je imala muke da podigne merdzu kao test ali na najkracem polozaju je prosla test,
big-13281619_fotografija0306.jpg
























a pravio sam da moze jako visoko da podigne da mogu da skinem kabinu sa trekisa.
big-13281619_fotografija0309.jpg

Lepa i mocna dizalica nema sta.
Samo zbog tog sklapanja i gledam tako nesto inace ne bi ni pomislio na to.
Pitao sam par majstora da se prkopira cela konstrukcija od malo ozbiljnijeg materijala ali niko nesto nije bio rad da se prihvati posla,u fazonu ne isplati im se da zezaju sa time.

- - - - - - - - - -

onda kupi malo skuplju,pa neces nista prepravljati
uskoro ce sajam automobila i svih alata pa ces nesto pronaci za svoje potrebe :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

malko su ti slabi ti tockovi :ppozdrav:

Kolega za dobar alat nikad nije steta platiti vise,problem je sto vecina tih sklopivih su predpostavljam prdvidjene za auto industriju da tako kazem tj sve su u principu ne ozbiljne konstrukcije naspram pravih roda dizalica,naravno ima daleko boljih od ovih kineskih nego mi se vrzmalo nesto po glavi i da je covek kupi pa da vidi da nije sposobna ostace za neke sitnije stvari a nije neka steta strasna,mislim na 120,130 eura.
 
Nazad
Vrh