Alati i radionice

Nije meni tu bitna bas ta duzina, dovoljno je i 1000. Jednostavno ovaj US 51 je 1500 pa sam naveo cisto kao podatak. Da li ovaj strug POBEDA ima kuglicne lezajeve ili klizne?
 
ne znam nisam imao prilike da ga vidim uzivo,ali po izgledu deluje da je novije proizvodnje.a noviji imaju lazajeve
 
@AcaOpel
Radna dužina od metaripo je u tvom slicaju vrlo poželjna jer ćeš sigurno imati kojekakvih dužih stvari koje treba centrirati ili obraditi krajeve(osovine, rotori, tarupi, malčeri, itd).
Što se tiče dodatnih pribora(lineta(prateće i fiksne), nosača noževa, burgija, reducir konusa, komparatera, ureznica, nareznica i stotinu kojekanvih 'drangulija'), to nemoj da te brine uopšte, jer se to ne nabavlja odjednom i niko to nije odmah sve imao.
To se polako kupuje po potrebi godinama, tako da taj trošak manje'boli'..
Ako tu cenu možeš stesati na prihvatljivu, to bi mogao biti realan početak strugarske karijere za tebe.
Kasnije, ako se stvari budu odvijale povoljno, možeš jednog dana ovo prodati za iste ili veće pare,i kupiti PA30 sa vretenom od 90 za 5-10k€:osmeh:..
Do tada ova tvoja trabakula će da šljaka, zarađuje za pivo i cigare i nećeš imati psihološki pritisak da si kupio preskupu stvar za koju neznaš svrhu.
 
s-l300.jpg
imali ovakvo cudo za kupiti kod nas ili slicno ovom da može da se namesti to jest doradi da se pricvrsti na tocilo .
 
Meni se dobro pokazali strojčeki od sporedne fabrike Makite Mak-tec.Malo stariji dizajn ali kvalitet materiala i izrade veoma ok. pa i cena je prihvatljiva.
 
Jel nekad neko čuo za el alate WESTFALIA UK
Znam samo za muzilice

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Lako je danas naći ovlaštene dilere određenog alata. nađeš najbližeg i kupiš. Za makitu dobiješ 1g. garancije u trgovini u kojoj je kupiš. S kodom od mašine koju kiš odeš na Makitinu stranicu i ako je orginal dobiješ još 2 g. garncije od Makite, znači ukupna garancija je 3 g. . Ovaj model što ga spominjete ne pravi se u Japanu, nego u Rumuniji.
Ja sam sebi danas utzeo malu brusilicu, dvoumio sam se između einhell i black decker, obe su madei in PRC. na kraj sam uzeoblack decker, 750w (želja je bila nešto oko 1200, 1400 w, 124 mm, ali cijena mnogo veća) jer bolje leži u ruci, a cijne su bile podjednake jednoj i drugoj 35 € za oko 700 w sange
 
Te 125mm su malo teze u ruci otezaju vremenom...preferiram 115mm za te neke sitnije radnje-kad ima dosta sa cetkom ili flap diskom...
 
Ja u moju šapu mogu i veliku zgrabiti,
Nego stigle nove igračke moram slikat

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Postoji i sve je veći, kao da sve više ima sirotinje koja iznese sve iz kuće da proda nebi li uzeli neki dinar. Ja često odem nedeljom i dobro se potrošim. Ne žalim 300km u oba pravca.
Mnogo ima prodavaca sa VŠ tablicama tamo.
 
Nazad
Vrh