Alati i radionice

Mi imamo tog Kzubr-a od "300A". Realno ima nekih do 130-150A. Nije za profesionalnu upotrebu da se razumemo. Ali za potrebe jednog domacinstva vise nego dobar. Tata prezadovoljan kako vari i radi. Zavarivali smo sa njim kojekakve cevi i neke sitnice oko masina. Dobar za rad po avlije gde je najtezi deo smotati kabal nakon zavrsenog posla :haha:. Odradjuje posao. Za ozbljne stvari gde se zahteva kvalitetan var zovemo profesionalce :ppozdrav:
Svakom kome cikne stari REL aparat sa namotajima tipa Rade koncar ili Varstroj i slicno preporucujem da kupe KZUBR od "300"A i svi kazu da su se preporodili. Da bi popravili stari aparat dali bi 50 i vise Evra, a za 90 kupe nov, i nema opasnosti od bruha, kad treba nesto povariti u avliji. Ako uzmemo u obzir da je jedna poseta doktoru specijalisti od 2 do 4 hiljade dinara, ovaj aparat se brzo isplati!:osmeh::osmeh:
 
Ja prodo mesera,kupio esab dosta veci ima 80kg. Nosi oznaku 125,prodavac je vinkler dobar sam snjim i tvrdi da ima realno 160a.
Pored stoji kempi duplo veci skuplje ime 100e i navodno 190a ja cepo i jedan i drugi da probam, nista kempi nije jaci. Ee koce utrag tim amperazama i oznakama??
Uzo sam esaba nije prejak a ogroman ali radi ko sat naspram mesera samo prede nema trokiranja,al svaka zica prica za sebe kao i elektroda neka se lakse tera neka hoce jacu amperazu.
Tu stoji enhel reko otvorde da vidim,ma to je smesno kolisni je namotaj naspram ovih,da vari oce ali koliko i kako.
 
Kod tih manjih co2 aparata mnogo igraju ulogu kablovi i pogon
Ko je skinuo obican i stavio polikabal sa euro dzekom i eventualno stavio bolje tockice zna o cemu pricam
 
Ima li neki kontakt? Ili sajt?

To može da ti uradi bilo koji elektroničar. Ne sećam se tačno, radio sam to odavno a otprilike je crkla neka dupla dioda u kućištu tranzistora. Iskoristili smo isti deo iz napajanje za kompjuter.

Mislim da mogu da ti preporučim elektroničara iz Bačke Palanke koji može to da ti sredi. Ili iz Šapca, pa gde ti je bliže i lakše.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja uzeo ovaj za potrebe domacinstva... za sada radi perfekt,jedina zamerka su kratki kablovi....
538dd39bd3f06e7c01b6ff489ffb7c15.jpg


Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Imamo Varstroj 180 Mig nekidan je poceo da jako brzo gura zicu. Potenciometar za regulaciju nereaguje. Mernim instrumentom sam ga ispitivo i mislim da nije do njega vec ploce. Da li se ploca popravlja ili menja? Gde potraziti zamensku?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Imas i u Beogradu ovlasceni servis za varstroj aparate ,negde iza zoloskog vrta prema dunavu je i malo zavucena ulicica. Skoro sam ih zvao upravo zbog mojeg varstroja 160/180 i kartica je skoro 11000 rsd nova ali mogu da poprave i ovu .Mene muci isto sa ukljucenjem motorica za zicu stalno brljavi .Taj tvoj mislim da je jeftinija kartica jer je sa 2 potenciometra dok je moj sa 3.Ako nadjem broj servisera poslacu ti ili ukucaj na google varstroj servis
 
Bez starca nema udarca.
Pre neki dan uzet i aparat za varenje Končar sa onim točkom za štelovanje amperaže. Trebalo bi da je 250A iz 74e godine. Plaćen skromnih 10000, uz njega išlo i po 10m kablova. Jedino su klesta bila loša pa smo stavili sa našeg u koji su ušli đavoli. Aparat radio normalno i ujutru kad nastavili samo iskoči fidovka. Kad smo otvorili izgoreo jedan namotaj.
986245b0dac5c1ba803952faf07e89b2.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Odneli smo aparat jednom majstoru u okolini. Bavi se elektronikom. Pa cemo videti sta ce reci. Hvala svima na savetima

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moze preporuka za ugaonu brusalicu oko 2000-2200W 230mm tocilo.

Buzdet do 20000rsd.

Razmatram neke hitachi i makitinu 9020.
 
Tih 300 podeli sa minimum 3 da i to je prejako,

Pa esab od 100A intermitence kosta 400e koji tera sve zivo a ne te ruske ( kineske) gluposti.

Kad vide evb elektrodu ukake se.

Bolje polovan zglavan nego nova glupost!

I duze ce trajati i manje ce vas glava boleti
Svakom kome cikne stari REL aparat sa namotajima tipa Rade koncar ili Varstroj i slicno preporucujem da kupe KZUBR od "300"A i svi kazu da su se preporodili. Da bi popravili stari aparat dali bi 50 i vise Evra, a za 90 kupe nov, i nema opasnosti od bruha, kad treba nesto povariti u avliji. Ako uzmemo u obzir da je jedna poseta doktoru specijalisti od 2 do 4 hiljade dinara, ovaj aparat se brzo isplati!:osmeh::osmeh:

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Sto se svi oduzimate oko bazicnih elektroda kada su rutilne odlicne za 95 posto kucnih popravki,gde planirate ili drzite i grejete bazicne elektrode ili se samo prosipate pojmovima.
 
Sta god radim od 3mm pa na gore koristim evb50 2,5mm, pogotovo ako je spoj da ima provara i sl. s tim sam naucio radit i lakse mi je rutilen koristim samo dok popikujem, kada elektrode drzis u kutiji u suvom nema potrebe grijanja, barem ne za kod kuce, a po firmama su drugi propisi i pravila ...
 
Tih 300 podeli sa minimum 3 da i to je prejako,

Pa esab od 100A intermitence kosta 400e koji tera sve zivo a ne te ruske ( kineske) gluposti.

Kad vide evb elektrodu ukake se.

Bolje polovan zglavan nego nova glupost!

I duze ce trajati i manje ce vas glava boleti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)

Nisam slucajno napisao ampere sa znakovima navoda. Odgovorno tvrdim da je za oko kuce bespotrebno baciti 300 evra razlike u ceni aparata. Cemu kupovati mercedes kad je za odlazak u prodavnicu dovoljan i yugo?
 
Gledam da kupim neku osrednju glodalicu, imate li neki savet sta uzeti, nasao sam konkrektno prvomajsku ug1, znate li nesto o njima.
Ako znate nekoga da prodaje dobru glodalicu javite, ne mora samo prvomajska granica je 3500
 
Imas stabilan luk koji se ne gasi,nema ukljucale sljake?

Da, samo ako na primjer spajam cjev kao danas sto sam radio sastav mora biti dobar ne smije zraka biti "lufta" i polako provucem sa otprilike 80A, i radi radnju na nju sam naviko, također mi se sviđa sto kod debljih materijala puno lakse se zatvori neka rupa veca pukotina vec rutilenom ... u vertikali puno bolje mi ide sa evb to je barem kod mene tako ..
 
Nazad
Vrh