Alati i radionice

Zombie, zašto su "ključ 27" i "ključ 32" svrstani u nestandardne mjere? Često se srećem s takvim maticama i šarafima pa mi nekako neobično da je nestandardna mjera...

Za mene je nestandardani ključevi 11,14,16,18,21,23,25,28...

Kolega mi za rođendan poklonio okasti ključ 25-28, kaže: "Svaki put kad ga budeš koristio da se sjetiš mene" Jedan od originalnijih poklona koje sam primio ;)
 
Jel ima neko da poznaje kako se povezuju, odnosno pustaju u rad frekventni regulatori??? imam omron VS mini J7 single phase 0.55kw................

Pokušao sam Abarth-a sprovesti kroz postupak povezivanja i programiranja, ali on je odustao, smatrajući da je komplikovano.
Nije prosto kao povezivanje sijalice, ali nije ni nuklearna fizika.

Taj Omron je jedan od najčešćih regulatora, i jako prosto ga je programirati i povezati, ali zaista moraš skinuti uputstvo i proučiti. Gde zapneš pitaj pa ću razjasniti.
Obzirom da je to monofazno/trofazni uređaj, koji na izlazu daje 3x220V(a ne 3x380 kao što je na mreži), bitno ti je da elektromotor bude predviđen za rad na trouglu, jer ako povežeš na zvezdu imaćeš dosta manju snagu.
 
Nekada smo te frekvente regulatore radili u srednjoj školi. Kao laici većina nas je uspešno uradila neke osnovne stvari. Koliko se sećam da smo uz regulator dobijali dokumentaciju sa svim potrebnim stvarima za programiranje i povezivanje. Najbitnije od svega je lista sa kodovima (brojevima) funkcija koje je moguće podešavati regulatorom. Pomoću dugmića se nađe odgovarajući kod i onda se upiše željena vrednost za tu funkciju. Mi smo uglavnom radili trapezni oblik rada motora, tačnije podešavali vreme za koje motor dostiže pune obrtaje, zatim vreme zaustavljanja i još neke stvari kojih se baš i ne sećam. Kroz maglu mi je to ostalo u sjećanju, ali tada mi se činilo zanimljivo i znao sam da baratam nekim osnovnim stvarima. Za nešto komplikovanije stvarno ne znam kako bi išlo.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Zombie, zašto su "ključ 27" i "ključ 32" svrstani u nestandardne mjere? Često se srećem s takvim maticama i šarafima pa mi nekako neobično da je nestandardna mjera...

Za mene je nestandardani ključevi 11,14,16,18,21,23,25,28...

Kolega mi za rođendan poklonio okasti ključ 25-28, kaže: "Svaki put kad ga budeš koristio da se sjetiš mene" Jedan od originalnijih poklona koje sam primio ;)

Tako je definisano po starom JUS-u. Imaš tamo prvi red, drugi red i treći red. MIslim da us 32 i 27 drugi red (moram provjeriti) i standardom je definisano da se te vrijednosti, kada je moguće, trebaju izbjegavati (tabela je prepisana iz JUS-a). Mi nabavljamo šipke OK32 i OK27 (imamo raznih čelika, najbolji je Č.4732.4 od običnih a imamo i razne nerđajuće za posebne namjene) od po 6 metara pa kada radimo vijke ili navrtke sa tom glavom iz nje se obrađuje i tako dobijamo gotovu glavu.

- - - - - - - - - -

znaci radis u TE Ugljevik :ppozdrav:

Da, tu sam na radnom mjestu "vodeći inženjer na održavanju" i pride vodim kompletan proces izrade rezevnih dijelova u SAP sistemu, u principu dva posla na jednom radnom mjestu. Koliko posla imam govori to da imam 52 neiskorištena dana godišnjeg odmora od 2016., 2017. i 2018. godine....
 
Najzad sam nabavio moment ključ....
Sasvim slučajno i nenadano...
Polovan, ali kao nov, vidi se na njemu da skoro nije ni korišćen...
Plaćen 20 eura...

20190207-140436.jpg
 
Naručio sam ovakve 2 grupe za pistolje za eksere na pilani,
Grupe su pola cola isušivac, regulator, nauljivač mogao bi reci da su kvalitetne kupio sam na KP oglasima 50e komad
Koliko se može primetiti ne zaostaje kvalitet za mojim PPT

10f8c7288190c1d011aa464a86d40e37.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nebih znao ali znam da polovina posla je imidz...besne naocare za sunce i lepa maska za varenje::suncanje::gde si video kamiondziju od 50kg?...ne ide...ili mrsavog kuvara...
 
Koje radne cipele koristite, do sada sam koristio neke američke već 5_6g, i naložio sam ih u peć danas,al su bile prave
Kupio sam jesenas neke domaće prava koža bez bruksa ali tvrd djon
Imam onih pandi i springera nisu mi nesto
Wurt je tezak
Obično sam u njima po ceo dan i treba da su udobne i kožne da noga ne smrdi na crkotinu
Kakva su vaša iskustva?


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Luka hoćeš originalnu Pumu?
Doneo sebi prošle godine iz Austrije, ali mi stoje nisam ni obuo.
Broj je 45. Ja nosim 44 i meni su komotne.
 
Kolega hvala al 46 sa sve tankim čarapama i odsecenim noktima BIG FOOT , ko sa sam samo u tabane rastao

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Koje radne cipele koristite, do sada sam koristio neke američke već 5_6g, i naložio sam ih u peć danas,al su bile prave
Kupio sam jesenas neke domaće prava koža bez bruksa ali tvrd djon
Imam onih pandi i springera nisu mi nesto
Wurt je tezak
Obično sam u njima po ceo dan i treba da su udobne i kožne da noga ne smrdi na crkotinu
Kakva su vaša iskustva?


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Nadji Atlas nemacke cipele. Imas cisto kozne i neke kao cupave. Kozne su izdrzljivije i udobne. Malo su skuplje al nema promasaja sa njima. Mislim da SIM u NS ih nabavlja
 
Nazad
Vrh