Alati i radionice

Danas za 1000din kupim polovnu Hitachi akku busilicu 2007god. sa 2 litijumjonske baterije 14.4V i punjacem uneispravnom stanju. Kvar otklonjen za 2 minuta. Cetkice glavile u kucistu, malo ih osmirglao i sljaka. Probao sam kako radi, u metalu relativno lako tera burgiju 10mm. Na oko veoma losa, izguljena, izgrebana ali sve ostalo dobro. Sve u svemu odlican pazar.
Vruca roba,pa da se otarase sto pre.
:haha:
 
Preterano su skupi polovni,za 100e idu bez dana garancije i inace imam jako losa iskustva sa polovnim stvarima.Drugo je sto je jedan forumas pazario kod mene u komsiluku Varstroj ali za 30e pa se isplati rizikovati,a ovako na Kineze imam bar neku garanciju.

Kolega jel pazaren aparat za varenje???
Dam ti ja aparat za varenje u zamenu za neko gvozdje koje tebi netreba.. :haha: Potrebno je malo da ga samo doteras ali je ispravan,fali prekidac (cim ubacis u struju radi) i malo kablovi da se srede...

Aparat je dosta tezak ima oko 30 god.. :osmeh:
 
Kupljen je pre par dana:
110869281020630459004410.jpg

Jedino ne znam ovu shemu,prekidac paljenja ima 2 polozaja:
110698501020630458956409.jpg
 
nevidim sta ti tu nije jasno. imas glavni prekidac i senzor temperature koji iskljucuje pri pregrevanju a to ce biti od velike koristi. kad senzor iskljuci ostaje samo ventilator u funkciji
 
ako neko želi da posumnja u svoje varilačko umeće onda neka slobodno kupi one vašarske elektrode grčkog proizvođača erlikon sideweld, konkretno 2.5 sa oznakom FINO. Moje iskustvo je tako katastrofalno loše da sam jutros poludeo i zaukao celu kutiju u baštu. Teško đubre! Obloga se ne topi istom brzinom kao elektroda. Šljaka stalno kuva a materijal koji se vari je očišćen na belo. Šljaka teško spada. Varovi su jako loši i na oko odvratni. Teško se pali luk jer je obloga kao od gipsa izlivena. Nikada tako nešto nisam video. Invertorskim aparatom je vareno.
Prvo sam se zlopatio sat vremena sa njima. Opsovao sam sve živo na planeti. Krenuo sam da sumnjam u to da ja uopšte znam da varim. Poludim na kraju i bacim ih iz sve snage u baštu i izvadim iz ormana kutiju onih bosanskih Elvaco 2.5 elektroda.
Odmor!
Odmor za oko i ruku. Lepo se lije. Lako se skida šljaka. Varovi lepi i konstantni.
Ovo pišem da se neko ne zezne kao ja pa baci pare na tako neko đubre poput elektroda pomenutih u prvom delu mog posta.
Te elektrode su izgleda kopija dobro poznatih elektroda proizvođača OErlikon, konkretno elektrodi oznake Fincord.
To je moje lično iskustvo od jutros.
 
Poslednja izmena:
e ovako samo kinezi mogu da zamrse.imas upustvo i procitaj.Verovatno je jedan polozaj za samo ventilator da trafo nebude pod naponom a drugi kad je pravi radni polozaj. Nevidim sta moze biti drugo kad je monofazni.Nasao si i ti crkvu kojoj ces se moliti mogu ti reci. Savetovanja nevrede, al sad nema nazad.probas jedan polozaj pa probaj sta radi dal samo ventilator ili ceo aparat. probas drugi pa vidis. uU upustvu mora pisati a jedino ima donekle logike u onome sto sam napisao. Ti trafo aparati imaju vrlo malo jezgro a debelim namotajima motani da bi dobili snagu. Zato se brzo greju i kratko vreme mogu da rade .Verovatno je zbog toga predvidjeno tako jer kineska skalamerija je cudna
 
ako neko želi da posumnja u svoje varilačko umeće onda neka slobodno kupi one vašarske elektrode grčkog proizvođača erlikon sideweld, konkretno 2.5 sa oznakom FINO. Moje iskustvo je tako katastrofalno loše da sam jutros poludeo i zaukao celu kutiju u baštu. Teško đubre! Obloga se ne topi istom brzinom kao elektroda. Šljaka stalno kuva a materijal koji se vari je očišćen na belo. Šljaka teško spada. Varovi su jako loši i na oko odvratni. Teško se pali luk jer je obloga kao od gipsa izlivena. Nikada tako nešto nisam video. Invertorskim aparatom je vareno.
Prvo sam se zlopatio sat vremena sa njima. Opsovao sam sve živo na planeti. Krenuo sam da sumnjam u to da ja uopšte znam da varim. Poludim na kraju i bacim ih iz sve snage u baštu i izvadim iz ormana kutiju onih bosanskih Elvaco 2.5 elektroda.
Odmor!
Odmor za oko i ruku. Lepo se lije. Lako se skida šljaka. Varovi lepi i konstantni.
Ovo pišem da se neko ne zezne kao ja pa baci pare na tako neko đubre poput elektroda pomenutih u prvom delu mog posta.
Te elektrode su izgleda kopija dobro poznatih elektroda proizvođača OErlikon, konkretno elektrodi oznake Fincord.
To je moje lično iskustvo od jutros.



Probaj sa Slovenackim Rutilen elektrodama. Mnogi clanovi ovde na forumu ih ne gotive, mada su se one kod mene odlicno pokazale. Lepo se tope, var je ravnomeran i odlicno drzi zavareni spoj.

Evo jedne slike sa varenja. Tackica na sredini je zamena elektrode. :osmeh:



26092014121-copy.jpg
 
e ovako samo kinezi mogu da zamrse.imas upustvo i procitaj.Verovatno je jedan polozaj za samo ventilator da trafo nebude pod naponom a drugi kad je pravi radni polozaj. Nevidim sta moze biti drugo kad je monofazni.Nasao si i ti crkvu kojoj ces se moliti mogu ti reci. Savetovanja nevrede, al sad nema nazad.probas jedan polozaj pa probaj sta radi dal samo ventilator ili ceo aparat. probas drugi pa vidis. uU upustvu mora pisati a jedino ima donekle logike u onome sto sam napisao. Ti trafo aparati imaju vrlo malo jezgro a debelim namotajima motani da bi dobili snagu. Zato se brzo greju i kratko vreme mogu da rade .Verovatno je zbog toga predvidjeno tako jer kineska skalamerija je cudna
Znaci ti ne znas cemu sluzi koji polozaj,a ne znas ni semu procitati.
 
Semu sam procitao i sve je obicno. Problem je jedino sto nevidim ono mesto gde ti je odsjaj blica na semi i tu ima nesto. Ali opet nista bitno takoreci.Na semi nema nista apsolutno sto bi reklo za dva polozaja prekidaca i jedino moze biti ono sto sam naveo. Malo je nelogicno za tako jednostavne uredjaje ali sta su time hteli to samo kinezi znaju.Zato ti kazem slobodno probaj jer najverovatnije ce u jednom polozaju biti samo ventilator ukljucen a u drugom i ventilator i trafo. Ako nema napona na elektrodi znaces dal sam u pravu a nemozes nista pokvariti

- - - - - - - - - -

Cak sta vise ovo garant nije tacna sema od tog aparata nego uopstena za sve trafo aparate jer je to cest slucaj kod tih aparata. Po semi to je jednopolozajni prekidac i nista vise a tvoj je dvopolozajni
 
untitled.jpg


- - - - - - - - - -

Danas uradjeno prvo probno varenje,nije lose. Elektroda od 2.5mm i bas je lepo topi,potrosio 2 komada i nije se pregrejao tj iskocio tako da je skroz OK za moje potrebe. Sad kad uhvatim vremena moram naci nekog da me malo poduci oko varenja da to bude i za oko lepo osim i funkcionalno.
 
Pre neki dan izbusio sam vile na viljuskaru. Pa prvi put sam video ovakvu frezu. Postolje freze ima magnet . Pa se tako zalepi za deo na koji treba da radi.


f3ywt5.jpg
29nfo7n.jpg
2cht2fm.jpg
 
Ja sam uvek za novi alat,ali sve zavisi kako se potrefi.Imam malu brusilicu koja je najmanje 9-10g radi odlicno a platio sam je 1600din kod batala u Indjiji.Kada sam kupovao veliku brusilicu onda me je covek u el servisu ubedio da kupim polovnu bosch jer za nju ima sve rez delove.Kupio sam kod njega i dao mi 6m garanciju.Radi par god bez problema.
 
Sve zavisi koliko se koristi alat,nekad i jefiniji može da posluži ali ako bi nekad birao uzeo bi polovan kvalitetan alat nego nov enhel i sl.
kod mene mala brusilica ponajviše radi i posle par jeftinijih kupio sam AEG i mogu reći da vredi svaki dinar
Veliku brusilicu i bušilicu imam plavu Boš i one radi besprekorno
Ubodnu testeru sam kupio enhel jer je retko koristim i svaki put kad je koristim nervira me da mi dođe da je roknem od beton
Hilti imam isto enhel nije nešto al završava posla
 
ako neko želi da posumnja u svoje varilačko umeće onda neka slobodno kupi one vašarske elektrode grčkog proizvođača erlikon sideweld, konkretno 2.5 sa oznakom FINO. Moje iskustvo je tako katastrofalno loše da sam jutros poludeo i zaukao celu kutiju u baštu. Teško đubre! Obloga se ne topi istom brzinom kao elektroda. Šljaka stalno kuva a materijal koji se vari je očišćen na belo. Šljaka teško spada. Varovi su jako loši i na oko odvratni. Teško se pali luk jer je obloga kao od gipsa izlivena. Nikada tako nešto nisam video. Invertorskim aparatom je vareno.
Prvo sam se zlopatio sat vremena sa njima. Opsovao sam sve živo na planeti. Krenuo sam da sumnjam u to da ja uopšte znam da varim. Poludim na kraju i bacim ih iz sve snage u baštu i izvadim iz ormana kutiju onih bosanskih Elvaco 2.5 elektroda.
Odmor!
Odmor za oko i ruku. Lepo se lije. Lako se skida šljaka. Varovi lepi i konstantni.
Ovo pišem da se neko ne zezne kao ja pa baci pare na tako neko đubre poput elektroda pomenutih u prvom delu mog posta.
Te elektrode su izgleda kopija dobro poznatih elektroda proizvođača OErlikon, konkretno elektrodi oznake Fincord.
To je moje lično iskustvo od jutros.

Ti si nesko legenda :cool: ma nekad treba covek da se isprazni pa makar i bacanjem alata po avliji.

Pomenuti Oerlikon jako dobre elektrode! Prelazimo na njih polako dok se usput trose zalihe drugih proizvodjaca. Elvaco takodje zadovoljava kriterijume
 
Nazad
Vrh