Alati i radionice

Evo na ovoj su samo cetkice zamenjene a nema dana da se ne koristi. kupljena nova 2006.
Fotografija0292.jpg
 
Ja imam pozitivno iskustvo sa malim plavim bosch-om ne radim nesto puno sa njim ali kad cistim neku masinu\ogradu\prikolicu to su sati i sati rada sa cetkom i flap disk-om...ult 160 sam do metala skidao pre farbanja:)
 
Uh te cetke su smrt za brusilice ,pogotovo ove jeftine pijacarske kad im pocnu otpadati zice I odu u debalans pa od vibracija stradaju lezaji u glavi. A da ne govorim koliko zica se nadje u radnom odelu.
 
Slazem se sa tim,u jednom trenutku u strepnji iscekujes kad ce neka da se otkine i da te pogodi...,,neka preporuka za bazicnu elektrodu kao tampon zonu evb 50 ili neka druga?
 
Bravo
Ali neću da trpim da mi neko soli pamet da je Eihell u klasi sa FEIN
Neko ore vladimircem a neko fendom

Posle praznika idem u WINWIN da rizikujem 30e da kupim malu brusilicu tu sto sluzi 10 god i redovno ću vas obavestavati o svemu ako izgura koliko polovan plavi BOSCH reći ću da ste u pravu i da sam jeo govha dzaba

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
20180125-093607.jpg


Prijatno sam se iznenadio što je toliko izdržala...
Svako nek radi s onim što misli da mu je najbolje !!!!
I NE TVRDIM DA JE EINHELl BOLJA OD DRUGIH, NAPROTIV !!!!
Ne solim ja pamet nikome, ako imaš tako dubok džep, plaćaj i 100.000 brusilicu, ali pun mi je sanduk brendiranih malih brusilica, ORIGINALNIH da se razumemo odmah, Black&Decker, Bosch, Metabo, Skill, i nisu sastavile par godina...
Na Bosch-ovoj OTPAO KOLEKTOR !!!!
Na Skill se istopila ležišta za četkice !!!!
Na Black&Decker pandrknuo tanjirasti, par Vašara sam obigravao i prljao ruke po sanducima i kantama Ciganjerosa u potrazi za zamenom, nisam uspeo, i odustao...
Ovu Einhell sam kupio od besa, da završim neki poslić pa da je čestito zafrljačim u đubre, kad ono, CVRC-PRC se pokazao (KOD MENE) junački izdržljivim...
A zaista je nisam štedeo...
Sad je probio rotor i ne mislim popravljati, možda naletim na kakav polovan a ispravan, pa je opet osposobim, ne znam...
Onda odem u Rumu,i tako prijatno iznenađen, kupim opet istu, pa nek traje kolko traje, zaista mi je svejedno, bar neću biti na šteti kad crkne posle par godina...
A ti računaj koliko možeš da sahraniš Kineza za tu jednu tvoju BRENDIRANU !!!!
Imam AEG udarnu bušilicu-štemajz, od 1100W, i crkne mi letos dok sam radio izolaciju, i to elektronika, jedva deo nađoh, a on 30 EURA !!!
Mogao sam Kineza da kupim da završim posao...
Što je najgore, nije originalni deo, već deo od neke druge slične bušilice, i ne radi ni približno kao nekada, a to NIJE SUBJETKTIVNI OSEĆAJ !!!
NIJE MI NAMERA DA HVALIM PRC KINEZE, ALI SVE SU BOLJI I BOLJI !!!
Ali bar s njima znaš na čemu si i gde si, pa se ne razočaraš ni malo kad pandrkne, nego je lepo ošineš o zemlju, pa u radnju po drugu, OPET NOVU !!!!!
Još nešto, NEKI bi i nakovanj pokvarili, tako da nije merodavna marka alata, već stručnost, pažnja i umeće rukovaoca istim !!!!!
P.S. Nedostaje mi stari kvalitet, onaj od pre 30 godina, onda bih dao i 100.000 za NOVU brusilicu, kada znam da će TRAJATI a možda i moji naslednici (potencijalni) raditi s njom !!!!
 
Ma izmlatio bih nekog pre samo par godina da mi je pričao da ću da hvalim PRC alat !!!!! ::sramota::
Ne mogu da verujem da su za nekoliko godina toliko napredovali i da zaista se opasno približavaju kvalitetu "zapadnih" alata !!!!
Bilo to brusilice, bušilice, trimeri ili motorne testere !!!
Iznenađen, sam prijatno, iskreno !!!!
 
Mozda su oni napredovali, imao sam dve male brusilice sluzile su po dve godine...
onda sam kupio novu koje je kostala kao tih prc 4kom i evo je sluzi vec 10god a o snazi da ne komentarisem
 
Ajd' pustimo to, nego, treba mi pomoć, odnosno savet kako da rešim "problem" s okastim ključem....

20181231-115548.jpg

20181231-115537.jpg


Da li može nekako da se ispravi da bude opet "ko nov" ?
Idem danas letnjakom do njive da vidim kako napreduje tritikal, i nađem ga na putu...
Da li da ga uopšte ispravljam, i koliko je sigurno ovakvog iskrivljenog kakav je trenutno, da ga koristim ?
 
Ja se ovih dana zanimao po radionici. Odavno mi stoji ova bušilica ne koristim je. Nema prekidač a jaka je pa često polomim burgiju ili se otme iz ruku pa počupa kabal. Konačno je ukroćena radi iznenadjujuće dobro. Ostalo je još neki prekidač da fiksiram. Burgijom 15mm buši bez problema
e3a542f83dee76e1ea4ffd55543f687d.jpg
f489b69a48c109efe8497713d092b83f.jpg
802c360459e23af63977a4a6cbfed05d.jpg
43b77a392ed96dc1d7b12fc2cacc7a88.jpg


Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Imam malu metabo brusilicu vec godinama i radi sve poslove i od velike kako je crkla tako da trpi i opterecenja koja nisu ni predvidjena za nju. Cistio sam je pre par dana jer sam sekao neku ciglu pa sam primetio da su mi cetkice pri kraju. Znate li gde bih mogao naci kvalitetne cetkice da ih promenim.
 
Guglaj neki od ovlascenih metabo prodavaca delova i dobices u kvalitetu. Ja sam sebi tako jer sam se bojao da sa kineskim ne sjebem brusilicu. Desavalo mi se da kineske budu previse tvrde ili previse meke pa ili preseku kolektor ili se potrose posle par upotreba a razlika u ceni oko 100din.


@dobrodol
Koliko cenim unior alat, veruj mi da sam naisao na njega na putu verovatno se ne bih ni sagnuo.
 
@jbrtka

Ko proizvodi ta kolica. Lepo deluju na oko, a i cena je dobra. Kako deluju uzivo, da li su cvrsta i da li su fioke stabilne?
 
Uvoz su i austrije..masivna su,i jako lepo deluju.imaku zakljucavanje.fioke imaju kocnice da se ne otvaraju pri transportu.
 
Nazad
Vrh