Alati i radionice

Kod mene se rucka sa male brusilice skida samo u izuzetnim slucajevima kad zbog nje nemoze dohvatiti mesto koje treba obrusiti.
 
Ručka je obavezno tu, a isto sam imao problema da dugme na maloj nije htelo da zabravi pa ga moras drzati to je patnja

Dvared sam naxebo sa velikom, pucanje kamena i kad sam sekao auto pa skoljka ujela kamen otresla me izletela iz ruku
A sa malom 6 kopci i jos secenje noktiju uzduz, zice iz četke po celom telu itd
Vise sam pristalica kupit pravu stvar makar i polovnu nego NO NAME POWER CHINA

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
ne treba bezati ni od kineskih, mene su mala womax i velika matrix sluzile preko 10god, velika tera i dalje a mala je radila odlicno dok ja nisam idiot jednom slucajno stisnuo kocnicu dok je radila i otisli zubi, napakujem od druge eno i danas tera, a imam pored njih i malu b&d i veliku plavu bosch, i naravno da se ne mogu porediti ni al daleko od toga da i kinezi ne sluze.
 
Imam i ja jednu kinesku 125mm 900w,doduse nisam nesto puno sa njom radio ali deluje dosta kvalitetno i teska je...nije kao neke sto deluju ``suplje`` kad ih podignes i spolja ima onu meksu plastiku na dodir,naravno nije bosch-makita-hilti itd kvalitet ali dobra je.
 
Jeste sluzi a kolike su potrebe moje ili vase, nekad se desi da platim Indijanca i da ceo dan brusi zamnom,ili da guli cetkom, dam mu fein ili iskru i guli


Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
I ja sam imao malu Einhell od 500W i služila skoro deset godina...
Više puta menjane četkice, ležajevi, sve u sopstvenoj režiji...
Odem u radnju i kupim ponovo ISTU, prošle Zime, prezadovoljan...
Za te pare, čini mi se 3.200, što je smešna cifra u odnosu na BRAND-irane, služi par excellence...
 
Ko nema bar 3h dnevno neprekidno posla za neku eleltricnu alatku, neka slobodno zaboravi na ta izvijana imena. Fein, bosch metabo makita su ekstra marke i sto se tice ergonomije i sto se tice dugotrajnosti i kvaliteta al to je bacanje para ako das ogromne pare ,a nesto sto ces koristiti jednom u mesec dana. Bolje odvesti zenu ili svalerku na neku veceru pa makar to bio i rostilj. (Vole zene meso vise nego mi). Ili klincima svojim kupiti neku igracku ili odvesti negde. Nismo mi bolji majstori kad uzmemo najskuplji alat nego smo najbilji kada da minimum sredstava maksimum odradimo. To je majstor.
A i majstor je majstor ne kad zna iz prve da odradi nego je
majstor onaj koji zasere pa zna da to sakrije i upakuje kao da je odlicno. ;)
 
A i majstor je majstor ne kad zna iz prve da odradi nego je
majstor onaj koji zasere pa zna da to sakrije i upakuje kao da je odlicno. ;)

Ili da namerno zabrlja nešto, da bi imao razlog ponovo da se vrati...
I naravno, OPET naplati...
Vidi ovako, smatram da NISAM majstor, ali samo iz razloga kada nešto uradim TO TRAJE, i više nemam razloga da se vraćam na taj posao da TO ponovo radim !!!
Ako nešto i ne znam iz prve, uzmem da radim nešto drugo (imam taj luksuz) i vreme provedeno na tom poslu iskoristim za razmišljanje kako da rešim prvi...
Slažem se da alat nije kao nekada i da zaista ne vredi izdvajati toliki novac za novu stvar, a uz prethodno saznanje da svakako ta nova stvar neće moći "ni vodu da nosi", prvoj, staroj, a savršenoj !!! :ppozdrav:
 
305919ee7c31db1446069be9fcf48eb3.jpg

Ja sam skoro kupio istu vaku samo je moja 21-180. Manji kamen ali veći broj obrtaja mislim da je na 8000 a ova tvoja je 6 i nešto. Ja sam uz moju dobio i onu sds maticu vrlo korisna stvar za stezanje ploče i za brzo menjanje, ključ i ne koristim uopšte. Ja je platio polovnu 7000 ali kod mene je za dva dana odradila više nego kod njega za 7-8 godina. Bila je bukvalno nova ne isprljana
Inače sam smrt za brusilice, mislim da sam jedan od retkih koji je uspeo onu veliku crvenu iskru da zapali dva puta. POsle nje ovaj bosch je kao mercedes, više mi i ruke ne otiču. Ove male kineske imam 4-5 komada rashodovane i sada je makita na testu. Lepo radi i leži u jednoj ruci tanka je ali mi se onaj prekidač ne dopada teško i čudno se pali jednom rukom
 
Imam jednog strica zivi sam, jos momak od skoro u penziji, ceo vek vatrogasac u rtv ns, zaludjenik za tehniku, alate itd od skora drzi ovce pa mu pomazem da uradi objekte

Radionica mu je puna bukvalno nemožes ukoraciti od alata ima svasta od alata za metal i za za drvo
Sve je hobi black deker iz 80g, einhel iz 90 i womax iz 2000g
Slabo zna ista da uradi, i cesto idem da mu uradim stosta kad uzmem npr veliku brusilicu einhel novu u ruke imam osjećaj da će stati, ima onaj meki start i zvuk kao da je pregorela,
Rende za drvo womax spram mog AEG je isto igracka, o ger za drvo negov gude moj Bosch ne vredi ni pricati
Motorka isto neka mala womax na benzin nemoz porediti sa STIHL 170
Sve to sluzi ali je igracka
Npr tocilo womax ostris burgiju 20mm a ono jauce, moje Siemens 380v nikad ne jauce

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Od jeftinog mesa ni corba ne valja,a einhel i i ostale gluposti su upravo to.
Hocu dobar alat pa makar ga koristio samo jednom godisnje,jeftin kljuc preskoci pa sj..e sraf ili opalis ruku pa posle ne moze da se odvije ni sa dobrim

- - - - - - - - - -

Lovac luka odlicna brujka
 
Za dobar kompletan alat trebas dati bar pola novog belarusa,ko to jos radi ?,ili se ne razumemo dobro sta znaci komplet alata imati ?,jer imati brendiranu busilicu,burgiju ,koji set kljuceva itd,to je jedno veliko nista.Radije cu dati 2-3k eura i nakupovati kineskog alata ,ali da sve imam ,da ne idem kod komsija da trazim alate.Aj bas deo alata koji se koristi svakodnevno maltene,to moze nesto malo kvalitetnije da se uzme,no vecinu alata za nekog ko ih koristi par puta godisnje,kupiti nesto brendirano ,to je cisto bacanje para,sem ako taj isti nema gde da trosi pare na drugo mesto,pa skuplja alat da pokaze komsijama kako ima sve die beste.
Ja nemam nista od brendiranog alata,sem jednog seta kljuceva,sve je to kinesko i mene sluze odlicno.Kompresor kineski kupljen pre 15 godina,nisam ga ni pipnuo od tad,a naradio se samo tako,pa onda kineske elektricne testere,cirkulari,ubodne testere,i jos gomila takvih alata,sve kinesko,sve sljaka za moje potrebe bez problema.Brusilice imam villager,malo je viseg kvaliteta od obicnih kineza,lezajevi u glavi itd,kao i neke no name,sklapao ih kinez u svojoj garazi,rade samo tako,pun dzak reznih i brusnih ploca potrosio ,samo cetkice menjao do sad.Ne pada mi na pamet ni pod tackom razno da dajem na brusilicu npr 15-20k dinara da bi potrosio sa njom desetak reznih ploca godisnje,ili hiljadu eura na aparat za varenje da bi imao sa cime da popravljam masine ako sta negde pukne.....
 
Nema tu mnogo dileme ...
Za onog ko se bavi konkretnim poslom profesionalni alat i mašine se uvek isplate.
Za one kojima je sve to potrebno u amaterskoj meri, a da se ne zajmi po komšiluku, postoje dostupnije sa džep.
Na kraju krajeva, sve brendirane kuće proizvode mašine za nekoliko ciljnih grupa, predstavljene u više različitih boja i oznaka, a prilagođene potrebama kupaca.
 
Nema tu mnogo dileme ...
Za onog ko se bavi konkretnim poslom profesionalni alat i mašine se uvek isplate.
Za one kojima je sve to potrebno u amaterskoj meri, a da se ne zajmi po komšiluku, postoje dostupnije sa džep.
Na kraju krajeva, sve brendirane kuće proizvode mašine za nekoliko ciljnih grupa, predstavljene u više različitih boja i oznaka, a prilagođene potrebama kupaca.
Bravo
Ali neću da trpim da mi neko soli pamet da je Eihell u klasi sa FEIN
Neko ore vladimircem a neko fendom

Posle praznika idem u WINWIN da rizikujem 30e da kupim malu brusilicu tu sto sluzi 10 god i redovno ću vas obavestavati o svemu ako izgura koliko polovan plavi BOSCH reći ću da ste u pravu i da sam jeo govha dzaba

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam konkretno tih malih brusilica promenio do sad nekoliko komada, a nove sam kupovao. Onda kupim polovnu metabo i to nije uopste za poredjenje. Drug kupi novu villager i kao bolja je ona nova jer ova polovna ko zna koliko je radila. Kad ona njegova krenu da drnci i varnici i da se greje, a moja Bogu hvala kao doksa. Posle kupim veliku metabo polovnu i opet mi bolja od velike villager. Onda kupim bosch busilicu veliku i opet mi bolja od villager nove i jos jedne koju imam. Nabavio sam i neke polovne, ali kvalitetne kljuceve. Uglavnom ne podrzavam to sto neki kupuju jeftino jer im ne treba cesto. Ja sa jeftinim alatom bas tad kad mi zatreba ostanem na cedilu. Krenem da renoviram kupatilo crkne udarna busilica keno pa onda zajmi drugu pa kupuj novu. Tako da sam vise i za polovno, ali dobro nego za nesto sto je za jednokratnu upotrebu.
 
Ja profi bosh necu nikada kupiti brat kupio busalicu nimalo nisam zadovoljan.


Hilti fein, ____________makita ____________hitachi(metabo)

Hitachi je kupio metabo i to mi je neki zadnji izbor.Hilti i fein bi kupio polovno papreno skupi ali dosta kvalitetni.Makita zlatna sredina.Ima jos nekih brendova ali zavisi koji alat i cemu je namenjen.

Festool ima odlican alat za drvo.

Milwoki alat je prebacio prizvodnju u Kinu, ali je odlican alat dosta skup pre njih bi mi bio izbor hilti ili fein.
 
Dobre su ja sam skor kupio veliku metabo samo sto je ova made in ger. radi ih i u aziji.Dobar je i metabo i hitachi samo sam napisao informativno.
 
Ne isplati se mozda iz tog ugla gledanja ako platis punu prodajnu cenu za brendiranu brusilicu a nemas puno posla za nju,meni je jednom jedan lik dao 2 makite velike(original naravno) da isecem nesto ali kako znam njega on nebi ni za jednu platio punu cenu iako su odlicno ocuvane kao nove iz tog ugla bi i ja dao hajde da nagadjam 70-80e za jednu nego novu kinesku da kupim.
 
Nazad
Vrh