Alati i radionice

Znate li neku radnju koja prodaje srafove sa sitnim navojima(i odgovarajuce matice), npr M16, M18...., na komad. U Vs gvozdjare ne drze ovu robu, a preko interneta nalazim samo one koje bi prodale na kutiju. :sta:

Prodavnica Vijak Subotica,Majsanski put 84;tel.024/556-106;577-330.Kod njih sam kupovao kvalitetni vijak 8.8 i 10.9 sa raznim navojima(korak 1;1.25;1.5).
 
Ne znam da li se pisalo o CO2 ili MIG/MAG aparatima. Poslije raspada velikih firmi postoji veliki broj industrijskih aparata koji su pravljeni 80 godina , koji se mogu kupiti jako jeftino u odnosu na svoje mogucnosti. To su 3F aparati sa diodnim mostovima i posebnim dodavacima zice. Recimo uljanik lda koji su radjeni po esab licenci. Mogu se naci bez boce i za 600E, Radi se o aparatu koji na 350A ima 100% intermitencu , moguce cak i na 400A. Uglavnom industrijske strvine namjenjene za rad "udri me do zore" . Prakticno za varenje limova od 0,5mm pa gornji limit bi trebalo provjeriti 350A sprej varenje i brzina 20+ metara u minuti zice.

Naravno kod kupovine prvo proba i obavezno autoprikolica sa sobom jer mislim da otprilike ide 1A=1kg :)


Mislim na ovakav kao na linku
http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-metala/co2-uljanik-400a-oglas-14351418
 
Kupio sam je za 10 e ,nisam znao da je pukla osovina ,pošto se prvi put srećem sa ovakvom mašinom.Za 800 dinara kupim polovne delove ,koji su bili loši ili puknuti .Radi dobro u prazno ,nemam testericu da je isprobam.

dscf3802.jpg


dscf3818.jpg


dscf3824.jpg
 
Idu ovakve testerice

32895.jpg


Možda mogu i od ubodne testere (malo duži listovi).

Kiraj, još jedna dobra kupovina. :ppozdrav:
Ne znam, ja ne volim da kupujem električni alat na neviđeno (bez probe), na vašarima, pogotovo polovan.. A tek neispravan. Dobro si prošao ako si uspeo da je popraviš.
 
Idu ovakve testerice

32895.jpg


Možda mogu i od ubodne testere (malo duži listovi).

Kiraj, još jedna dobra kupovina. :ppozdrav:
Ne znam, ja ne volim da kupujem električni alat na neviđeno (bez probe), na vašarima, pogotovo polovan.. A tek neispravan. Dobro si prošao ako si uspeo da je popraviš.
Mislim da ne mogu od ubodne.Idu baš ovakve kao na slici.
Kupio sam je od komšije ,probao sam je bez testerice .Pošto se prvi put susrećem sa takvom mašinom nisam imao predstavu kako radi.Izbacivala je deo gde dolazi testerica ali nekako čudno .Pošto nisam znao princip rada ,mislio sam da tako treba.Tek kad sam je otvorio da vidim da li je podmazana sam shvatio da je pukla osovina.Nova osovina košta 2000 dinar +igličasti lešaj 450 din. +klizač 300din .Da nisam našao polovne delove kupio bih nove .Opet se isplati ,mašina je proizvedena 2012 godine
 
On je negde opalio sa vrhom testere pa je pukla osovina,obično hoće kada je svinjokolj pa majstor malo potegne domaće ,onda da se pokaže kako je modernizovan cepa tj ne cepa više satarom nego seče polutku sa tom pilom ide kao po loju a na glavi malo zapne ,majstor stisne i onako nagnut je ko po običaju zakuca u beton i polomi osovinu.
Moja je Enhel kupljena u CH za 30- tak CHF na nekoj akciji ali radi bez problema.
 
Ti covece pokupova sav alat po vasarima. Ove kleste su prave, nisu PRC proizvodnje, već USA, a to znaci kvalitet.
 
Ja mislio sad kad ga prepraviš i produžiš ima da voziš nešto ovako:


Ovo ima dužine skoro kao 2 zmajevke, pune. :osmeh: Ali nije do mašine, već do vozača.
 
Jel zna neko da objasni tehniku ručnog oštrenja burgija o tocilo ili brusni kamen? Da li može na primer da se izmeri ugao nove ne korišćene burgije i da se pod tim uglom oštri? Koliki su vremenski intervali između oštrenja da li da budu kraći i sa hlađenje uljem (da se ne pegreje i raskali) ili može držati i duže? Znam da ovo nije tema za ovako nešto ali mislim da bi ovo zanimalo mnoge... :off_topic:
 
Ja ih ostrim pretezno na brusni papir ili smirglu koja ide na ravan disk za busilicu. Nema grejanja jer mozes podesiti reostar na busilici na sporije. Najbolje je imati ravan brusni kamen za te stvariali treba se snalaziti. Ja ih ostrim na dva ugla. Naj bitnije je "ne zapaliti" je.
 
Ugao HSS burgije je uglavnom 118 stepeni, nikako ne drzati vrh burgije predugo na kamenu ne sme vrh da poplavi i obavezno sa strane cantra sa vodom za hladjenje.Naravno
sto je veci promer burgije nece se tako lako pregrejati.
Evo moje naprave.

Evo i klip sa YT po kome sam napravio on koristi cirkular da napravi kanal u drvetu ali nije neophodno kanal sam napravio rucnom testerom.
Ne bacajte pare na kojekakve masine za ostrenje ovo je vrlo prosto napraviti sa osnovnim alatom.
 
Poslednja izmena:
Znači koliko sam ja razumeo ovak drveni kalup treba iseći pod uglovima 118 za oštrenje vrha burgije i 59 stepena za ugao položaja burgije u odnosu na kamen
 
Poslednja izmena:
Znači koliko sam ja razumeo ovak drveni kalup treba iseći pod uglovima 118 za oštrenje vrha burgije i 59 stepena za ugao položaja burgije u odnosu na kamen
Kalup se sece pod uglom 59, naostri se jedna strana burgija se okrene pa se naostri druga strana.
Za razmeravanje uglova sam koristio obican plasticni uglomer za skolu.
Kada napravite kalup najbolje uzeti kinesku burgiju i na njoj se izvezbati
 
Nazad
Vrh