Alati i radionice

@Aca Opel
To je bilo pre 6-7 godina,stvarno nzm ko je proizvodjac tog praha bio,no mislim da imam kutijicu sacuvanu negde,drzim male burgije u istoj pa mozda vidim.
No sto se tice tecnosti ,bolje jesu i sigurnije,ali i kod njih ima puno bofl kvaliteta da kazem,koji takodje nece nista uraditi.Npr tokom oranja sam sipao u traktor ovu tecnost,i nije uradilo neki posao,ali vrlo lako moze biti razlog tome sto na traktoru termostat ne radi,pa antrifriz u istom nije prelazio 60-ak stepeni kao i sto sam sistem nije pod pritiskom,jer hladnjak se raspadao kad sam imao normalan cep od hladnjaka,od sad kako koristim neki koji ne zaptiva ni najmanje,konacno se resio krpljenja hladnjaka.No ima neka mini rupica dole na mestu zadnje popravke, pa sam nju hteo resiti ovom tecnoscu,ali nije strasno,do 1dcl izgubi dnevno tokom oranja,pre je gubio malo vise.
Liqui Moly je najbolja za zaptivanje hladnjaka kolko sam citao po netu,samo nema nje na pumpama gde mozes kupiti kad ti zatreba.

 
Tu tečnost za oluke su stari majstori pravili od sone kiseline i u nju su ubacivali komadiće cinka i to su zvali sozgajiz. Ako neko hoće to da pravi imam čistog cinka.
 
@Arkadije čime i kako krpiš hladnjak na traktoru i meni počeo na rusu sve više da curi odole negde na onom produžetku gde crevo nailazi
 
Taj praskasti je nama zapusio polovicno sve kanale za vodu u samoj glavi motora na jednom traktoru.Nismo ni znali nego kad se radila generalna,skidali glave i rastavljanje motora,a ono svi kanali puni tog sr...Oprezno sa tim.
Sipao sam u veliki broj raznih vozila i niko nije imao problema,kod mene u g2 dizelu(1 prasak) i mom kombiju (tranzit) dva komada na oba su radjeni motori kasnije i ni na jednom nije bilo nikakvih naslaga u kanalima.Prah tezi da izadje iz sistema i tako zaptiva rupu(isti princip kao i kad neko sipa papriku ili talog od kafe) sav ostatak(visak) prilikom zamene antifriza ili ispustanja vode izadje iz sistema.Abro je u pitanju
 
Hladnjak krpim obicnom lemilicom i zicom za meki lem,koristim i pastu za lem obavezno,takodje imam mini rucni brener kao ,njime zagrejem mesto lema radi boljeg lemljenja,i to je to.Inace svaki put testiram lem pod vodom u staroj kadi,cep hladnjaka imam neki probusen u sredini i zalemljen ventil od gume,zacepim sve ostale otvore ne hladnjaku izolir traktor i pod pritiskom vazduha vidim jel pusta ne mesto lema ili ne.

Taj Abro prasak mislim da smo i mi koristili,sad pogledao na netu kako izgleda,ali eto mi nismo bili te srece,jedino posto ja nisam sipao taj prasak,nisam siguran u kolicinu koja je koriscena,no ne verujem da je preterana.Inace on jeste odradio posao da zapusi rupu na hladnjaku,samo sto nije tu i stao.
 
Imate onal liqui moly milslim da je jedna tubica za 10l vode.Koristi se za automobile moze i za traktor.
 
Hladnjak krpim obicnom lemilicom i zicom za meki lem,koristim i pastu za lem obavezno,takodje imam mini rucni brener kao ,njime zagrejem mesto lema radi boljeg lemljenja,i to je to.Inace svaki put testiram lem pod vodom u staroj kadi,cep hladnjaka imam neki probusen u sredini i zalemljen ventil od gume,zacepim sve ostale otvore ne hladnjaku izolir traktor i pod pritiskom vazduha vidim jel pusta ne mesto lema ili ne.
.
Jel može kod rusa hladnjak tako kako si se opisao da se zalemi? Imam pastu i tinol žice (kalaj)samo nije mi jasno kad šta i kako koristiti?!? Praškova mi je već dosta uzimao sam one na pumpi mislim da je bio K2 ali ne vredi drži dan dva pa opet počne da curka.
 
Poslednja izmena:
Kardan koliko je para ovaj T zavijač? Jel kupljen preko aliexpresa ili na drugi način? Tako nešto me zanima, a tehničarka sa posla radi sa aliexpresom.
Ovaj sam kupio preko ebaya a doslo u kutiji od amazona... Oko 40 Dollara je bio. Aliexpress je vise za druge sitnice.. Tamo sam kupio kuciste od kljuca za Renault Master za 300din..
 
Drugio deo posiljke sa alatom
683cf051e0d196aca11b5be94b81c183.jpg
71e818ab087406f2e72f669002f4f884.jpg
7970a31d89928379d083ed1b7d137e85.jpg
6200140156a8449d59d054ab4fccced1.jpg
76a79c090681d194fb6ff760ccf3aa21.jpg
cf3328b6051ba577455bc802db48984c.jpg
8122cbbb7c33b7195cd39214d2a211bb.jpg
a9cafc281c2c3b7db52aa7ff77e2a8ca.jpg
b8ebe4988ce0059fb264cbea538b9fc9.jpg
 
@Ratatatui
Ne razumem se ja u to nista posebno,ali ne vidim sto ne bi moglo.No opet kazes tebi pusta dole kod otvora za hladnu vodu,meni su uvek saca stradala ,mozda je to lakse zakrpiti ,nzm.Inace ja prvo zagrejem malo mesto gde cu lemiti,zatim pasta neka u tubi za kao ciscenje ili sta je vec i ona se lepo razlije kad je ugrejano,i onda samo lemljenje na kraju.Jako je bitno da je dovoljno zagrejano mesto gde se lemi da bi se zica lepo rastopila i uvukla u samu pukotinu da kazem,inace ako je samo nalepljena to ce popustiti kad tad.
 
Pa to mi je bilo bitno da znam taj redosled znači malim brenerom zagrejem,pa razlijem pastu i onda lemljenje.Još mi samo kaži kakvu žicu da uzmem za to meko lemljenje?
 
@Ratatatui
Ne razumem se ja u to nista posebno,ali ne vidim sto ne bi moglo.No opet kazes tebi pusta dole kod otvora za hladnu vodu,meni su uvek saca stradala ,mozda je to lakse zakrpiti ,nzm.Inace ja prvo zagrejem malo mesto gde cu lemiti,zatim pasta neka u tubi za kao ciscenje ili sta je vec i ona se lepo razlije kad je ugrejano,i onda samo lemljenje na kraju.Jako je bitno da je dovoljno zagrejano mesto gde se lemi da bi se zica lepo rastopila i uvukla u samu pukotinu da kazem,inace ako je samo nalepljena to ce popustiti kad tad.
Isti postupak koristi i moj cale kad krpi hladnjake ili radi sa mesingom. Ne radi to profesionalno, ali barata tom materijom. Ima i posebna legura tj. smesa kalaja i olova za lemljenje hladnjaka i oluka, ali u sustini moze i obicna kalajna zica.
Pasta i zica za lemljenje ima u svakoj radnji koja prodaje opremu za grejanje a brener za zagrevanje kosta 2000-3000 dinara i boca sa gasom oko 1000. Inace brener je veoma korisna stvar i svakom ko se iole bavi mehanikom i popravkom vozila ponekad zatreba
https://www.kupujemprodajem.com/Ala...a-map-gas-Map-gas-Castolin-17195228-oglas.htm
 
Oprezno sa brenerom! Ako je hladnjak spojen mekim lemom kad se grije aluminjijum dobro provodi toplinu i može da se na spojevima počne topiti lem, a to je onda pravi problem.
 
@ ratatatui

Imaš u Srbobranu preko puta MUP-a zavarivača koji radi te hladnajke. Ja sam kod njega nosio moj iz rusa...
 
Ma znam Dukej nego mi se ne skida hladnjak, hteo bih da probam ovako ako uspe, ako ne onda ga moram skidati.
 
Bese od golf 2 ti je taj hladnjak?A ne...to kod @AcA OPEL,ja bas kod mene ispirao ceo sistem sa neku k2 tecnost,bila voda leti pa pre sipanje antifriza odradio ciscenje.
 
Poslednja izmena:
Sve to sto se sipa da kao resi problem je samo prva pomoc da se dovuces do servisa, nikako ne valja kao stalno resenje jer sta zna prasak gde je rupa pa ode i gde ne treba :osmeh:

Mada ja sam 800km presao sa dobro businim hladnjakom, pakovanje orbita i na svakih 100ak km lepi :osmeh:
 
Cestitam Luka na kupovini, ovaku sam i ja uzeo skoro isto H jer ne volim one JH sa sporim startom. Kazu kao to cuva zupcanike a na poslu isto imam takvu vec skoro 15 godina menjamo se na njoj i samo jednom cetkice mjenjali. Trebao bi je sad otvoriti I bar malo staviti masti od trimera u glavu.
 
Nazad
Vrh