Alati i radionice

I ja sam pravio cjevaste kljuceve uz pomoc CO2 aparata ali nikad vece od 19mm. Za 70mm maticu treba dobra sila da se propisno dotegne, ne znam koliko ce to drzati.

Moje misljenje je da je krom elektorda univerzalna za ovakve stvari kad se dva razlicita materijala spajaju. Nisam strucan, samo pisem moja razmisljanja jer sam vidio da je bas cvrst zavar s krom elektordom i da s njom nema greske.
 
Hm,da i CO2 je u sesiru mogu i sa njim da zavarim a vidis za hrom elektrode sam zaboravio a vario sam sa njima T kljuc nasadni.... I to ako se dobro secam sa Jadranovom 29/9 odnosno 312-nesto je pisalo na elektrodi....
 
Kaze meni jedan stari varioc....mali,kad god nesto treba da zavaris a neznas koja elektroda,uzmi prohromsku i neces pogresiti....
isprobano mnogo puta pocevsi od alata,nosaca,poluga menjaca pa cak i nekih zupcanika sve funkcionise bez greske
 
Vario sam nekoliko stvari od chrom vanadium alata sa običnim elektrodama .Do sada ništa nije popustilo.
 
Kiraj, cime je bila zavarena ona racna sto si nekidan popravljao? Vidi se kako je var fino popucao okolo naokolo... Obicna elektroda nije bez veze "obicna", za zavarivanje obicnih metala je super stvar ali kad treba spojiti gedoru s komadom obicne cjevi to je spoj dva totalno razlicita metala i ne znam da li bi obicna elektorda tu radila neki posao. CO2 se nekako bolje ponasa kad se radi o takvim stvarima a krom elektroda je jos bolja po tom pitanju samo ne znam kolika je cvrstoca takvog zavara.
 
Ne znam sa kojim elektrodama je varena.Meni je odgovaralo što nije dobro zavarena,pošto sam je lepo skinuo.Mesta gde je var bolje uhvatio su držala dobro.
Probao sam otpuštanje matice točka na MF sa nasadnim ključem kojeg sam vario na adapter od 3/4 cola .


Poluga je ova.


Var nije popustio .
 
Danas je aparat imao probno varenje, armature su 8mm debele. Sto bi neko rekao ne idu najjeftiniji aparat i najskuplje elektrode,pa smo koristili Jesenica elektrode 2.5mm i topi ih na 140-160 ampera.


 
Mi kad smo pravili poteznicu za Rusa,varili ploce od 15 mm sa 3.25 elektrodom na 125-130 ampera,sa Walter aparatom.
 
Vario sam nekoliko stvari od chrom vanadium alata sa običnim elektrodama .Do sada ništa nije popustilo.
Vario i ja ali do kljuca 38,a ovo je ipak 70-ka. E kad sam procitao misljenja i savete palo mi na glavu da kljuc jeste veci ali i obim kljuca,pa je samim tim i duzi-veci var pa mora izdrzati taman da ga autogenim zavarim! A kilaza zatezanja navrtke manje vise ista kao i da je 32-36kljuc.
Zavario ja spolja sa prohrom elektrodom a iznutra obicnom i odradio kljuc radnju,samo tako!
Hvala svima na savetu.
P.S Sve pohvale za firmu iz N.S-a koja mi je prodala kljuc i adapter!
 
Danas sam bio slobodan pa sam uslikao veci deo alata, pa rekoh da postavim neku sliku i ovde na forum.



1VazZ





iYK2Z





gLmaG





OxWvP





NfPUU





Np57u




mwDwN





6SOMO





YDclP





GbnbC
 
Ovo vjesanje kljuceva i slicnog je totalno neprakticno osim ako se svaki poso vodi na radnom stolu.
 
Zašto? Kad radiš u garaži uzimaš ključeve ili alat koji ti trebaju, nakon završenog posla vraćaš na mjesto i nema problema gdje se šta nalazi. Po čemu se lošije od sistema da je alat nabacan na policama ili nekim gajbama pa kad zatreba sve prevrneš da nešto nađeš? :osmeh:

Kod mene je isto dosta alata i pribora okačeno na zidu, pogotovo ono čega ima par komada pa nemam gdje grupisati.

Zbog ograničenog prostora sav alat i mašine koji imaju originalne kutije držim u istim, a raspar ključeve recimo držim razvrstane po opsezima u jednom velikom sanduku.

Jedino što dugo razvlačim je razvrstavanje sitne robe, šarafa i slično, a već par mjeseci ima kako su napravljene drvene kutije i čekaju dan kad ne budem imao posla. :osmeh:

Tog sitniša nikad nema dovoljno kad zatreba, pa makar bila i matica M8, a onda za dva dana kad sam se već snašao nađem u nekoj kesi jedno 200 komada.
 
Kazem, ako se poso svodi na radionicu i radni sto onda ok. Ali ako treba iznijet na meraju da opravis masinu ili slicno onda mi ne pase. Lakse mi drzat alat u kistrama. Kad je teren, dignem i gas. Ovako dok potovarim sve pa kad zavrsim dok sve povjesam, traje to.
 
Ovo vjesanje kljuceva i slicnog je totalno neprakticno osim ako se svaki poso vodi na radnom stolu.


To je najbolji nacin pronaci trazeni kljuc. Sve je pregledno, svaki kljuc ima svoje mesto i nema lutanja. Kao sto rece clan Philby uzmes od alata sta ti je potrebno i nakon zavrsenog posla brisanje krpom i vracanje na svoje mesto.

- - - - - - - - - -

Jedino što dugo razvlačim je razvrstavanje sitne robe, šarafa i slično, a već par mjeseci ima kako su napravljene drvene kutije i čekaju dan kad ne budem imao posla. :osmeh:

Tog sitniša nikad nema dovoljno kad zatreba, pa makar bila i matica M8, a onda za dva dana kad sam se već snašao nađem u nekoj kesi jedno 200 komada.


Isti slucaj je i kod mene bio. Svi srafovi u jednom drvenom sanduku pa trazenje jedne matice trajalo je po 5min. Ili izrucis sve na pod, nadjes je odmah pa posle 15min kupis u sanduk srafove.
Ovako kod mene sada izgleda. Ostali srafovi su takodje sortirani samo zbog nedostatka ovih posuda isli su u kutije od minazela.


qZZNn
 
Nazad
Vrh