Alati i radionice

Najprecizniji laako dostupni regulator protoka tecnosti a vrv i gasova ( doduse na malim pritiscima) je dozator za infuziju.Tolko je jeftin da je greota ne probati.
Post se odnosi n dukejev problem
 
Danas mi biaks imao vatreno krstenje.Pravio sam za capela vodjice lanca pa sam sa njim slicovao rupe i dobro se pokazao. Ocekivao sam da ce se grijati puno kao i vecina ovih novih elektricnih alata ali bio samo malo topal.
9hxKp.jpg


I ovako su ispale gotove.
9hIT5.jpg
 
ili pneumatsku brzu spojku sa prigušnicom. zatvoriš je skroz i samo malko otvoriš kad ne treba. U krajnjem slučaju, ventil od gume al ako ćeš da ciljaš iglicu
 
Tako je to sa kupovinom alata po vasarima, nekad mozes da kupis mnogo gvozdjurije a ponekad ne mozes da nadjes upotrebljiv kvalitetan srafciger na celom vasaru.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Gdje se moze naci kvalitetna rucna kosa ?
BiH,Srbija bilo gdje i koji proizvodjac?
Vecinu odradi kosacica ali teze pristupna mjesta moram rucno.
 
Imam frku sa Mig aparaticom,treba dugme na pistolju bas jako pritisnuti da odreaguje,sta raditi? palo mi na pamet da idem u teretanu ali mora da ima neki drugi nacin...
 
Imam frku sa Mig aparaticom,treba dugme na pistolju bas jako pritisnuti da odreaguje,sta raditi? palo mi na pamet da idem u teretanu ali mora da ima neki drugi nacin...

Rastaviš pištolj,unutra imaš mikro prekidač (verovatno je do njega problem) standardnog oblika može se pronaći u bilo kojoj prodavnici elektronskih komponenti ili delova.Jedino što su žice zalemljenje za prekidač pa imaš malo više posla oko skidanja i montiranja novog.
 
ја купио косу неку црвену руску пре пар месеци сече ко луда....

послато са sm-a520f уз помоћ тапатока
 
Austrijske kose su sigurno najbolje, ali ih nije lako pronaci kod nas.
Evo ti link pa biraj model duzinu i karakteristike koje ti trebaju.
https://www.schroeckenfux.at/scythes/scythes-models/

Ovo kosiste je odlicno, ali je skupo:
https://www.schroeckenfux.at/scythes/scythe-snaths/

Sto se tice kovanica iz Mrkonjic Grada, tu je kakve si srece, nisu lose, ali je vecina tih kovanica teska ili se ne otkiva lako. Tek svaka stota kosa je odlicna, a samo ta je prava, ostalo je prosek..

Vlada misljenje da su kovaci iz Mrkonjic Grada najbolji na svetu, a u stvari su se vratili sa rada iz austrijskih kovacnica i doneli zanat.

Ja prednost dajem austrijskim kosama.
 
Resio problem,sad radi extra...mada kad vec nacinjemo te interesantne teme jedino sto ima 1.2mm zicu-za plocariju je super ali za sve tanje i nije bas,koja je najuniverzalnija 0.8,1mm? sta vi terate.
 
Austrijske kose su sigurno najbolje, ali ih nije lako pronaci kod nas.
Evo ti link pa biraj model duzinu i karakteristike koje ti trebaju.
https://www.schroeckenfux.at/scythes/scythes-models/

Ovo kosiste je odlicno, ali je skupo:
https://www.schroeckenfux.at/scythes/scythe-snaths/

Sto se tice kovanica iz Mrkonjic Grada, tu je kakve si srece, nisu lose, ali je vecina tih kovanica teska ili se ne otkiva lako. Tek svaka stota kosa je odlicna, a samo ta je prava, ostalo je prosek..

Vlada misljenje da su kovaci iz Mrkonjic Grada najbolji na svetu, a u stvari su se vratili sa rada iz austrijskih kovacnica i doneli zanat.

Ja prednost dajem austrijskim kosama.

Austrijskih kosa nema kod nas, ja sam kupio u "Dictum-u" Nemacka,ne znam gde se prodaju u maloprodaji.
Italijanska "Falci" kosa je iste tvrdoce kao "Fux" i po nekim forumima kvalitetnija.
Kovanica - radnja Zonic je najtvrdja od svih, dobro drzi ostrinu, ali deo za kacenje je kratak ja sam ga navario.
Kod mene u kraju se ukosi cekic kad se otkiva kosa, na YT video klipovima cekic je paralelan sa ostricom( ako moze savet od iskusnih).
 
Nedavno na Ebay lik prodaje 9 kosa,prastare njemacke kose,rucno kovane,u savrsenom stanju i potpuno nove,u originalnom nauljenom papiru.S vih 9 za 45 evra.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Ja imam švajcarsku mašinu za otkivanje koja radi na principu 'štipanja'.
Nekada plaćena preko 600 franaka, ali izvlači žicu vrhunski. Treba par minuta da se otkuje kosa.
 
Kod mene 3 mrkonjicke kovanice u posjedu svaka preko 30 godina, jedna cak i 60 godina...
Kada je đed preminuo, lik je za njegovu kosu i beleđiju davao 1000e...

Tako da svaka stota u Mrkonjicu valja je prica za malu djecu...
 
Nazad
Vrh