Alati i radionice

Ma meni treba malo,mozda da namestim 3 komada,debljine od 15 mm.
 

Najjednostavnije luftiranje kocnica

7:00
[video=youtube_share;n1NvtUwfRJc]https://youtu.be/n1NvtUwfRJc?t=7m11s[/video]
 
Poslednja izmena:
Stigla posta :)
89639fb9b3f41fab09c6d2ce3e472821.jpg
74e06a078bb6c20a73d8c4c98726b268.jpg
3373c1d67075c741cff83bdce5823ef0.jpg
baa4669d3aa719137291f7f05264c95c.jpg
f9d4a008d9e50ae95912ab342a5526fc.jpg
 
Kardan...jel imas neku radionu sa radnicima il tek kreces....Koliko si samo alata u poslednje vrijeme nabavio....svaka cast ::svaka cast::::svaka cast::
 
Ako ti treba za povremeno a do 15mm,mislim da je to sta skup sport,najbolje uzmi autogen i brener za secenje,a sa njim mozes i mnogo deblje da seces.
Imam autogeni, samo bi mi trebao dobar brener. Gledao sam na YT kako seku, ide to fino, verovatno treba i dobar osećaj u rukama i dobro podešen plamen. I dosta njih seku na plin, koliko vidim, jel što je jeftinije ili bolje seče ?
Dobra plazma, a nova je preskupa realno za ono što meni treba, pa sam gledao neke polovne ili kineske, mada ni to nije jeftino. Videcu možda brener da kupim, pa da probamo. Imate li neku preporuku za brener ?
 
Kardan...jel imas neku radionu sa radnicima il tek kreces....Koliko si samo alata u poslednje vrijeme nabavio....svaka cast ::svaka cast::::svaka cast::
Imam radionicu samo za svoje potrebe. Ponekada samo radim kola, traktore, kombajne i ostalu mehanizaciju rodjacima i komsijama... Inace samo nasa vozila odrzavam.
Jbg treba mi da mogu sto bolje da i lakse za sebe da odradim poso. A moram da priznam kao ljubitelj alata kupi se po nesto i sto nebi bas moralo
 
Imam autogeni, samo bi mi trebao dobar brener. Gledao sam na YT kako seku, ide to fino, verovatno treba i dobar osećaj u rukama i dobro podešen plamen. I dosta njih seku na plin, koliko vidim, jel što je jeftinije ili bolje seče ?
Dobra plazma, a nova je preskupa realno za ono što meni treba, pa sam gledao neke polovne ili kineske, mada ni to nije jeftino. Videcu možda brener da kupim, pa da probamo. Imate li neku preporuku za brener ?
Bolje I lakse sece Acetilen Ali je skup
brener uzmes teleoptik ili onaj ANICIC dizne nove I gas

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Imam radionicu samo za svoje potrebe. Ponekada samo radim kola, traktore, kombajne i ostalu mehanizaciju rodjacima i komsijama... Inace samo nasa vozila odrzavam.
Jbg treba mi da mogu sto bolje da i lakse za sebe da odradim poso. A moram da priznam kao ljubitelj alata kupi se po nesto i sto nebi bas moralo
Sto mi ovo nesto poznato. Ja sam kupio krckalice od 1/2" (kojih vec imam 5) i 3/4" samo zato sto su Stahlwille. Ova od 3/4 kosta skoro 200e a ja je dobio za 40. Ko zna kad cu je upotrebiti jer ih imam 2
Doduse dvoriste puno gvozdja, kvari se, lomi se pa se sve treba popraviti. Jedini problem je radionica koja je Bozija supa, ali i to ce se resiti u skorije vreme.
 
Predlog urednistvu da stave ``Kardan svaka cast`` dugme da ne moram da kucam:osmeh:,sve super ali moje neko skromno misljenje da ne moze covek sve da ima...sto vise gomilas posle i trazis i gde je i svasta...a i sto kaze @Tomic Toma ko zna kad ces sta da upotrebis.Jedino da se preselim u tvoj komsiluk Kardan i da prebrinem te brige:osmeh:
 
Ja imam jednog poznanika, inace saljivog coveka, koji kaze da ako ima sve gubi benefit od saradnje sa drugim ljudima.
Tako da on svesno ne zeli da nabavlja mnogo alata da bi mogao svratiti i druziti se sa komsijama i prijateljima.
Inace, uredno vraca pozajmljeno, a ne kao neki koji se naljute ako im trazis svoje..
 
Predlog urednistvu da stave ``Kardan svaka cast`` dugme da ne moram da kucam:osmeh:,sve super ali moje neko skromno misljenje da ne moze covek sve da ima...sto vise gomilas posle i trazis i gde je i svasta...a i sto kaze @Tomic Toma ko zna kad ces sta da upotrebis.Jedino da se preselim u tvoj komsiluk Kardan i da prebrinem te brige:osmeh:

Podpuno se slazem sa time, nemoze se imati sve.
Sa trazenjem i preturanjem po radionici sam dosta imao problema, dok nisam uveo sistem za odlaganje.
Ragali sa fijokama, kolica za alat itd i boje i slova markiranje.
Dodatno sam sve uknjizio u PC'u i mesto gde stoji sa mogucnost pretrazivanja.
I konzekvetno se pridrzavam sistema kada zavrsim poso, ocistim i vratim alat gde bio.

Sta da kazem ne volim bas da zajmim alat jer dosta puta bilo da dobijem polomljen nazad radi nepravilnog koristenja. Radije podjem i pomognem ako mogu.
A nisam ni neki tamo ludak da nedam coveku kada mi potrazi alat da se usluzi.

Samo izvoli Edge

@Mirosti
Tvoj poznanik je sto posto u pravu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh