Alati i radionice

Pa ok,ali za konusno tanjiraste parove treba jako skupe masine,brusilice za zube.,iskreno ne znam ni ja sta sve..evo na koji fazon ova masina radi.

[video=youtube_share;J5EDs0GjUkw]https://youtu.be/J5EDs0GjUkw[/video]
 
Harbek je masina za konusno pravo ozubljenje, ali je jako spora i može raditi pojedinačne slučajeve ili jako male serije. Potpuno neisplativa čak i za srednje serije. Za serije ovog tipa ozubljenja postoje mašine koje rade na sasvim drugom principu.
Ako si mislio da postoji brusenje spiralnih zuba nisi dobro načuo, jer se bruse samo leđa i unutrašnji prečnik tanjirastog, a kod konusnog samo vrat.
Zubi se standardno lepuju, na posebnoj mašini uz uhodavanje i podešavanje slike gaženja. Neki sistemi za brušenje zuba su predstavljeni, ali se u praksi ne koriste.
 
Poslednja izmena:
Koliko god da je spora,10,do15 zubcanika dnevno ozubi..sto znaci nedeljno 50...tako da, bicu zadovoljan da radi samo 2 meseca u godini...a za konusno tanjiraste,napisao sam da ne znam,jer nisam imao prilike to da vidim,niti da cujem o tome.a voleo bI da mi kazes zasto je neisplativa?
 
Poslednja izmena:
Dobro sam upoznat sa mogucnostima bas ovakvng harbeka,i bio bicu prezadovoljan da je samo 20%iskoristim...vidis li da se ljudi biju za 2 jeftina pileta u marketu,gde ja da nadjem trziste za neke vece kolicine??a ma koliko jeste spora,zadovoljavace moje potrebe i necu zavisiti od trgovaca koji nabijaju nenormalne marze.,a ako neki mnogo veci i jaci proizvodjaci delova za kombajne i berace imaju iste ne znam sta ce mi druga brza.
 
Ne sumnjam da si upoznat sa masinom koju si kupio, ali samo da znas da ima bolje, iako je u Srbiji tesko mozes videti uzivo.
Prosle godine sam nabavljao za saradnika WMW modul ZFTK250/500, i sada se radi 'malo' brze..
 
Znam ja da ima bolje,ali meni je ova sasvim ok.a i nema ih nesto u prodaji.sve su u indiji,u nemackoj ih ima,ali mi je bio skup prevoz,ove dve su kupljene u hrvatskoj..
 
Da, uglavnom Indija, Koreja pa i Kina sada pocinje da prodaje masine koje je uvezla pre 10-15 godina.
Ja sam MWM nabavio u Nemackoj, ali sam jedva nasao.
 
Da li znate radnju ili sajt gde imaj plasticne ili gumene macole ili cekici ? Tezine od 3kg pa navise....

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Jel pravio neko sebi kompresor na slicnu foru, trebalo bi mi par saveta?
c4d67d6aa585139a7d8f37a37a57d5a8.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sta te muci, sigurno prerada sa centralnog podmazivanja na buckanje.
hahaha,bas sam to hteo reci
moze se prepravi sa nekim busenjem velike pesnice i sipanjem ulja do pola visine radilice,ali onda hoce da digne ulje u kompresioni prostor.akomsipas manje ulja hoce da zariba,ali mozes da mu turis pumpu od hidrovolana i onu posudu za volan pa da sve to radi.Ali to iziskuje prevelike troškove pa mozes i da kupiš novog kineza :ppozdrav:
to je komp. od Fapa 1620,nadji komp. od 18 ili 15 pa nema nikakvih prepravki
 
hahaha,bas sam to hteo reci
moze se prepravi sa nekim busenjem velike pesnice i sipanjem ulja do pola visine radilice,ali onda hoce da digne ulje u kompresioni prostor.akomsipas manje ulja hoce da zariba,ali mozes da mu turis pumpu od hidrovolana i onu posudu za volan pa da sve to radi.Ali to iziskuje prevelike troškove pa mozes i da kupiš novog kineza :ppozdrav:
to je komp. od Fapa 1620,nadji komp. od 18 ili 15 pa nema nikakvih prepravki
Cek, cek, zar ovo nije kompresor od dajca??
Ja sam ga kupio za neke smesne pare od prijatelja,stajao mi nekoliko god i sad sam resio da ga osposobim...
Bio je bez motora, imam neki od 1.5kw 2850 o/min, ali nece da duva vise od 2bara, sta predlazete,inace, nemam trofaznu struju....

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
to je od fapa 1620
nevaljaju mu ventili,oni limici ispod glave
zameni ih i duvace na 10 bara
 
Kad pomenuste podmazivanje, zar nije ulje u ovoj posudi vertikalno?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
To je jako mocan kompresor, tu je klip 90mm i druka ko lud samo je za njega slab motor od 1,5kw ja ga imao pa znam mora biti ako je monofazni onda onaj od 2,2 kw I 1400obr.

15062016183.jpg

ovako sam ja sebi napravio od dajcevog dvoklipnog samopodmazivajuceg.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh