Alati i radionice

@kiraj

Nemoj da se igraš, pokvarićeš nešto. :osmeh: Zar si zaboravio, work don't play.

metabologo-1024x360.jpg


Šalu na stranu, pošalji ti to meni u Šabac da rešimo taj problem. :ppozdrav:
 
Milane,nema potrebe za servisom,bušilica radi .Delova za ovakvu bušiliu , više nema.:ppozdrav:
 
Kiraj imam nekih slika kako je kod Bosch-a povezan taj prekidač sa tirestorom,pa ako ti treba okačiću.
 
Hvala ,nekoliko dana sam tažio šeme vezivnja struje na bušilicama.Imam i nekoliko preidača ali ni jedan nije mogao da se upasuje u rukohvat bez prepravki.Ovo je originalni prekidač a to što nema meki start mi ne smeta ,ipak ove mašine rade samo beton.Za preciznije bušenje imam ove,










- - - - - - - - - -

Kiraj imam nekih slika kako je kod Bosch-a povezan taj prekidač sa tirestorom,pa ako ti treba okačiću.
Okači ,:ppozdrav:možda ustreba.
 
Kiraj kako sluzi ovaj boš sa druge slike i odakle je?ja cesto naletim na takve slicne kod ovih prodavaca iz nemaćku ali nekako mi nesigurno deluju imam utisak da nisu original i plus svima ocvikovan utikac
 
Zeleni boš,iz Švajcarske.



Hobi alat ,kod nas je 6-7 godina .Nije loša ali nije alat za ozbiljne poslove.
 
Može sve da seče od metala do drveta čak i beton imamo takvu veliku Hilti seko sam serklaže betonske sa njom brže preseče nego brusilica
 
Ja imam neku svapsku ili cija li je nemam pojma ali vec vise od 15god radi .Sta je auta ili sklopova isekla to samo ona zna.Za 15 minuta imas auto na pola.Ima neko podesavanje ovalnog rezanja i pravolinijsko .Dobra stvarcica za mnoge namene i cesto gde nemogu prici nicim da isecem ona to odradi
 
Imam neku malu ubodnu testeru a ovu sam pazario pre neki dan skoro novu za 3 crvene. Ne znam ni čemu služi al ajde nek se nađe....
[/QUOTE]

Sad se vidi slika. Pa nije baš skoro nova, stara je bar 10 godina :osmeh:. Ali je dobra stvar, nešto kao lisičiji rep. Ovi listovi testere su skupi.
 
Taj od koga sam ja kupio je dobio u poklon prošle godine od rodbine "iz njemačku":osmeh: pa se tako lako i oprostio od nje za sitne pare. Dobio sam uz nju 3 nova lista i jedan malo korišten. Na njoj je ispisana "šema" sa kojim kataloškim brojem testere se seče određeni materijal i kojom brzinom (oscilacijom).
Probaću za koji dan da "otvorim" jedno plastično bure sa njom pa da vidim jel dorasla tom poslu.
 
Zeleni boš,iz Švajcarske.

E baš iz takve (neispravne) sam izvadio prekidač da vidim kako je povezan. Kiraj treba ti za delove?
Evo slika povezivanja:



Faza i nula (plava i braon) na On/Off prekidaču,oznaka 1 i 2 (sl.1). Paralelno sa braon žicom je povezana i bela žica koja ide u stator i to u gornju levu stranu statora kada bi ga gledali s profila (sl.1). Crna žica (na On/Off prekidaču M2 oznaka) takodje ide u stator u donju desnu stranu (sl.1).
Iz dela prekidača koji je zadužen za levo/desno smer imamo 4 izvoda sa oznakama 3,4,5 i 6. Na oznaku 3 ide žica koja vodi do statora i to u gornju desnu stranu statora (sl.2). Na oznaku 4 ide žica koja vodi do statora dole levo (sl.2). Četkice se snabdevaju sa pozicije 5 i 6 (sl.2).
Sad kad čitam kako sam objasnio.... Auuu,al sam zamrsio... Od jednog metalostrugara nemojte očekivati jednostavnije objašnjenje. :osmeh:
 
Nazad
Vrh