Alati i radionice

Verovatno misli na sečenje na makazama.
Kada se seče laserom, računa vam se i ostatak. Ako je kružni oblik, računa se kao da je kvadrat stranice prečnika.
Inače, ploče u tablama su 65-80 din, trenutno.
 
Ovamo gde ja kupujem secu plazma sekacem. Ima i za 100 dinara kilo, ali posebno naplacuju secenje i opet izadje oko 120 dinara. Za 65-80 dinara ja nigde nisam video da ima. Na otpadima je 40-50 dinara.
 
Najeftiniji lim "0"kvaliteta i u tisenu,i u vojki i u jeepu,senjaku u bg je 90i nesto din/kg+pdv.
Lasersko secenje se naplacuje utrosak materijala plus secenje po minutu,
 
Ja sam pre par dana uzeo samo racnu cisto da imamo jednu u svakom vozilu, ne izgleda lose na oko, e sad videcemo u radu nismo jos stigli da je isprobamo

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Simke kako mislis "zavisi koliko udaraca na presi imaju"?
Mislio sam na sečenje na makazama. Oni to zovu udarac (jedan rez na makazama je jedan udarac) i onda računaju broj udaraca puta neka cena. Kod nas nigde nije skuplje od 100din/kg i + neka simbolična cena sečenja. Na nekim mestima sečenje cevi je gratis. Dok se sečenje na plazmi naplaćuje drugačije. Ne znam kako ide kada se seku neki komadi, ali kada smo sekli srca za felne i kotao za sušaru cena je bila 100din po rupi/otvoru nebitno koliki oni bili.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Bio ovog tjedna malo u Hoferu i vidim stolnu pilu a pored cena kao posebna akcija snižena za 20eur.Inače cena 149e tako da za 129e je dobra kupovina.Pila je sasvim ok ima 1700w i dve brzine obrtaja za drvo i alu. ima još uzdužni pomak i laser.Stara koju sam imo je več bila opasna za pilit,zaštite se polomile pa i fiksiranje same pile sje..no.


https://www.hofer.si/sl/posebna-pon...p/workzone-potezna-celilna-in-zajeralna-zaga/
 
Poslednja izmena:
Bio ovog tjedna malo u Hoferu i vidim stolnu pilu a pored cena kao posebna akcija snižena za 20eur.Inače cena 149e tako da za 129e je dobra kupovina.Pila je sasvim ok ima 1700w i dve brzine obrtaja za drvo i alu. ima još uzdužni pomak i laser.Stara koju sam imo je več bila opasna za pilit,zaštite se polomile pa i fiksiranje same pile sje..no.


https://www.hofer.si/sl/posebna-pon...p/workzone-potezna-celilna-in-zajeralna-zaga/
Kolege jel neko cackao oko ovakvog lasera imam slican GER a neće laser da radi menjao sam baterije ali jok

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Da ti nije jeftinije da kupis neku staru cisternu?
Nije. Bure na jednoj cisterni mi je polose pa bi po mojim dancima uradio nov cilindrar i na njega zasvajsovao svu ostalu opremu (pneumatski i hidro cilindri, razni nosaci...) koja se nalazi na postojecem buretu. Al mozda ce mi i neka stara cisterna trebati jer je u dolasku jos jedno vozilo za adaptaciju, tj. promenu karoserije
 
Nazad
Vrh