Protesti malinara 2017 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za Radojca

Duzan sam Vam odgovor.Da,broj izvoznika je daleko veci od cetiri.Ali se zna ko su vodeci igraci.To je nesto poput akcionarskog drustva,veliki akcionari se za sve pitaju.Mali ne bas...
 
Poznavalac letimicno skrolujuci tvoje postove vidim da nastavljas po starom, a sta bi za predlog koji sam ti napisao? Ako si tako sposoban izvoli i oraganizuj nas i za par godina ces postati novi Miskovic.
 
Ako planiras da u tom postu obrazlazes zasto neces i sve rizike koje to nosi, nisam zainteresovan da citam. Ako si pak ZA da je post 2 A4 stranice procitacu.:bravo: Ti si mozda stekao utisak da ja tebe nepodnosim, to je delimicno tacno, ali iz razloga sto mlatis i sto sam nista nisi preduzeo od napisanog tvog teksta. Da krenes u realizaciju prvi cu te podrzati.:ppozdrav:
 
Za ironman

Limeni,vidim da te finansije interesuju,to je pohvalno.Covek treba da uci dok je ziv.Sto se tice stvaranja novcane mase(ne stampanja para).Moras prvo nauciti sta su monetarni agregati i kako se stvaraju.Pomocicu ti,evo ti linka i pogledaj prvi grafikon,videces koliki je M0 u odnosu na M2.Dakle,samo M0 je realan novac pusten u opticaj.M2 je zbir svih depozita gradjana i privrede,tj.sve ono sto imaju na racunima,u konkretnom slucaju u norveskim krunama.

http://www.ecpofi.com/2012/09/m2-money-supply-in-norway-up-53-in-july.html#.WWuzjB8xA8o

Dao sam ti link za Norvesku,jer se radi o zemlji sa sopstvenom valutom i relativno jakom privredom.
Ali hajde da se drzimo teme,maline.
 
Ako hoces da nesto gradimo procitacu u bilo kojoj varijanti, ako ces i dalje mlatiti necu ni u jendoj varijanti da citam:cvetic:
 
Dok se vi prepirete sa tipom koji ovde pise samo kad je berba tim "oklopnim" ,javlja mi drugar iz Raske da je tamosnja hladnjaca zustavila otkup jer je malina napadnuta crvom musice "Drosophila suzukii" (kazu da im je malina crvljiva i da nemogu takvu da je prime u hladnjacu) da li neko moze iz tog kraja da se javi i da objasni situaciju.
Da li su ljudi svesni sta znaci ova napast. Ta se aziska muva naselila prosle godine u nasim krajevima jer je kupina nerednovno brana, a sada napada i malinu, napasce i sljivu, breskvu.. od nje skoro da nema spasa osim da se postavljaju zamke u vidu sirceta i vina....
 
jedan problem (niska cena) nikada ne ide sam uvek uz to krene vise problema , neka se jave ljudi iz tog kraja (Raske) nadam se da je obicna muva govnara (koja takodje polaze jaja u malinu) a ne suzuki
 
Pun ti je pp, inace drago mi je sto si prihvatio izazov. Dosadasnja resenja su kako bi i ja znao resiti ekonomiju u Nemackoj preko tastature. U meso! Da se nesto uradi vidljivo.
 
MALINARI BACKE
I ako sam iz Zapadne Srbije ,dajem punu podrsku malinarima iz Vojvodine.Nadam se da nasa vlada na celu sa nasom premjerkom nece vise hteti ta komunicira sa ljudima iz udruzenja koji vas smatraju malinarima drugog reda.Na trzistu dobro organizovanom,sa pametnim nastupom, pravim ljudima ,ima mesta za sve proizvodjace Srbije. Osudjujem one koji nas dele i predlazem njihovu smenu.
 
MALINARI BACKE
I ako sam iz Zapadne Srbije ,dajem punu podrsku malinarima iz Vojvodine.Nadam se da nasa vlada na celu sa nasom premjerkom nece vise hteti ta komunicira sa ljudima iz udruzenja koji vas smatraju malinarima drugog reda.Na trzistu dobro organizovanom,sa pametnim nastupom, pravim ljudima ,ima mesta za sve proizvodjace Srbije. Osudjujem one koji nas dele i predlazem njihovu smenu.

Komsija,zar ti nije drago sto ti je cena maline skocila,a deca...a troskovi....?I ti predlazes da vlada prekine komunikaciju sa sopstvenim gradjanima ...ko zna sta se mota po tvojoj glavi...ti ispade vodeci revolucionar na forumu.:haha:
 
@jevto

Proizvodjac se bori da proda sto skuplje hladnjaca da kupi sto jeftinije, sta tu ima da je nejasno... Ako negde nema dovoljno konkurencije logicno je da ce to hladnjace iskoristiti ali nije logicno da proizvodjaci ne nadju resenje za tu situaciju... Napisao sam kako bih ja resio taj problem...

Hladnjace se sire na osnovu kredita. Krediti se dobijaju na osnovu bilansa... Problem je sto ti bilansi vise nisu tako dobri, problem je sto su hladnjace pocele da jedu svoju supstancu... Na duzi rok takvo stanje nije odrzivo.

I to je sve trziste...

Nekada rece moj omiljeni ekonomista Kejns ''Na duzi rok,svi smo mrtvi'':ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh