Cena i plasman višnje 2017

Pa gde si ti Jugi, nema te 100 godina! Jesi li ziv, sta ima?:ppozdrav:
 
Jesam brate ali spavam oko 4 sata vec tri meseca ( a umor me sustigao), nemam vremena ni hleba da jedem kao covek... Nadam se ovih dana da cu imati vise vremena makar pre zetve Psenice :D POzdrav za tebe i sve na forumu :ppozdrav::ppozdrav:
 
Neka kada ne spavas onda barem se nadam da beres plodove ulaganja tokom jeseni, zime i proleca. Pozdrav i tebi.:ppozdrav:
 
Negde 90 negde i dalje 80 a visnja u poredjenju sa onom od pre desetak dana za dve klase ispod mada sve ide u prvu
 
Da li neko zna koja je cena u selima Zubetinac i Vlaško polje, prevashodno mislim na Knjazevcane ?
 
Zubetinac, vlasko polje, taj kraj prekjuce bilo 80-90Din mislim da se nije menjala cena a i berba je pri kraju, mozda jos jedan dan...
 
Hvala na informacijama,znači ipak imaju bolju cenu od nas koji smo brali pre deset dana .
 
Imaju istu a poneki i bolju cenu nego mi, ne znam kako da okacim sliku da vidite kakav krs je decko prodao na 90din, gledam i nije mi jasno, inteligencija mi ne dozvoljava da skapiram zasto se puno puno losija visnja na kraju vise placa i ko koga ovde je*e...
 
Pa ovako, razlog vece cene na kraju berbe obicno lezi u tome da otkupci uvide da nemaju dovoljno višnje i onda se utrkuju ko će da kupi to nešto malo što je ostalo. Drugi razlog je sledeći, ja sam prošle nedelje, a berbu sam završio u subotu u jednom Merošinskom selu ( mislim Jovanovac) vozio višnju na 85 dinara i to industrijsko branje, znači bilo kakva višnja, može i neka peteljka, nema veze samo da je dobro zrela, inače ta višnja ide za koncentrat i njima odgovara bilo kakva višnja samo da je što bolje zrela, ima u logike da je dobro plate jer na kraju berbe dobiju najviše suve materije a najmanje vode u plodu, što je sitna nije bitno. Inače su i ranije veće hladnjače u okolini plaćale 90 ali za nešto veće količine i dobru berbu za višnju za iskoštičavanje. Šumadinka je išla 120-140 ako je brana sa peteljkom za konzum, ali je morala da bude 22+, znači da ne upada u flašu, dok sam ja sitniju davao po 85 za industriju. Za ovu godinu je to bilo to.
 
Ko otkupljuje sumadinku za industriju? Znam da su je ranije izbegavali ... bas zato sam i odustao od sadnje iste
Pa ovako, razlog vece cene na kraju berbe obicno lezi u tome da otkupci uvide da nemaju dovoljno višnje i onda se utrkuju ko će da kupi to nešto malo što je ostalo. Drugi razlog je sledeći, ja sam prošle nedelje, a berbu sam završio u subotu u jednom Merošinskom selu ( mislim Jovanovac) vozio višnju na 85 dinara i to industrijsko branje, znači bilo kakva višnja, može i neka peteljka, nema veze samo da je dobro zrela, inače ta višnja ide za koncentrat i njima odgovara bilo kakva višnja samo da je što bolje zrela, ima u logike da je dobro plate jer na kraju berbe dobiju najviše suve materije a najmanje vode u plodu, što je sitna nije bitno. Inače su i ranije veće hladnjače u okolini plaćale 90 ali za nešto veće količine i dobru berbu za višnju za iskoštičavanje. Šumadinka je išla 120-140 ako je brana sa peteljkom za konzum, ali je morala da bude 22+, znači da ne upada u flašu, dok sam ja sitniju davao po 85 za industriju. Za ovu godinu je to bilo to.
 
Što se šumadinke za industriju tiče, tačno je da je malo izbegavaju, zbog nižeg procenta suve materije, međutim kad vide da je krupna i sočna i da je dosta bolji radman, tj. imaju više mesa kad izbace kosku, onda kupuju, jedino ne može na iskoštičavanje jer je krupna pa ne prolazi kroz mašinu, ali za koncentrate, sokove, za "CISTEERNU" mže, i nisam imao većih problema da je prodam. Ali kad ima dovoljnu krupnoću, tj. kad je ne kači grad i padne malo kiše pred zrenje, onda me baš briga da li je hoće ili neće, ode ona za konzum na 1 Euro glatko, ove godine i više.
 
Nazad
Vrh