Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 95

Tema: Cena i plasman višnje 2017

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Poruka
    259
    Zahvalio se
    109
    Zahvaljeno 76 puta na 53 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Cena i plasman višnje 2017

Sta se prica o ceni ove godine?

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,570
    Zahvalio se
    5,509
    Zahvaljeno 1,348 puta na 731 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako se priča onda bi to trebalo da se radi u temi za 2017 godinu a ako je nema neka je moderator otvori ili može i neko od članova foruma....

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    76
    Zahvalio se
    147
    Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zdravo, kod nas u Makedoniji visnja je izmrzla negde oko 50%. Za otprilike desetak dana pocinje berba. Neoficijalno prica se da ce cena biti 84 eurocenti. Videcemo, obicno cena u regionu svakiput je ista. Kad pocne otkup objavicu cenu kod nas, pozdrav.

4. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili sport na ovoj poruci:

2pan (10-06-17), bojcetic (05-06-17), cika_laza (05-06-17), mirlee (05-06-17)

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    12,745
    Zahvalio se
    4,321
    Zahvaljeno 5,738 puta na 2,985 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ima li nesto u vezi cene, kod nas malo ima visnje a to sto je po pijaci nije merodavno. Da li je neka hladnjaca izasla sa cenom iz Merosine npr?

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,521
    Zahvalio se
    1,895
    Zahvaljeno 376 puta na 238 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Milos TG Pogledaj Poruke
    Sta se prica o ceni ove godine?
    Ja sam cuo da ce kod nas da bude pocetna 70 din.

Član Tintoreti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Zapadna Srbija, Moravicki okrug, Gornji Milanovac
    Poruka
    2,607
    Zahvalio se
    427
    Zahvaljeno 712 puta na 549 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Videcemo. U nasem kraju je slab rod ove godine zbog mraza. Kome je i nesto ostalo to je nekih 50% u najboljem slucaju. Cujem da ni u ostalim delovima srbije nije nesto bolja situacija. Ako pocne sa 70 sa tendencijom rasta to je sasvim korektno. Kod nas se cena jos ne pominje.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    20
    Zahvalio se
    22
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    jel zna neko kada krece otkup oblacinke u okilini Smedereva? cini mi se da je vec zrela...

Član Tintoreti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    2,607
    Zahvalio se
    427
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Polako se zahuktava. Na pijaci su na gajbu 130 na kilo 150, kod mene. Za hladnjacare zasad neznam, u petak detaljne informacije a nadam se i gajbicama :)

10. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Tintoreti na ovoj poruci:

vuxsd (08-06-17)

Član Sloba31 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    997
    Zahvalio se
    523
    Zahvaljeno 701 puta na 401 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Kod mene na pijaci na kg od 100 do 120. Blizu smo a velika razlika u ceni. Uvek je Milanovacka pijaca bila skuplja.

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    17
    Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Prica se da ce biti 60-70din u Leskovcu. Optimisti prognoziraju 80-90din. Mada je to i nije realno a ni dobro za nas. Jer istorija kaze ako bude tako onda sl.godine cena ide na 30din.
    Sledece nedelje se sastaju hladnjacari da daju cenu.

13. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili bimmer na ovoj poruci:

cika_laza (11-06-17), Torente (11-06-17)

Član Tintoreti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    2,607
    Zahvalio se
    427
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Cena zavisi od potraznje. Ako nema sta da ponudis onda je dzaba visoka cena. Sta ako ove godine bude dobra cena na ovakav rod a iduce bude jos losija godina nego ove? Sumnjam da bi iduce ponudili 30din. Hladnjacarima je mala razlika u troskovima dali je pola hladnjace ili puna a zarada kad je puna je mnogo veca nego kad je poluprazna. Cena iz godine u godinu varira od ponude i potraznje ne od visine cene.

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    31
    Zahvalio se
    38
    Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Potražnja i kvalitet.Ako stane kiša biće dobra cena u suprotnom sve će platiti kao drugu klasu 40-50din.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 227 puta na 167 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    I da ne bude nerealnog klasiranja kao prosle godine, kad je navodno prva klasa bila 40 dinara, a sve placali kao drugu klasu po 25... Jedino je Dzervin kolko ja znam realno klasirao u mom kraju... U mom visnjaru je realno sve druga klasa, uz ovako mali rod necu ni da prodajem, zovem rodbinu i komsije da naberu kom kolko treba za sok i prskam od kokomicesa sto pre, vec je krenuo unajvece. Ne bi bilo zgoreg preko foruma organizovati bojkot otkupljivaca koji nerealno klasiraju (ako dodje do toga), tj da se organizujemo da se tera samo kod onih koji posteno odrade klasiranje. Inace, mislim da ce i dogodine da bude podnosljiva cena jer sigurno nece biti lagerovane visnje kod hladnjacara, poljska pukla, makedonija i srbija su takodje ove godine lose sa kolicinom...

Član ironman avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    2,204
    Zahvalio se
    73
    Zahvaljeno 893 puta na 548 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Jedino je Dzervin kolko ja znam realno klasirao u mom kraju
    I ovi "moji", Podgorinafrukht iz Osečine, su realni mada nemilosrdno strogi.
    Nađu jednog crva, ćao, druga klasa.
    Ali ako ga ne nađu, ako je višnja stvarno ok, ide u prvu.
    S tim što ti to saopšte na početku, znaš unapred šta te čeka.
    Naravno, sa onima koji im više robe isporučuju, sa ozbiljnim otkupljivačima, malo drugačije dogovaraju.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 227 puta na 167 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    U Nisu je kolko ja znam skoro sva prosle godine otisla kao druga klasa. Kod mog tasta je definitivno nerealno klasirana, al jbg, to je ono kad si mali proizvodjac pa te jebava ko kako oce. One godine kad je bila velika potraznja i drugu klasu placali kao prvu, po 100 dinara, a prosle odrali ljude Brate bre, nek se ustali na 50 dinara (+- 10), pa da posadim dedovinu i da se zenim

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    17
    Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: 2pan Pogledaj Poruke
    U Nisu je kolko ja znam skoro sva prosle godine otisla kao druga klasa. Kod mog tasta je definitivno nerealno klasirana, al jbg, to je ono kad si mali proizvodjac pa te jebava ko kako oce. One godine kad je bila velika potraznja i drugu klasu placali kao prvu, po 100 dinara, a prosle odrali ljude Brate bre, nek se ustali na 50 dinara (+- 10), pa da posadim dedovinu i da se zenim

Hihihihi, to je i realna cena visnje. Tj 0,5€ po kg

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    219
    Zahvalio se
    15
    Zahvaljeno 67 puta na 44 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: 2pan Pogledaj Poruke
    Nema sta da cekas zemljace.
    Sadi i uzivaj, na 3 ha npr i 0.1 e da ti ostane je 4-5 hiljada eura...tako da sadi dedovinu i budi gospodin covek a ne rob kod nekog ko ce da te tretira kao smece i da ti da bednu platu.

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,176
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 1,053 puta na 439 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Samo ti druže sadi da budeš gospodin. Pa u najmanju ruku TEŠKO NEZNANJE. Ko ima par hektar voća ili više neće nikad biti gospodin.

22. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili ZICAPROM na ovoj poruci:

cika_laza (12-06-17), Sloba31 (12-06-17), Tintoreti (12-06-17)

Član Sloba31 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    997
    Zahvalio se
    523
    Zahvaljeno 701 puta na 401 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Mada i biti gospodin je relativan pojam. Ja sam dosao iz grada u selo i tek sad smatram da sam gospodin jer ne zavisim ni od koga.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    219
    Zahvalio se
    15
    Zahvaljeno 67 puta na 44 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ZICAPROM Pogledaj Poruke
    Samo ti druže sadi da budeš gospodin. Pa u najmanju ruku TEŠKO NEZNANJE. Ko ima par hektar voća ili više neće nikad biti gospodin.
    Mislim da povrsno sagledavas stvari.
    Ako ostane u gradu, zavrsio ili nezavrsio skole, naci ce neki posao kod nekog gazde ili u drzavnoj firmi sto je manje verovatno, postace rob, radice za bednu platu, ceo zivot neko drugi ima da mu bude kriv sto je nezadovoljan, zivot ima da mu se svede da kuca-posao, ako bude imao srece icice jednom godisnje u Grcku na letovanje i to je to, zdravlje ce kad tad da mu strada zbog premora i nezdravog stila zivota itd itd

A ako posadi visnje ili neku drugu kulturu, imace dosta posla, ali neuporedivo manje nego da radi kod nekog drugog.
    Imace vremena na pretek, radice zdrav posao, bez stresa, radice kad bude hteo i koliko bude hteo...
    Zaradice ozbiljan novac koji moze da sanja ako radi neki posao u gradu kod nekog...koji moze da potrosi kako hoce
    Imace vremna za skijanje zimi, pecanje kad mu se peca, da ne radi nista kad je hladno, da se druzi sa ljudima koliko hoce, da bere pecurke, planinari itd itd sta god mu padne na pamet.
    A sto je najvaznije bice svoj gazda.
    Pa ti vidi ko je gospodin sad.
    Nemoj da plasis ljude, posla ima ali taj posao ne moze da se uporedi sa onim poslom koji mladi rade za bednu platu gde im dusu uzimaju.
    Zato mladi svi, nemoj da ste magarci i da mislite tudjom glavom, nego pravac ko ima dedino imanje i poljoprivreda.
    Na zapadu je trend da ljudi idu iz velikih gradova, evo npr u Londonu zivi srednji i najnizi sloj ljudi, gospoda u svakom smislu te reci zivi van grada. itd itd
    Poslednji uredio mexico; 12-06-17 u 14:49.

25. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili mexico na ovoj poruci:

Markonator (12-06-17), mirlee (16-06-17), vuxsd (12-06-17), Zoka 801 (12-06-17)

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.