KOSENJE LUCERKE(deteline)

Zeka

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
267
Evo jedne za mene zanimljive teme ::svaka cast::...... Kosenje lucerke: kako:haha: (LINIJSKE, ROTACIONE, LAVERDE, GNJECILICE itd. KOSACICE) :D :D :D vas @ ZEKA
 
jeste.... al nema nista kako kose i sa kojim kosacicama i kako se pokazalo...... :nono: samo njih dvoje su slucajnoi pomenuli..... :D
 
To si u pravu, samo na dva mesta je pomenuto da je bolje kositi reznom nego rotacionom kosačicom.
Bilo bi lepo da neko kaže kakva su mu iskustva posle košenja. Možda je smaranje jer svako ima jedan tip kosačice i kada je odvajao novac za nju mislio je da je najbolja. Ali ako neko misli da menja kosačicu jedne vrste za drugu, znači da razlozi postoje.
:ppozdrav:
 
Ja kosim rotacionim kosacicama jedna sa kondicionerom jedna bez,e sada cuo sam da u italiji uopste ne koriste rotacione kosacice zbog nepovoljnog uticaja na koren lucerke vec samo obicne kose kao OLTove sa nozevima kod koih ide kosa napred nazad vec naravno mnogo boljeg kvaliteta.
 
Kosio sam nekada sa bočnom kosačicom marke Dubrava.Jedina prednost u odnosu na rotacionu kosačicu je ta što ne kosi na otkos već samo položi pokošenu masu pa se brže suši.Ne može po rosnom vremenu da kosi jer guši,smetaju joj krtičnjacii...Sada koristim rotacionu koja ima mogućnost štelovanja visine košenja i u odnosu na bočnu je pesma raditi sa njom.
 
E i ja kosim vec godinama sa IMT bocnom linijskom i uvek sam zadovoljan... :D ne pravi redove iza nje... lakse se utim susi jer su tanji i siri otkosi.... detelina mi odmah krece, uglavnom i pre nego je pokupim s njive(zavisi od vlage i buba)....jedini problem je blato i poleg.....
 
Ja sam do pre 3 godine kosio sa bočnom dubravom i 539,prvu sam nasledio od dede bila je maslinasto zelena kada se "umorila" ,kupio sam od jednog izeglice dubravu kao nova ali je bila crvena(verovatno noviji tip).Dobro su me služile obe,samo je skupo održavanje i zarobi traktor, i onda ubijalame montaža i demontaža.Sada imam novu 165 poljsku rotaciju, i nju nosi 539,samo menjam noževe i ne okrećem se.Travarice su dobre kose samo su prevaziđenje.
 
Kosim dubravinom superior kosom duplom, samo polozi lucerku dole nista ne pravi redove i nesmetaju joj mravinjaci , krticnjaci. Sa 539 idem prvom cesto i drugom brzohodnom lucerku
 
ja kosim sa rotacionom sip165g sa gnječilicom i nebi je menjao za te dubrave nikad imam ja i dubravinu pa te ode kosa te ovo te ono da poludiš sa rotacionom 567 1 brza i ne okreći se a to da rotaciona čupa detelinu čisto sumnjam jer nebi pravili rotacione zahvata i po nekoliko metara da nisu dobre
 
Milanche je napisao(la):
Kosim dubravinom superior kosom duplom, samo polozi lucerku dole nista ne pravi redove i nesmetaju joj mravinjaci , krticnjaci. Sa 539 idem prvom cesto i drugom brzohodnom lucerku


moze slika od te kose
 
@ milos bota naravno cim stignem postavicu sliku .1,65 je zahvat ima dva pokretna dela kosu i protiv kosu ,prosta vrlo
 
Nisam napomenuo kosim sa Deutz fahr 185 sa kondicionerom i deutz fahr 165 bez,imam i oltovu al ta samo se vuce po supama drzimo je za kosenje pored puta i toga slicno posto nema sanse sa rotacionim kosama!
 
Zeka je napisao(la):
E i ja kosim vec godinama sa IMT bocnom linijskom i uvek sam zadovoljan... :D ne pravi redove iza nje... lakse se utim susi jer su tanji i siri otkosi.... detelina mi odmah krece, uglavnom i pre nego je pokupim s njive(zavisi od vlage i buba)....jedini problem je blato i poleg.....
iskreno....lazes samog sebe....
 
@ROBERT ta jel boga ti :ppozdrav:.... ja kazem da sam zadovoljan 533 i druga brza gas... samo cu ovih dana imati problema s polegom ... al nema veze ako treba na jednu stranu, na jednu ... e @Kombajner kakve su ti te dve, jel su to te sa dva velika viseca diska i skupljaju se u nazad iza traktora.... :sta:
 
Zeka je napisao(la):
@ROBERT ta jel boga ti :ppozdrav:.... ja kazem da sam zadovoljan 533 i druga brza gas... samo cu ovih dana imati problema s polegom ... al nema veze ako treba na jednu stranu, na jednu ... e @Kombajner kakve su ti te dve, jel su to te sa dva velika viseca diska i skupljaju se u nazad iza traktora.... :sta:
jbš ti to košenje druga i gas i još na jednu stranu pa ti više goriva potrošiš na vožnju nego na košenje,zbog toga ja radim sa rotacionom kojoj ne smeta kad polegne biće i slika za koji dan kako ja kosi poleglu detelinu
 
Zbog tih i sličnih zajebancija sam kupio rotacionu.Lepo je našteluješ da stoji ravno i samo peglaj+što može i u rikverc da kosi a i dosta brže se uradi.Sa bočnom od 30 do 60 min jutro a nekada i mnogo duže a sa rotacionom 15 min.
 
Nazad
Vrh