Cena meda 2017

Prolaznik

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2012
Poruka
93
Lokacija
Beograd
Postovani pcelari,
koja cena moze biti vrhunskog bagremovog meda?
Iako je godina ispod proseka, uspecu da vrcam do 200 kg.

Pozz
 
Nije sala, za sad cemo tako, a ako drugi spuste cenu, pa moracemo i mi.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
jao kad sam vidim de pcela sve stane, pa da ga jedes posle i da platis tolko uf.onaj ko nezna bogami...
 
@ milan 87

Kome se nesviđa med ima lepo trodona i bensedina u apotekama, to je čisto a oni kažu i da je zdravo. Mislim kad možeš da pišeš offtopic i da prozivaš bezveze usput ću ti spomenuti da se prvo slovo u rečenici uvek piše veliko. :cao:
 
Cena meda od bagrema je crno zlato ovog dela Evrope.Kad je zdravlje u pitanju,nežalim ni 1000 dinara da platim za čist domaći bagrem od proverenih domaćina.Najaču cena imaju svake godine bagremov i kestenov med.
 
A pa Reze, lovci znaju najbolje sta valja. Ako ne zalis, spusticemo ti na 900.

- A za ove sto ulete I pisu svasta lepo rece nas narod - nije bitno sta se prica, nego ko prica.....
 
Ako se na pijaci prodaje dzem po 400 i 500 din, da li ima logike da med bude ispod 1000? Pravi med
 
Ako se na pijaci prodaje dzem po 400 i 500 din, da li ima logike da med bude ispod 1000? Pravi med

Naravno da nema. Još pogotovo kad na lokalnim sajmovima meda koji se povremeno održavaju na gradskom trgu u organizaciji grada dodju kojekakvi prevaranti i prodaju šećerni sirup kuvan sa borovim šišarkama kao borov med i to onda prodaju po nekim ludaćkim cenama. Moj otac je pčelario skoro pola veka ali iako su nam pčele usred borove šume nikad nismo imali taj čuveni borov med. Za razliku od nas, jedan prevarant, koji je pčele držao daleko od borove šume, stalno je imao borov med. Logično? Nije. Jedno popodne naidje otac kod njega "po pčelarski savet" kao kod starijeg kolege. Svraćao je često da vidi o čemu se to radi, kako on ima borov med. Kad tamo, usred pčelinje paše - kazan, a pored njega gomila iskuvanih borovih šišarki. O tome koliko je šećera otišlo usred paše ne treba pričati. Čovek je usred paše dodavao sirup sa aromom bora koji su pčele prerađivale i stvarale med sa aromom bora. Takav med je prodavao na pijaci uzvikujući: Kupite žene ako za boga znate, borov med koji leči od devedeset bolesti....


Naravno, nakon što ga je moj otac provalio počeo je da ga zeza i dodaje još devet: "devedeset i devet"... govoreći o čemu je zapravo reč.
Pet godina taj pčelar nije govorio s mojim ocem. Nije šteta. Na prošlom sajmu jedan prodavac BOROVOG MEDA je vrlo dobro poznavao tehnologiju proizvodnje "borovog meda" kada sam ga isprovocirao da borov med ne postoji. A prodaje ga po 1200.
Pošto onda da ja prodajem moj šumsko-livadski med, tamne boje neko bi rekao da je borov, ali borov ne postoji. U njemu ima pomalo medljike u paši, btw.
 
Ja kupovao cist bagremov od proverenih ljudi po 800 ... pretprosle godine bio 600 kad je bila obilna pasa, sad je lagana nestasica pa je 800... Inace, ja najvise volim livadski, pa jos kad malo potkaci sumu,ufff... Inace, probao sam pravi borov med sa Tasosa, zanimljivo iskustvo, ali nije nikakvo ludilo, kupio jednom i dosta mi je
 
Vozili smo pčelice na uljanu repicu, pa jedan bagrem, pa drugi bagrem, pa na lipu, veceras putuju na suncokret, posle toga verovatno i na lavandu. Toliko truda i rada i ulozene ljubavi za dobro pcela, za nase dobro
 
.... da, bagremov med od mojih pcela kosta 1000 din ali moje pcele ne poznaju secer... mada licno mislim da med uljane repice treba da je skuplji od bagrema, o livadskom da ne govorim... pa staklene tegle, pa nalepnice, pa pokloni... A moj svekar ima 5 kosnica pored kuce, pogleda pcele 5-6puta godisnje, izvrca 20- 30 kg meda, opere tegle od ajvara i krastavaca i natoci med, i prodaje bagrem po 800 din. (Da ima za troskove pogace i voska). I? Da li je to isto?
 
Eh da su mi samo pcele da o njima mislim p bi ga peodavao ua 500. Ovako pored posla od 7 do 3 jedva stignem 15 kosnica da opsluzujem. Tako da pored svog truda dajem ga za 700.

- - - - - - - - - -

Eh da su mi samo pcele da o njima mislim pa bi ga prodavao za 500. Ovako pored posla od 7 do 3 jedva stignem 15 kosnica da opsluzujem. Tako da pored svog truda dajem ga za 700.
 
Prevaranata previse. Smesno mi skoro sedim sa covekom, kaze voli med, trosi med, posluzi mi ,,borov`` on skliznu sa kasike u caj kao voda...idi begaj. Odneo mu moju teglu meda, uzima samo od mene.....
 
Naravno da nema. Još pogotovo kad na lokalnim sajmovima meda koji se povremeno održavaju na gradskom trgu u organizaciji grada dodju kojekakvi prevaranti i prodaju šećerni sirup kuvan sa borovim šišarkama kao borov med i to onda prodaju po nekim ludaćkim cenama. Moj otac je pčelario skoro pola veka ali iako su nam pčele usred borove šume nikad nismo imali taj čuveni borov med. Za razliku od nas, jedan prevarant, koji je pčele držao daleko od borove šume, stalno je imao borov med. Logično? Nije. Jedno popodne naidje otac kod njega "po pčelarski savet" kao kod starijeg kolege. Svraćao je često da vidi o čemu se to radi, kako on ima borov med. Kad tamo, usred pčelinje paše - kazan, a pored njega gomila iskuvanih borovih šišarki. O tome koliko je šećera otišlo usred paše ne treba pričati. Čovek je usred paše dodavao sirup sa aromom bora koji su pčele prerađivale i stvarale med sa aromom bora. Takav med je prodavao na pijaci uzvikujući: Kupite žene ako za boga znate, borov med koji leči od devedeset bolesti....


Naravno, nakon što ga je moj otac provalio počeo je da ga zeza i dodaje još devet: "devedeset i devet"... govoreći o čemu je zapravo reč.
Pet godina taj pčelar nije govorio s mojim ocem. Nije šteta. Na prošlom sajmu jedan prodavac BOROVOG MEDA je vrlo dobro poznavao tehnologiju proizvodnje "borovog meda" kada sam ga isprovocirao da borov med ne postoji. A prodaje ga po 1200.
Pošto onda da ja prodajem moj šumsko-livadski med, tamne boje neko bi rekao da je borov, ali borov ne postoji. U njemu ima pomalo medljike u paši, btw.
Borov med postoji. Imao ga je moj surak pretprosle godine. Dao mi jednu teglu. Gust,taman kao katran. Ja nista sladje u zivotu nisam probao.
 
Cena meda je relativna kategorija.
Postoji otkupna cena kod specijalizovanih otkupljivaca.Med mora biti u sudovima koji mogu da se blombiraju.Uzima se uzorak iz svakog suda posebno,sudovi se blombiraju,uzorci idu u specijalizovanu laboratoriju na analizu.Ako su rezultati pozitivni otkupljivac proverava ispravnost blombi,preuzima robu i vrsi isplatu.
Postoji cena/cene/na teglu gde se sve svodi na majke mi...a cifra je od do i ko koga i koliko uspe da uradi.
Postoji i ona treca skart kategorija falsifikatora,ali to je druga tema koja nema veze sa temom cena meda.
 
Imate li preporuku gde mozete dati uzorak vaseg meda, cisto da proverite sastav I slicno. Koje su cene I dr?
 
Nazad
Vrh