Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

Maksimalni broj tretiranja je 2 puta sa dozama do 10ml/10l.
Zasto ne citate uputsva nego samo prskaaaj?
 
Kupih juce u poljo apoteci neku hemiju za malinu, pa uzgred rekoh prodavcu da cu ovih dana time isprskati i malo grozdja u dvoristu sto imam ako ostane. On mi kaze da sredstva za zastitu bilja rastvorena u vodi imaju dejstvo 2 sata, sve preko toga ako odstoji nema funkciju kaze napravi koliko ti treba e pa sad ne mogu uvek da znam koliko ce da ode , a X puta do sada mi ostane nesto ili namenski prskam razlicite kulture u razlicito vreme...Vase misljenje?
 
I tri puta je bilo previse za jednu godinu.

Sad ne samo da ne smes dimetogal, nego ne smes preparate kojima je aktivna materija Dimetoat kao npr Perfektion, Rogor itd
 
Pomesati tonus, mankogal i stroby jel moze za jabuke, ruze i 2 cokota vinove loze? Inace dimetogal nikad ali nikad vise za jabuku zlatni delises...

jos jedno malo podpitanje jel moze uz sve ovo i murtonik da se stavi...Hvala unapred, pozdrav
 
Sta je to ima 6 nogu, belo, i brsti mi jednogodisnji zasad oraha! Na nekim sve letoraste pojelo. Cime da ga ubijem.
10htyxz.jpg
 
Koja je ovo bolest na listu Breskve i sa čim je prskati?
bd1b01d2eecb555fe6c13c4fb8553127.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Kakvi su ovo punoglavci, jedu mi samo jedan kalem, a na ostalima ne vidim nista?
42b18ac0b91d62d0cc5f9ca8dd7a079c.jpg


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Video sam to pre jedno dve-tri nedelje na listovima na mladim sadnicama trešnje ali sam samo pomislio nek rade one svoj posao, na jednom listu je bila i neka gusenica..... Prošao sam i nisam se mnogo uzbuđivao...
 
Izgleda da su to neki novi crvi, ko zna tacno nek napise, neko je kacio slike izvadjenih valjda visanja, koren je bio pun ovih cuda.
 
Ove godine mi se desio problem trulezi od semenki jabuka prema kori. Uglavnom se nista ne vidi, nego kada se isece, jqbuka cesto bude preko 60% trula. Sto se tice sorti, rqzne su u pitanju, od delisesa do kolacare. Tretmani i djubrenje vocnjaka svedeni su na minimum, bakar i eventualno nesto protiv pepelnice kada se pojavi.
Do sada mi se nije desavalo, da li ima veze sa godinom ili je veci problem i moze li se ikako resiti sledece sezone.
3b55c4d3a9125ef6176e72d95e0da05f.jpg


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Ljudi pomagajte sta da radim sa pjegavoscu lista tresnje to mi je kalem star 2 godine i bas je bujan ,u poljo apoteci mi rrkose tek na proljece da oprskam necim ,jel zarazena zauvijek ili?
 
Nije zauvek ne brini.Sad isprskaj bakrom,u februaru ili martu zimsko i posle sve redom po obrascu
 
Nazad
Vrh