Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

axQJjHl
https://imgur.com/a/axQJjHl
pozdrav, prepoznaje neko ovu muku? upitanju je trešnja.
 
ac882169e3e755b23e72d61105b18d38.jpg


Momci , koja je ovo buba ?
Jede lisce na mladim kruskama samo tako.
U jednom vocnjaku sam prskao dimetogalom ,tu je nema, a u ovom sam isao nurellom i tu je ima.
 
Ej danas nam bio ženin ujak nije voćar, ima kući nekoliko krušaka kaže pojedoše mu kruške neke zelene bube.
Prskao dvaput ( ne znam cime ) i plus ih ubijao rukama. Kaže pobio ih preko 100 komada.
Na selu imam 8 krusaka bas cu sutra da vidim da li ima nesto, do sad nisam bube primetio.
 
Svuda se se pojavile, i na raznom vocu. Tacno jedu list.

Ne znam cime al cenim ti neki jaci insekticidi zavrsavaju posao.
 






- - - - - - - - - -

Zna li neko sta je ovo kao da je nesto pogrickalo listove, a nista nisam nasao po listu? Nisam pametan. Ako neko zna bio bih zahvalan da podeli ovde. Pozz
 
Kakve srne buraz, ja sam ti na 150m nadmorske visine....:) na drugoj slici se bolje vidi o cemu se radi. Kao da je nesto pojelo list i ostale samo peteljke od lista.
 
Jedu razne napasti! Srne su mi jele listove, ali samo tresnje i jabuku, dok sljivu, krusku, lozu, nisu dirale. One obrste sve do grane, ali nisu koru dirale. Ostala gamad tipa gusenice jede, ali ostane malo.lista ili drska. Najgore kad kalem u prvoj godini ili mladu sadnicu napadnu, zeznu 100%. Moze da se desi i neka domaca zivotinja da je obrstila.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Kakve srne buraz, ja sam ti na 150m nadmorske visine....:) na drugoj slici se bolje vidi o cemu se radi. Kao da je nesto pojelo list i ostale samo peteljke od lista.
A kakve veze ima nadmorska visina sa srnama? Nisu ti samo listovi pojedeni,vec i mladari. Ja ti kazem to su srne(ili koza,ovca). I meni godinama unazad brste i visnje i sljive.
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio nista lose, jednostavno kod mene nema srna. Sigurno. Mozda zec ako je jeo, srna nema sto posto. Nijednog insekta nisam nasao... Verovatno je bila krka i bezanija. U pitanju su sam donje grane. Znaci negde na 20 do 30 cm od zemlje novi mladari sto su izbili. Samo sam hteo da proverim mozda se neko susretao sa slicnim problemom...
 
Ne kazem druze da si ti mislio nesto lose. I ja imam istih problema i kod mene su srne 100% i zbog toga ti kazem. Evo bas sam danas video da su mi jos stete napravile. Ako si siguran da nema srna,onda su zecevi ili neki drugi biljojed (domaca zivotinja). Gusenice nisu.
 
Meni su srne obrstile par sljiva posađenih jesenas, isti simptomi kao i na gore slikama, čak sam i zatekao jednu u šljiviku pre neki dan,pobeže nisam joj bio ni blizu :osmeh:
 
Nisam mislio nista lose, jednostavno kod mene nema srna. Sigurno. Mozda zec ako je jeo, srna nema sto posto. Nijednog insekta nisam nasao... Verovatno je bila krka i bezanija. U pitanju su sam donje grane. Znaci negde na 20 do 30 cm od zemlje novi mladari sto su izbili. Samo sam hteo da proverim mozda se neko susretao sa slicnim problemom...

Ovo što čika laza piše je tačno, srna ovako jede, samo list, tepeljku ostavlja. Ali ne bih 100% bio siguran da je ona, zec ovako ne jede.

I kako možeš biti siguran da kod tebe nema srna? Ako je nisi nikad video ne znači da je nema ili da nije bila u prolazu.
I gde u Čačku ima 150 mnv?
 
Ovo što čika laza piše je tačno, srna ovako jede, samo list, tepeljku ostavlja. Ali ne bih 100% bio siguran da je ona, zec ovako ne jede.

I kako možeš biti siguran da kod tebe nema srna? Ako je nisi nikad video ne znači da je nema ili da nije bila u prolazu.
I gde u Čačku ima 150 mnv
Pa dobro nije 150, lupio sam ako hoces bas tacno po wiki sam na 207 nm. A jel postoji nesto sto ovako gricka a da nije srna? Moze li gusenica da napravi ovako nesto. Pitam iz razloga sto nisam video tragove oko stabla a zagledao sam bas jer sam mislio da je zec...
 
Nazad
Vrh