Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

Ne znam da li je moje pitanje jasno.
Ako isprskam jednom Fastakom I sledeci put Furijem I trecu put Cipkordom da li je po pitanju rezistetnosti isto
kao da sam prskao triput istim sredstvom.
 
Jeste, sto se tice rezistetnosti. Sve tri aktivne materije pripadaju IRAC grupi I 3. Znaci na primer ako je na preparatu napisano max dva puta u toku godine nije bitno koji preparat se koristi ali ukupno bilo koji preparat iz te grupe sme dva puta da se koristi u toku jedne vegetacije.
 
tibor.danji da nisu grinje, one kod voca cine da se lisce ufrula a skoro se i ne vide golim okom? Izguglaj malo grinja breskve pa uporedi.
 
Pregledao sam sajtove na kojima se mogu kupovati pesticidi.
Zakljucio sam da su po cenama najpovoljni
Agrotopvsg I Hemoslavijaprodavnica. Oni su znacajno jegtiniji od drugih za iste preparate.

Popisao sam vise preparata I uporedjujem cene.

Moje pitanje je da li kaptan za sljive I jabuke treba uzimati u granulama ili emulziju.
 
Ima li nesto za prskanje protiv smrdibuba tipa u aprilu maju da se prska... Mislim da mi one napravile od jabuke kod kuce da dve trećine plodova bude defektno... Rutavu bubu nisam video da bila kad bio cvet...Ovo stvarno ne lici ni na sta, danas sam brao zlatni delises je jabuka...
 
Insekticid diometat poznat pod komercijalnim nazivima sistemin, fosgamid, perfektion I td nije vise u upotrebi. Bio se pokazao kao najefikasnije sredstvo za sljivinu osu. Sistemik je sto je redji slucaj kod insekticida, bar ovih koji se najcesce pominju.

Koje sredstvo se preporucuje umesto diometata.
 
Ја сам исто користио диметоат као системик за шљивину осу. И сад се исто питам као и колега Бен Рој.
Додуше, имам још пола бочице од прошле године...
 
Питао сам данас кажу да диметоат још може да се нађе... препоручују још и децис и фобос и нурел д. Мораћу да размислим и да се информишем кад дође време.
Углавном ја ћу опет системиком кад опадну све латице са цветова а кад плод почне да плави против шљивиног смотавца.

"Kada je šljiva u fazi precvetavanja, kada počnu otpadati latice, pčele prestaju sa posećivanjem cetova, i onda treba tretirati sa insekticidima na bazi: fenitrotiona, deltametrina, azinfosmetila, dimetoata, malationa, i drugih", savetuje dipl.inž. Branko Galović.
 
Poslednja izmena:
Imam gašeni kreč iz džaka,sumpor i so.Krečio jedan deo voćnjaka četkom.Sad bih brzinski hteo ostatak da krečim prskanjem sa prskalicom.Može li recept : koliko vode..kreča..sumpora i soli ..pa da procedim kroz čarapu i da mi se ne zapušava dizna.Možda ima fora i da skinem sa dizne neki deo.
Unapred hvala
 
Krec u dzaku nije gaseni krec nego u prahu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh