Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Strana 105 od 105 PrvaPrva ... 55595103104105
Rezultati 2,081 do 2,097 od 2097

Tema: Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

Član dzionik avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Poruka
    1,931
    Zahvalio se
    263
    Zahvaljeno 611 puta na 379 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala na odgovorima, a i ja da odgovorim na vasa pitanja. Vec niz godina imam problem sa krompirovom zlaticom i u manjoj meri sa lukovom muvom. Probao sam neke prirodne repelente i plodored, medjutim cini mi se da se broj zlatica u prvom talasu povecava. I tako sam posle dugogodisnjeg :-) razmisljanja resio da koristim neki od organskih insekticida par godina i da vidim rezultat.

2. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili dzionik na ovoj poruci:

gandrad (04-05-19), vuxsd (02-05-19)

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    260
    Zahvalio se
    109
    Zahvaljeno 209 puta na 101 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    З- Стоп, биолошки инсектицид
    Произвођач: Био-Еколошки Центар, Зрењанин, П. Драпшина 15, тел. 023 545 722
    Пре 15-так година сам купио, и мислим да није било нешто ефикасно, или нисам правилно применио.
    Ја кромпирову златицу решавам пластичном кантом. Мања површина је у питању (25- 30 кг семенаског кромпира). Заиђем у редове сваки 2.-4.дан и омлатим златицу у канту (за кичму баш и није лековито).

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Зоран na ovoj poruci:

dzionik (10-05-19)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    571
    Zahvalio se
    176
    Zahvaljeno 172 puta na 126 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li neko moze ko se razume da kaze koja kombinacija za zastitu jabuka je bolja.
    Score + antracol
    ili score + kaptan

Razumem prvo je sistemik a drugo u oba slucaja je kontaktni gungicid.

Uz to sam koristio konzul.

Član
    Datum pristupanja
    May 2016
    Poruka
    220
    Zahvalio se
    72
    Zahvaljeno 25 puta na 20 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Da li se za jabuke moze mesati Mankogal, Zato i Tonus?
    Sutra ujutru bih oprskao pa ako moze sto pre odgovor...

Član kanački avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,585
    Zahvalio se
    2,383
    Zahvaljeno 748 puta na 463 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Mankogal i tonus bez problema, mislim da i taj zato nije neki problematican , tako da slobodno mesaj

8. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku kanački na ovoj poruci:

Amater06 (26-05-19)

Član
    Datum pristupanja
    May 2016
    Poruka
    220
    Zahvalio se
    72
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Oprskao i jabuke i ruze i cvece, pa sta mu bog da...Polude od pepelnicu na ruze i vaske na sve...

Član gandrad avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Poruka
    1,716
    Zahvalio se
    2,069
    Zahvaljeno 649 puta na 436 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: dzionik Pogledaj Poruke
    Hvala na odgovorima, a i ja da odgovorim na vasa pitanja. Vec niz godina imam problem sa krompirovom zlaticom i u manjoj meri sa lukovom muvom. Probao sam neke prirodne repelente i plodored, medjutim cini mi se da se broj zlatica u prvom talasu povecava. I tako sam posle dugogodisnjeg :-) razmisljanja resio da koristim neki od organskih insekticida par godina i da vidim rezultat.
    Juče sam čuo jedan zanimljiv(?) recept za održavanje krompira i "borbu" protiv zlatice...Koliko je tačan ,ne znam...
    Inače čuo sam ga od jedne strarije žene (preko osamdeset), inače još aktivne u poljoprivredi...radno... sadi baštu: krompir, luk, papriku, paradajz...i ostalo za petočlanu porodicu-skoro sama... A inače ona to ne primenjuje jer sakuplja ručno i stare zlatice i izlegle, a i uništava polegla jaja...a onda ( kad se otme kontroli i mnogo se poveća brojnost) zet oprska "nekom hemijom"...
    No , kaže da su njeni rođaci sa očeve strane prskali krompir bordovskom čorbom ( plavim kamenom i krečom), nekoliko puta i da zlatica onda ne jede listove jer su joj "bljak" za jelo, naravno uz početno sakupljanje...Tako da , tvrdi, nikad nisu prskali hemijom... Radi se o rođacima koji su živeli i radili do pre par godina...
    "Ut sementem feceris, ita metes!"
    "Boj se ovna, boj se govna, a kad ćeš živeti?" V.Kecmanović
    "Dajte mi dovoljno ordenja i ja ću dobiti svaki rat." Napoleon

11. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili gandrad na ovoj poruci:

dzionik (06-06-19), vuxsd (04-06-19)

Član dzionik avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Poruka
    1,931
    Zahvalio se
    263
    Zahvaljeno 611 puta na 379 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Moram da vam kažem da me je taj trenutak malodušnosti prošao... nešto sam ih malo pokupio ručno, ovo vreme ih je izgleda usporilo. U svakom slušaju sam digao ruke od hemije, makar i organske, za sada.

13. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku dzionik na ovoj poruci:

vuxsd (04-06-19)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,538
    Zahvalio se
    5,429
    Zahvaljeno 1,331 puta na 727 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bravo Džionik. Mi isto za sada skupljamo ručno. Ove godine zlatica ne napreduju toliko da se ne možemo izboriti. Deo gde smo vadili mladi krompir brste slobodno a deo smo i izvadili. Listovi krompira koje planiramo ostavljati već polako 'stare' pa te listove slabije napadaju.
    Krompir je zasađen u dobroj zemlji pa je dobro napredovao i ova kiša ga je poterala da brže izraste i da zlatice malo zakasne.

Prošlih godina kada smo imali više vremena smo probali i sa zovom da maskiramo miris tako što smo potapali cvetove u vodu i time prskali krompir a između redova smo stavljali grane sa cvetovima.
    Nedovoljno za ocenu eksperimenta jer je tada loš krompir bio posađen a i u lošijoj zemlji.
    Kada se ne možemo izboriti sa zlaticom krompir koji vadimo u avgustu oprskamo aktarom. Veći je problem za plčavi patlidžan jer njega posadimo manje strukova a nekako je nežniji pa kad ga dohvate ostanu samo 'dugmići'...

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    1,160
    Zahvalio se
    33
    Zahvaljeno 479 puta na 264 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Око "поља" кромпира расадити шпалир плавог патлиџана-Он је "јагода" на шлагу торте за златицу па много мање напада кромпир.У комбинацији са неколико морки мора да се издобри.

16. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili Deda Lala na ovoj poruci:

dzionik (11-06-19), mihailo1 (08-06-19), vuxsd (09-06-19)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,482
    Zahvalio se
    1,846
    Zahvaljeno 355 puta na 225 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Cuo sam da se Agrodin i Afinex( Tonus) ne smeju mesati. Jel to tacno? Ima li neko iskustva?

Prijatelj Foruma oktopod avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    6,058
    Zahvalio se
    2,013
    Zahvaljeno 2,681 puta na 1,666 poruka
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Nemam pojma ja sam mesao tonus sa svacim, on mi je prvi izbor, pa i sa agrodinom. Insekata nije bilo, kao ni kokomicesa toliko, ali jeste bila susna godina
    Specijalni programi zaštite voća!
    http://vocarskisavetnik.com/content/zastita-programi/

19. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku oktopod na ovoj poruci:

cika_laza (13-06-19)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,482
    Zahvalio se
    1,846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mesao i ja,ali kazu da je Agrodin zeznut za mesanje. Sa prihranom nikako ne sme da se mesa. Evo moj drug pre neki dan prskao Agrodin,Afinex i prihranu kalcijum i sve mu crne pege po listu i plodu izasle (kao kad musica nasere nesto) . Svi iskusni vocari i jedan zastitar su mu rekli da je od Agrodina,a u polj. apoteci se prave ludi. Dolazili i ''strucnjaci'' iz Agromarketa i kazu nema sanse da je od Agrodina i da nikad dosad nista slicno nisu videli.

Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    6,058
    Zahvalio se
    2,013
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    To je od kalcijuma i lose prskalice tj krupne kapi. Mozda i dodatak da su velike vrucine.

Iz iskustva kazem od pre dve nedelje, prskao sam Svic i kalcijum, jedino ako i Svic nije problematican za mesanje sa kalcijumom.

Imam malo tih crnih pega srecom, cini mi se ne secam se da ih ima i po listu, a nije supljikavost lista, bas crna pega.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,482
    Zahvalio se
    1,846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Atomizer je Agron, dizne 1.2,vrucine nisu jer je prskano u 21 h. Inace kalcijum je stavio jako malo (450 gr na 350 l vode) tako da je zakljucak da je ipak od Agrodina.

Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    6,058
    Zahvalio se
    2,013
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    OK, ne znam sta je onda kod mene problem, Svic sam po sebi nije, koristio sam ga cesto, jedino eto ako ni on ne sme sa kalcijumom da se mesa, ali bih i to primetio prethodnih godina jer Svic koristim protiv trulezi plodova, taman kada ide i kalcijum....mozda je problem sama prskalica cija dizna nije vise korektna.

Član
    Datum pristupanja
    May 2016
    Poruka
    220
    Zahvalio se
    72
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Pre dve godine sam imao taj problem na jabukama mnogo lisce opalo jos krajem jula, pa sad sam video na ruzi penjacici bas je napalo... Mislim da je rdjasta vas jer listovi gube boju i suse se... Ima kao paucinu da napravila... Da mi ne bi napala i jabuke, ako mozete da mi kazete neki tako preparat za 10 litra vode? Ja prskao tu ruzu dimetogalom ali danas vidim ima jos koje mrdaju a okupao sam je..pa sumnjam da je efikasno a sada sam kofom tu ruzu prao pa videcemo... Sve u svemu neki preparat ako ima da preporucite...

Pre ce biti da je paučna grinja...Kako je se rešiti?
    Poslednji uredio Amater06; Juče u 10:45.

Strana 105 od 105 PrvaPrva ... 55595103104105