Patuljasti kunići

Ja imam pet patuljastih,4 zenke i 1 zekan,ali nemam bele,videcu ove godine da nabavim na izlozbi :ppozdrav:

beli su najlepsi
 
Pozz svima koji drze patuljaste zeceve.Interesuje me koliko obicno mladih okote patuljasti zecevi :sta:
 
Evo slike jedanog mog patuljastog kojeg sam dobio na poklon neki dan:

1e4808.jpg


Ovo je patuljko sa svojim najboljim drugarom :)

iy04ua.jpg
 
Sta je 30 a sta 40? ja vec imam spremne kafeze sa kotilicom 40 visina, 30 sirina ali 65 duzina? Dali mi je to previse za kotilicu patuljastih, jer sam negde citala da ako je prevelika kotilica onda se malisani tesko greju i mogu umreti tokom zime?, s obzirom da ih cuvam napolju, u metalnim kafezima (kotilice su od drveta)
Kotilica za patuljaste kuniće ti je dovoljno 30x40 cm. Ja ne bih radio veće. Računaj koliko joj treba da se unutra može okrenuti i još koji cm na jednu stranu ::namigivanje::
 
Vec sam unela kafeze u garazu i nije mi jasno to oko stiropora, zasto ne smem staviti stiropor straga bar, sa spoljasne strane mreze, da bi ih utoplila, a ne mogu ga dohvatiti da pojedu. Svejedno hitno mi treba odgovor za kotilice, jer jos nisu gotove, planiram od drveta, ali dimenzije su mi problem.Cuvam samo patuljaste kunice. Kako su mi zicani kafezi visina 40, sirina 30 a duzina 65 oblikovala bih kotilice u tim dimenzijama, naravno santim- dva manje da mogu da ih ubacim unutra i zalepim do kontrolne vratice na prednjoj strani. Ako su u garazi, drvena kotilica, i onda umetnem drveni pod, dascice siroke 5 cm, i preko svega toga debeo sloj slame, valjda cu uspeti da sacuvam mlade. Molim hitno za savet za dimenzije, jer imam vec neku ivericu siroka 30 pa me zanima dali da je secem za kotilice ili je to malo. Hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:
Moj nacin rada i razmisljanja je:kotilica za krupnije rase,zbog brojnosti potomstva,higijene....patuljastima, par dana pred kocenje,obezbedim vecu kolicinu prostirke i kabaste hrane od cega ona pravi gnezdo u uglu kaveza.Zimi ostavljam takozvanu"diboku"prostirku,koja obezbedi nesto toplote.
 
Hvaka Lavic! Moje su zenke patuljastih,jako male, u odnosu na zenke patuljastih kod odgaivaca koje sam skoro obisao_Okote manji broj ali su dobre majke (cuvaju potomstvo).Povrh svoje dlake, kojom obloze leglo,navuku dosta sitne prostirke.Na taj nacin stite male kako od hladnoce tako i od toplote(sunca).
 
Ima li neko patuljastog belog muzjaka za zamenu ili prodaju.Moram osveziti krv,suzio mi se krug.(nedavno su mi stradala dva dugodlaka muzjaka).

---------- Poruka napisana 14-12-11 u 12:15 ---------- Prethodna poruka je 11-12-11 at 12:22 ----------

2wmet8j.jpg
[/IMG]ovo je zenkica za priplod.(slikano na brzinu)

---------- Poruka napisana u 12:20 ---------- Prethodna poruka je at 12:15 ----------

23mlt38.jpg
[/IMG]Evo i jednog dugodlakog muzjaka od 2.5 meseca.
Izgleda da niko nema bele patuljaste za zamenu ili prodaju!
 
Poslednja izmena:
[h=5]PATULJASTO OBOJENI KUNIĆI[/h]Kod patuljasto obojenih kunića vrijede sva objašnjenja kao i kod hermelina s tom razlikom što se kod patuljasto obojenih kunića opaža jako čista boja koja može biti:sivosmeđa, plava, crna, havana boja, crvena, miš boja, separator boja, činčila, deilenaar boja, lux boja, perlfeh boja, sve srebrne boje, tirinška, marder boja, sijamska, bijeloopaljena, hotot boja, rhen, loh, ruska, holandska i japanska.Također su dozvoljene sve boje šaraca (orijaški šarac, trobojni i engleski šarac).

[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD="align: center"]
kp03.jpg
[/TD]
[TD="align: center"]
kp04.jpg
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Patuljasto obojeni kunić boje
trobojnog šarca
[/TD]
[TD]Patuljasto obojeni kunić boje bijelo
opaljeni
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD]
kp05.jpg
[/TD]
[TD]
kp06.jpg
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Patuljasto obojeni kunić hotot boje[/TD]
[TD="align: center"]Patuljasto obojeni kunić činčila boje[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD]
kp07.jpg
[/TD]
[TD]
kp08.jpg
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Patuljasto obojeni kunić loh boje[/TD]
[TD="align: center"]Patuljasto obojeni kunić marder (kuna)
boje
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD]
kp09.jpg
[/TD]
[TD]
kp10.jpg
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Patuljasto obojeni kunić perl
feh (mišje) boje
[/TD]
[TD="align: center"]Patuljasto obojeni kunić ruske boje[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[h=5][/h]

---------- Poruka napisana u 23:33 ---------- Prethodna poruka je at 23:30 ----------

Patuljasti kunić
Kunići koji svojim izgledom i karakterom na izložbama kod djece izazivaju najviše pažnje su svakako patuljasti kunići. Kod toga je važno naglasiti da se kunići uzgajaju u stanovima i kućama kao kućni ljubimci što članovi ovoga web-a najbolje znaju. U posljednje vrijeme u Njemačkoj se kunići koriste kao terapija u staračkim domovima i bolnicama što je dalo izuzetne rezultate u kvaliteti života i bržem oporavku bolesnika. Kod kupnje “patuljka“ preporučam nabavu kod provjerenih uzgajatelja jer po trgovinama za prodaju životinja rijetko nalazimo čistokrvna grla, pa se često dogodi da naš “patuljak” izraste u malog “diva“. Kod kupnje svakako treba provjeriti da li je životinja tetovirana i ima rodovnicu. Kunice patuljastih kunića imaju četiri mlječene bradavice i kote i odgajaju do četiri mladunca. U patuljaste kuniće spadaju hermelin kunići, patuljasto obojeni kunići, patuljasti rex kunići, patuljasti ovnoliki i patuljasti lisičasti kunići.

[h=5]STANDARD HERMELIN KUNIĆA[/h]Hermelin pojavio se oko 1900.g. u Engleskoj, a 1903.g je standardiziran. Njegova boja je bijela s crvenim ili plavim očima.
Hermelin kunić je izraziti predstavnik male pasmine zbog svog zbijenog, kratkog i valjkastog oblika tijela koje je podjednako široko na prednjem i stražnjem dijelu. Noge su mu kratke i nježne, a rep malen i dobro prilježe uz tijelo. Glava mu je u odnosu na tijelo velika i kuglastog oblika sa širokim čelom i njuške sa velikim očima koje se jako ističu. Uši mu stoje uspravno i usporedo, duljine do 5,5cm.Težina mu se kreće od 0,7kg do 1,5kg, a idealna težina mu je od 0,9 do 1,25kg. Krzno mu je kratko, duljine od 1,8 do 2cm, gusto i nježno s laganim pokrovom.

LAGANE GREŠKE: Nešto duža, uža ili šiljata glava.Mesnate, široko nošene ili šiljate, zajedno sastavljene, loše obraštene ili roza prozirne uši. Vrat nešto duži.
TEŠKE GREŠKE: Odstupanje od patuljastog tipa. Sasvim uska i dugačka glava. Vrlo tanke, gotovo bezdlake ili krupne i grube mesnate uši. Duljina ušiju preko 7 cm.

[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD="align: center"]
kp01.jpg
[/TD]
[TD="align: center"]
kp02.jpg
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Hermelin kunić s plavim očima[/TD]
[TD]Hermelin kunić s crvenim očima[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[h=5][/h][h=5]TABLICA TEŽINE MALIH KUNIĆA[/h][TABLE="width: 500, align: center"]
[TR]
[TD="width: 230"]MJESEC STAROSTI[/TD]
[TD="width: 40"]1.[/TD]
[TD="width: 40"]2.[/TD]
[TD="width: 40"]3.[/TD]
[TD="width: 40"]4.[/TD]
[TD="width: 40"]5.[/TD]
[TD="width: 40"]6.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]TEŽINA U KILOGRAMIMA[/TD]
[TD]0,2[/TD]
[TD]0,4[/TD]
[TD]0,6[/TD]
[TD]0,8[/TD]
[TD]1,0[/TD]
[TD]1,2[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[h=5][/h]
 
Nazad
Vrh