Patuljasti kunići

Da li je istina da se kod patuljastih ovnolikih ili ovnolikih kunica uopshte deshavaju problemi sa ushima te se ushi moraju redovno cistiti to sam cuo negdje jer su im ushi spushtene pa nema mnogo vazduha da struji.I stvaraju se svakojaka oboljenja ushiju.To pitam jer imam u planu da kupim jednu ovnoliku zenku pa ne bih zelio da imam problema ne znam shta ce mi ako moram non stop da je lijecim.
 
@dino
Ja gajim ovnolike kunice vec par godina i nikad nisam imao problema sa usima
 
Pozz,Dino šuga ušiju je kod svih kunića prisutna,kako kažu odg. prije mene da je sve do higijene boxova i kaveza,bitna je suha slama al kod ovnolikih bi bila poželjna i piljevina bolje upija amonijak i onda ne vuku uši po vlažnoj prostirci naglasak je na Eng. klopane jer su uši jako dugačke...
 
Ja dobiob na poklon dve zecice i zekana,pa me zanima koje bi dimenzije trebala biti kucica gde se zenka koti?
 
Pozdrav svima,molim za pomoc dali neko zna gde mogu da nabavim zekana i zecicu(par) angora kunica?unapred hvala.
 
Petar 90 je napisao(la):
Ja dobiob na poklon dve zecice i zekana,pa me zanima koje bi dimenzije trebala biti kucica gde se zenka koti?

Kotilica za patuljaste kuniće ti je dovoljno 30x40 cm. Ja ne bih radio veće. Računaj koliko joj treba da se unutra može okrenuti i još koji cm na jednu stranu ::namigivanje::
 
perje je napisao(la):
Petar 90 je napisao(la):
Ja dobiob na poklon dve zecice i zekana,pa me zanima koje bi dimenzije trebala biti kucica gde se zenka koti?

Kotilica za patuljaste kuniće ti je dovoljno 30x40 cm. Ja ne bih radio veće. Računaj koliko joj treba da se unutra može okrenuti i još koji cm na jednu stranu ::namigivanje::
Tolike sam i napravio,hvala u svakom slucaju :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ove nedelje u Kv na auto-pijaci mladi patuljasti zečići su bili 500 din. kom.

Nije ti daleko, lik što prodaje životinje je svake nedelje tamo.
 
Okotila mi se jutros zenka u 31danu nosenja....
ali tek je jutros bacila dlaku na nekih 2h pred kocenje...
Jel to normalno kod patuljastih zeceva ili nije?
hvala
 
A jel normalno da staviš mladi par patuljastih na stol da ih slikaš i dok upališ kameru oni se kresnuli?? :ppozdrav:Njemu oko 3 i pol mjeseca a njoj koji dan više.!
 
Glume ili ne glume oni su kadar i jutros ponovili;
28tuphy.jpg
 
zeco

Aj postavi jok koju sliku tvojih patuljastih lavljoglavih ako ih jos imas a predpostavljam da imas zanima me jer i ja drzim isto ovu rasu zeceva imam ih osam i sada treba jos jedna zecica da se koti
 
Patuljastih nemam više, samo taj jedan mladi par.Na slici su im oči crvene radi blica ali inače su izrazito plave boje.
 
Nazad
Vrh