Semenska pšenica,iz ambara ili iz dućana?

psenicu koju sejemo za semensku treba redje sejati, tad nije presudna kolicina vec kvalitet da zrna budu sto veca, a kad kosite tu psenicu vazno je da bude zrela i naravno suva pa je takvu lako lagerovati.
imamo sestoredni jecam bar 20g. koji sejemo tako sa tavana
 
Jedno pitanje za ljude koji ostavljaiu svoju pšenicu za setvu.Kada raditi tretman semena sa fungicidom?Planiram ovih dana da je doradim i stavim u džak a možda i zaprašim sa fungicidom.
 
nek mi daju 1 kg njihove semenske psenice za 1 kg moje psenice i eto resen problem,ja prvi necu da sejem zito sa tavana.iako radim kao i oni : susenje,selektor,zaprasivanje
Post je spojen: [time]1281467719[/time]
_________________________________________________
nek mi daju 1 kg njihove semenske psenice za 1 kg moje psenice i eto resen problem,ja prvi necu da sejem zito sa tavana.iako radim kao i oni : susenje,selektor,zaprasivanje
 
Ja planiram da radim sa Acordom i to jedno 5 dana pre setve jer necu da pakujem psenicu sad u dzakove pa da pravim misevima igraliste. Onda cu morati sve ponovo,a ovako ona lepo ceka rinfuzno.
 
kiraj je napisao(la):
Jedno pitanje za ljude koji ostavljaiu svoju pšenicu za setvu.Kada raditi tretman semena sa fungicidom?Planiram ovih dana da je doradim i stavim u džak a možda i zaprašim sa fungicidom.

Selektiraj i odmah zaprasi, neces valjda dva put prevrtati.
Nemoj mankogalom, kupi nesto ozbiljnije.Ja koristim Dividend od Syngente, prosle godine je bilo 600-650 din/lit za 500 kg semena.Moze da stoji seme zapraseno 90 dana.
 
jeste vi stavili sve to na papir? jeste?
kakva je računica?
kol'ko otpadne prilikom selektiranja? koliko košta po metru taj andrak za zaprašivanje?
koliko vremena ode na selektiranje i zaprašivanje, pretovare, utovare?
koliki je rastur i šteta od glodara?
kolka bude setvena norma jer seme "ne klizi" kako treba?
 
Ako je cena semena kako Tarana kaže, onda jeisplativo raditi sa sopstvenom pšenicom.Selektor imam,vremena imamo (kad padne kiša) otpad ide za stočnu hranu,sredstvo za zaprašivanje i nije neka stavka.
 
Kakvo selektiranje psenice. Primese su 4 % recimo,za toliko se digne setvena norma i to je to. To je ljudi psenica a ne kukuruz pa ako pogresis u 5000 semena napravio si stetu. Jedino sta treba jeste koristiti neko tecno sretsvo za zastitu koja se odradi u buretu za soju. Dva gancija i nek mesaju ceo dan upakuju u dzakove i natovare na prikolicu. Sve to ne moze da kosta vise od 50 e i plus fungicid (15 e po t).
 
Komšija ,što misliš da su njihove pšenice bolje od tvojih.Gde su oni radili proizvodnju sa buduće seme ,možda u zaštićenom prostoru ?Ovu što sam vršio zadnju lepše izgleda vizuelno nego što sam prošle godine kupio seme.
 
ne volim improvizacije.
nikog ne ubeđujem, samo kažem da ja planiram da kupim seme ili uzmem u zamenu.
 
pa ne mogu da vrtim 2 kulture.
jednako me ucenju i na suncokretu i na pšenici.
sem toga nemam gde kukuruz da smestim.
 
Nazad
Vrh