Cena soje rod 2017

Da ali neke firme na zapadu kupuju samo ovu našu i ako je nebude u dovoljnim količinama???Samo glasno razmišljam a možda i grešim...
 
Kao prvo problem će biti rod...neće soje biti...A cenu ko cenu videćemo svi neko pre neko kasnije a nebesa nemoj baš bukvalno shvatiti...:haha:
 
Pa sigurno da će cijena biti viša , ali uzdati se da će ići u nebesa ?
Ajde odaću ti na koju cifru sam mislio kad sam napisao nebesa,taj broj jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................80 din.:osmeh:
 
Kuka se da je susa uzela danak a na jesen ce se pisati o prinosima oko 2t po kj :haha::haha:.
Salu na stranu. Moja tek sad pocinje da mauna. Ima dosta cvetova ali je manja rastom nego prosle godine i vidim pokoju zutu lisku pri dnu. Prinosi sigurno hoce biti manji nego prethodne godine ali bi i cena trebala biti solidna. :ppozdrav:
 
Rod će sasvim sigurno biti slab a mislim da ni cena neće biti bolja. Ne verujem da će ići preko 41 din/kg. Očigledno se žmuri i prećutno dozvoljava promet GMO soje, cena se mnogo ne menja bez obzira na to da li je kod nas suša ili ne.
 
Gledam jutros na TV-u priča ženska iz Soja Dunav-a kako će prinos biti za nijansu niži u odnosu na prošlu godinu. :haha: Koji vic.
 
Njino je da pecaju ,pa koga upecaju,nijanse su njima nekoliko stotina procenata,ko im dade termin na tv ,pitanje je sad.
 
De nadje bas 41 dinar sto nisi zaokruzio na 40 ,soja je ugovarana na zeleno jos u maju po 47 ,dok nije ni bilo naznaka suse,za gm se slazem,,,http://gdeinvestirati.com/2017/05/20/produktna-berza-realizovan-prvi-ugovor-za-soju-na-zeleno/

Znam da je bilo govora o 47 dinara na zeleno ali ne znam da je neko u praksi to i zaključio. Verovatno si primetio da suša i žega sa posledicama koje ostavljaju po useve uopšte nisu predmet rasprave u javnosti kao da se ne postoje. Čini mi se da se takav ambijent stvara upravo da bi se i to malo roda otkupilo po što nižim cenama. Samo čekam da se u drugom dnevniku pojavi neki "domaćin" sa po tri klipa na stabljici kukuruza da nam pokažu kako ima uspešnih ali smo mi neradnici koji samo kukaju. Baš 41 dinar sam našao zato što je prošle godine u žetvi bila 40 mislim da će dati još taj jedan onako da pokažu kako smo drugari. Meni se tako čini nadam se da grešim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh