Cena soje rod 2017

Mi samo tražimo neki vid utehe jer naše njive ove godine neće videti vode.Hteli mi to ili ne ali na dalje u ovom poslu bez te opcije zalivanja teško da će se može...
 
To da je zalivano prošle nedelje možda bi i vredelo nešto bile su niske temperature,ali ako je napolju blizu 40 ti možeš da zalivaš sa 50 mm pola od toga za dva dana ispari i tu fali od ranije možda i 200 litara(zimskih padavina),ljudi koji vam je???Ti 50 mm da daš po m2 evo mindjušar tera 10 metara tifon na sat...dan i po mu treba da istera duž od 380 metara i zalije oko 5 kj.Ti nemaš pojma koji je to posao i koliko goriva i nespavanja i svakojakih zajebancija da zaliješ samo 20 kj.A efekat ni blizu kada padne kiša prirodnim putem pola od toga...Evo ja bi voleo da neko ima lepo iskustvo sa zalivanjem soje ne drugih kultura nego baš soje...Ja bih prvi kupio taj .ebeni tifon i sve šta treba uz njega i nebojim se ni posla...ali ako nema željenog efekta onda šta???:ppozdrav:
 
Jesi gledao koliko imaš mahuna???...Evo ja juče bio do Temerina na oko soje bolje izgledaju nego kodnas višlje su i 70 cm. redovi su zatvorili redove,međutim kada uđeš ono prc nema 10 mahuna po stabljici i to neke pljosnate,pa reko da i ti ne zalivaš samo lisnu masu???:ppozdrav:

A o tome smo pisali već 1000 puta da ti možeš da daš vodu biljkama ali nemožeš da se braniš od temperature od skoro 40 stepeni...i džabe polivaš kada ona na vrućini odbaci cvetove i mahune...

- - - - - - - - - -


Gledao sam koliko ima,ja prezadovoljan sa sojom ove godine :ppozdrav:
 
Kris80. 10 postoje take soje. Ostale soje kubure sa vlagom. Broj mauna jako mali. O prinosu je jos rano govoriti. Sve zavisi od kise za vikend.
 
Prijatelju nemoj biti pesimista gledaj malo optimisticki na stvari videces za mesec dana kad budes citao prinose pomislices da ne zivis u ovoj zemlji.Pozdrav
 
Imam 1,5 tonu soje da prodam i zvao me čovek i nudi mi 57 din. Reko ne dam. Kaže , šta je ovo niko neda soju, pa čak ni ovi što prave pogaču od soje neće da je prodaju.
 
Ženu imam jednu,a soju sam, mučenik prodao pre 5 meseci,trebalo mi para za studente.Sirotinjo i bogu si teška.A novu soju ne dam nikom,a neću je kanda ni ja imati-ali ne dam.Isto i ženu. Ako odluči da odbegne,e to je njena volja ali ovakvog derana više neće naći.
 
Danasnja informacija da cena nove 60 dinara,videcu mozda nesto zakljucim i termalno,e sad me zeza kolicina da se nezeznem pa posle dokupljujem po 70 da bi ispostovo ugovor,il da zakljucim vise mozda izadju i sa 50 na pocetku pa dokupim ,hajde budi sad pametan.
 
Prvo jako je teško proceniti rod,a drugo cena hmmm lako može da ode do nebesa ako ne odmah sa starta ali malo kasnije skoro pa sigurno...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh