Koliko često prskate voće?

valhalla

Član
Učlanjen(a)
9 Apr 2010
Poruka
133
Lokacija
Vršac
Zanima me koliko često prskate voće (jabuka, kruška, šljiva, loza)?
Naravno, pričam o ozbiljnijoj proizvodnji, ne o par voćki ispred kuće ;)

Ja sam prošle godine dogurao do 23 tretmana. 17 puta jabuka, 15 puta kruška, 7-8 puta breskva/šljiva/kajsija i 8 puta vinograd.
 
Odg: koliko često prskate voće?

zanima me da li ti i tvoja porodica jedete to voće_Ako jedete onda ste prvi u redu za valhalu.
 
Odg: koliko često prskate voće?

jovanovichb je napisao(la):
zanima me da li ti i tvoja porodica jedete to voće_Ako jedete onda ste prvi u redu za valhalu.

Jel kupujes ti mozda voce po trznicama ili povrce? Da li kupujes u supermarketima, popijes li kad Coca-Colu ili mozda pijes neki vocni sok, recimo od jabuke?. Kao on je zdrav nije gaziran, ne steti jetri, a napravljen od jabuke koja je prskana 25 puta?? Zdrav zivot aaaa?
 
Odg: koliko često prskate voće?

jovanovichb je napisao(la):
zanima me da li ti i tvoja porodica jedete to voće_Ako jedete onda ste prvi u redu za valhalu.

Oprosti, al lupaš bez veze. Da si u neke stvari upućeniji onda to pitanje nebi ni postavio. :nono:
 
Odg: koliko često prskate voće?

jovanovichb je napisao(la):
zanima me da li ti i tvoja porodica jedete to voće_Ako jedete onda ste prvi u redu za valhalu.

Naravno da jedem to voće, al čini mi se da ću ja svakako u valhallu obzirom da sam prskam voćnjak te sam tu na prvom udaru ::namigivanje::

Zaštitu mi radi čovek koji je bio glavni zaštitar u jednom velikom kombinatu u okolini, a on radi zaštitu i svim većim proizvođačima u okolini. Znači ne prskam kako meni dune... Sa kime god sam pričao od proizvođača jabuka a da imaju veću količinu (bar par hektara), svi se kunu da bez 15-17 prskanja godišnje nema dobre zaštite.

Meni eto đavo ne da mira pa želim da čujem i šta drugi kažu na ovu temu.

Da se razumemo, ja bih prvi bio presrećan da mogu da smanjim broj prskanja (i srežem troškove) ali čini mi se da nijedno prskanje nije bilo suvišno... Pretprošle godine je matori omašio jedno prskanje (te godine je bilo 9-10 prskanja) i venturija je uletela i sredila rod i te i sledeće (2009.) godine.
 
Odg: koliko često prskate voće?

@valhala: Bajo moj u jabuci kad izguraš sa 18 prskanja to je puna šaka brade. No uglavnom to bude 20 i više.
 
Odg: koliko često prskate voće?

Vala svaka vam čast, a ja se pitam kako se obogatiše ovi naši apotekari, kad ono... zahvaljujući... jabuci?!
 
Nazad
Vrh