Problem sa agregatom za navodnjavanje

PG Krnac

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
2.575
Lokacija
Silbas
Imam problem sa agregatom za navodnjavanje koji sam uzeo pre 2 god,u pitanju je Deutz motor 49ks i rovatti 3 stepena pumpa... Za dve god mi je pucala osivina pumpe 3 puta,niko ne priznaje krivicu iz fabrike,firma od koje sam kupio mi izadje u susret sa novom osovinom ali strepim da ce opet pucati,pa sam razmisljao dali ima neka firma ili majstor koji bi mi mogao odraditi balans kompletne pumpe?? A isto sam razmisljao ako pulne ponovo osovina da skinem pumpu i ugradim Bauer 4 na taj motor... Kakav bi mi trebao reduktor izmedju pumpe i motora??? Hvala unapred :)
 
Kod pumpe obicno prvi i osnovni problem bude ako se pretegne pletenica i ako se ne vidi na vreme da je lezaj dobio po tamburi. Vektor becej balansira secke, ja verujem da moze da izbalansira i rotor od pumpe ali mislim da to treba da se radi sa sve osovinom.
 
Imaš polovni capprari u uzvešcu trostepena 2000l 12 bar za 700 ,ja sam kupio jednu radi bez problema.Mozda bi tu tvoju trebo doneti do Damira Balica daje pregleda i da utvrdi sto puca osovina dobar je majstor i a dobro oprljenu radionicu.Mada sam cuo da mnogi imaju problem sa pucanjem osovine na tim pumpama.A bauerka je je problem da ide direkt na motor zbog smera okretanja reduktpr se vrti u levo a motor u desno mada se i to može rešiti i istoje problem brzina reduktor je predviđen da se vrti540obr

- - - - - - - - - -

Kod pumpe obicno prvi i osnovni problem bude ako se pretegne pletenica i ako se ne vidi na vreme da je lezaj dobio po tamburi. Vektor becej balansira secke, ja verujem da moze da izbalansira i rotor od pumpe ali mislim da to treba da se radi sa sve osovinom.

Bubu je u pravu,kad pumpa krene da radi pletenicu treba popustiti da na njoj kaplje
 
Poslednja izmena:
A odakle je taj majstor Damir? Pa moracu nesto uraditi ili druga pumpa ili neka karabudz :)
 
Kaplje meni na pletenici stalno nije do toga... Jel imas broj od tog majstora da se cujem sa njim...
 
Bio sam prošle godine kod njega bilo je svašta i perkis motora staera evo ti broj pa se čuj sa njim 063 237 507
 
Poslednja izmena:
Sledeći put kad se bude otvarala tema može da se napiše smislen naslov, ovo "Problem..." je bezveze. Sad sam ja to ispravio.
 
Nazad
Vrh