Elektricna testera gubi ulje

Rile75

Član
Učlanjen(a)
17 Feb 2014
Poruka
325
Lokacija
Krusevac
Imam el. testeru Sachs-Dolmar i duze vreme se desava da ulje za podmazivanje lanca iscuri kada testera ne radi. Juce sam je rasturio, skinuo plastiku i sve srafove sa strane gde je zvono, ali posto ne mogu da skinem zvono (ne znam kako) da bih prisao posudi za ulje, morao sam sa druge strane, gde je elektro motor pa pored njega da skinem osigurac sa osovine i blagim cukanjem uspeo da komplet izbijem tu osovinu sa zvonom...E sad kako da nekako skinem zvono da bih mogao da izvadim uljnu pumpu koja se nalazi ispod ovog zupcanika plasticnog? Na sredini se vide dve rupe gde dolazi neki alat sigurno kao za veliku brusalicu, ajde to bih i mogao da napravim ali kako da blokiram osovinu da se ne okrece? Ne moze da se uhvati osovina, nema mesta ...
suzo7t.jpg

Ovo je strana gde je zvono, mesto obelezeno strelicom je gde izlazi/prska ulje za lanac...
5vdiiv.jpg

r7rv2u.jpg

Ovo je tkzv. filter ulja ( tako se zove u uputstvu koji imam uz testeru, kupljena 1989. i cuvam :) koji se nalazi u sklopu uljne pumpe, nekako sam uspeo da ga izvucem, ne vidi se da je iscepan...Ovaj mali deo pored je odbojni ventil, tako pise u uputstvu, ima u sebi kuglicu na jednoj strani koja kada je blago pritisnem ide dole i vraca se, sa druge strane se vidi unutra sitan navoj. Da li tu fali mali sraf za stelovanje kolicine ulja koja izlazi? Ako tu ide sraf, buni me sto sa druge strane gde je zvono, mesto obelezeno strelicom, bi trebalo taj sraf stelovati a kao sto se vidi na slici nemoguce mu je prici zbog ovog lima...
 
Poslednja izmena:
Pumpica ti propušta, ne zatvara do kraja, a pogon pumpice je ispod zvona. Ako u radu dobro podmazuje mislim da ti je neisplativo to rasturat, rađe gledaj da dok završiš posao bude ulje na minimumu i podbaci neki karton ili krpu pod nju.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 
Pumpica ti propušta, ne zatvara do kraja, a pogon pumpice je ispod zvona. Ako u radu dobro podmazuje mislim da ti je neisplativo to rasturat, rađe gledaj da dok završiš posao bude ulje na minimumu i podbaci neki karton ili krpu pod nju.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
To je krajnje resenje, da sipam samo malo ulja kad hocu da struzem, ali me najvise interesuje da li ide srafce u ovaj odbojni ventil sa kuglicom? Pojasni mi malo kako to pumpica ne zatvara...?
 
Sad dali ide šaraf ili nejde, to ti neznam. Pumpica radi na sistemu puža i dok se vrti vuće i tjera ulje, a dok stoji moralo bi i ulje stati. Barem je tako bilo na mojoj alpini koju sam prije par godina imao. Ispod tog metalnog poklopca bi morala biti pumpica. Pretpostavljam da je plastićna, barem je bila na alpini, pa se možda s vremenom potrošila i propušta ulje pokraj puža.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh