Arpadžik i luk

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
12.955
Lokacija
Bašaid
Do sada sam o ovoj proizvodnji pisao u drugim temama ,te sam rešio da postavim zasebnu temu.Ovako izgleda parcela izniklog arpadžika
29n9tol.jpg
1z2mvet.jpg
.posejane su dve sorte:Majski srebrenjak i holandski žuti ,a ima i jedna leja Ruske sorte rubin koja je posejana retko kako bi se dobile krupnije glavice koje ću koristiti za proizvodnju semena.
 
Jedna parcela luka za seme
2uynhib.jpg
,u utorak smo zagrtali a sada posle ovolike kiše skoro da se ne primeti da je zagrtano.
Post je spojen: [time]1273330096[/time]
_________________________________________________
Arpadžik lepo napreduje sa malim oštećenjima od leda.
1z5kxs5.jpg
10773pk.jpg
.Kad vreme dozvoli nastupa ova spravica
11qtzz9.jpg
 
Moj prvi komsija je sejao luk nekoliko godina, sad je odustao. Jako nesigurna proizvodnja, cena jos nesigurnija. Problem skladista ako se ne proda "sa njive". Potrebno dosta radnika tokom cele godine. To su neke stvari za koje sam cuo vezane za luk. Arpadzik niko u mojoj okolini ne radi (koliko je meni poznato). Zanimljiva tema.
 
aremane je napisao(la):
jel praskao neko luk iz arpadzika sa Ronstarom protiv korova?
Nisam nikada prskao sa Rpnstarom ali luk za seme uvek prskam sa Goal-om.Sad sam oprskao jednu sortu a sutra ću drugu.Komšiji sam prskao arpadžik sa Lontrel 100 .U zavisnosti šta ima od korova i u kojoj su fazi ,donosim odluku za prskanje.
 
koliko je para 1 litar i jel moze da se mesa sa nekom prihranom ili zastitom.

Mene zanima za setvu luka iz arpadzika u rano prolece.
 
Litar je oko 3000 din.Nisam nikada mešao sa drugim srestvom.Ako hoćeš da seješ luk iz arpadžika imaš široku lepezu herbicida koje možeš koristiti pre setve , posle setve ili kad luk nikne.Za šta ćeš se opredeliti zavisi od parcele i koje korove očekuješ.
 
Danas predveče sam oprskao arpadžik i luk za seme protiv plemenjače.Korišćen Curzate M oko3 kg/ ha +okvašivač.
 
@ kiraj

Kako vrsis zetvu semenskog luka,mislim na stabljike. Imam i ja ove godine semenski luk i kontao sam da ga pokosim ostavim ga par dana da se prosusi i onda radnike i ubacivanje u kombaj. al ako ova kisa bude navalila i u vreme zetve bice problema necu ovrsiti nista.
 
Sa takvim sistemom nećeš imati semena.Kad 5% cvasti počne da se otvara ,tada ručno odsecaš cvasti i nosiš na dosušivanje(obično na betonsku pistu) pa tek tada ide na vršenje.Samu vršidbu mi radi jedan sa zmajem 780 .Koju sortu radiš i za koga ?
 
E jbg. zaboravio sam koja je sorta al icu da pogledam pa cu napisati,a radim za bioprodukt iz Cacka.
 
Imenjače,

pridružujem se aplauzima koje je uputio Deda Lala, fenomenalno izgleda na fotkama, a tek kada se pogleda uživo - cela njiva !!! ::svaka cast::, ::svaka cast::, ::svaka cast::

Pozdravi sa "ranča", pardon "salaša" :D, :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh