Arpadžik i luk

Luk za seme ,zagrnut .Od nedelje prskanje sa gooal-om.





- - - - - - - - - -

Do danas nisam znao da se gooal više ne proizvodi.Našao sam kod komšije jednu litru ,kući sam imao malo pa sam oprskao 2 kj .4 brazde ostaje kao kontrola.
 
Malo po malo ostajemo bez jeftine hemije...poajvice se nesto sto ce biti duplo skuplje ....


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Bice dobro ako se pojavi nesto, pa makar i duplo skuplje.Neznam koja je adekvatna zamena,to nam je bilo glavno sredstvo za cist luk, sa drugim preparatima smo radili samo korekcije
 
Prskan je sa Goalom a nije imao "voštanu" prevlaku pošto je rađeno posle kiše .Odmah se vide ožegotine.



 
Da li mu je vrat omekšao ?Kada kažem vrat mislim na deo iznad glavičurka.
Mislim da možeš da ga vadiš za koji dan ,kada malo povuče "brkove" tj žile.
 
Šta se desi kada ne možeš ,"zbog vremena", da uđeš u njivu.Posle prskanja sa goalom trebalo je da se okopa .Kiša pa opet kiša pa opet.... Cvetna stabla porastila, ukrstila se . Svaki prolazak kroz njega bi značio kidanje i lomljenje .
Sada to izgleda ovako .Sve što je iznad ,je samorast suncukreta .Krajem nedelje sledi skidanje.



 
Visa sila. Meni su iz jednog roka setve pobegle ambrozije u soji. Kada je moglo bilo preuranjeno da se prska, kada je trebalo kisa pa kisa i onda kada je ponovo moglo ambrozija prerasla. Epilog 5 dnevnica kopaca po jutru i smanjen prinos 10-20%.
 
Dva reda ,Ovo je krupan arpadžik (za seme) a sejalica je za krompir ,ubrzana.
 
Nazad
Vrh