Arpadžik i luk

Tako je .Imamo dve sorte na dve odvojene parcele.
 
Poštovane kolege, da li bi neko mogao da posavetuje kada je najbolji ternutak za tretman crnog luka iz arpadžika aqua stompom (pendimentalin)?
 
A da li ima veze u kojoj fazi je luk, pošto na uputstvu piše posle sadnje, a pre nicanja useva, do faze kotiledona u obliku kuke, jel to znači da se čeka da se pojave vidljivi kotiledoni pa se onda prska ili odmah posle sadnje luka?
 
Kada radimo proizvodnju luka(izvodnice) iz semena ,prskamo sa stompom pre nicanja useva .Ako radimo proizvodnju iz glavica ,prskamo i kada je nikao (1-4 lista).
 
A da li ima veze u kojoj fazi je luk, pošto na uputstvu piše posle sadnje, a pre nicanja useva, do faze kotiledona u obliku kuke, jel to znači da se čeka da se pojave vidljivi kotiledoni pa se onda prska ili odmah posle sadnje luka?
Marko slobodno prskaj,ja sam prosle godine bio u nedoumici pa sam zvao predstavnika Basf-a za juzni banat i on mi je rekao da slobodno prskam do nekih 10cm,ovi ti pricam za luk iz arpadzika
 
Kolege, potreban mi je savet, posle više godina radim luk iz arpadžika, nije velika površina, ali sam baš zagrizao da uspe. U okolini a i kod mene pre nekoliko godina kada je poslednji put rađen luk imao sam dosta problema sa truleži glavica. Propalo mi je oko 30 procenata. koja je najbolja preventiva i kako radite zaštitu u odnosu na gljivice i neparazitske bolesti?
 
Mnogo stvari treba uraditi ako hoces da sve bude kako treba i naravno na vreme uraditi,po meni najvise problema stvara trips jer biljka oboleva kada je on zasece
 
Imamo dve sorte.Holandski žuti od naših izvoda a ovaj na slici je neki crveni za Rusko tržište.
 
Posle ovih kiša je malo živno.Sejan je na strnjiku koja nije prskana totalom pošto nije ništa od trave izlazilo_Ove godine imamo problem sa popancom.Pre 10-tak dana sam ga oprskao goalom.Ima dobar učinak.
 
Nekoliko dana do vađenja.
9fcacaa9430ba5ba33df7e5f0ce07fc0.jpg
82e1d681cb9685e68282939faca5c7be.jpg


Послато са HTC Desire 626 уз помоћ Тапатока
 
Lukovno seme,još ~ 20 dana do sečenja.
b8430752bf2ca445f7727a81aeb7eb7b.jpg
31ac884838262ef37f7a22c2ca60eef3.jpg


Послато са HTC Desire 626 уз помоћ Тапатока
 
Može da se seče.prognoza nam ne ide na ruku ali...
043f8781cb28390734a8198787556323.jpg


Послато са HTC Desire 626 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam moj skinuo pre nedelju dana. Izgledao je nikad lepši pre ovih kiša, ali onda je pocrnelo 70% . Prskao sam u pavzi izmedju kiša signumom, ali je izgleda bilo prekasno. Hteo sam da vas priupitam kako izgleda Vaš, ali sam sačekao da se sami javite da Vas ne ureknem. Pošto radim za svoje potrebe neće biti previše štete, nadam se da će ovih 30% imati klijavost. Ja ne sadim veći arpadžik već glavicu luka tako da dobijem po biljci 4-5 cvetova, jedino što ih posle moram vezivati za oslonac(žicu), ali pošto to radim u mojoj bašti nije problem.
 
Nazad
Vrh