Koju kosačicu (sa letvom) kupiti?

dzionik

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2009
Poruka
1.963
Lokacija
Beograd
Nemamo temu o ovim mašinama a ja planiram da kupim neku manju eventualno sa više priključka, da može da se koristi i kao freza itd... Razmišljam i da li bi bila dobra opcija da kupim 506 sa kosom ili nešto novije, sa četvorotaktnim motorom. Imam mogućnost i da doteram neku polovnu iz Italije ali ne znam ništa o tome. Imam oko hektara voća, livada, puteva koje treba kositi i više ne mogu da postignem da to pokosim ručno i benzinskom kosilicom.
Da li neko ima iskustva sa takvim kosačicama širine do jednog metra? šta bi preporučili?
 
Poslednja izmena:
Muta gorenje sa kipor motorom... Kosi uz brdo a ne moraš da joj podižes rucke da bi kosila do zemlje, može da kosi veliku stranu ne moraš da je držiš da se ne bi prevrnula jer ima teg od 80 kg u kosnom uređaju a ako je zategnuta livada mogu dvojica da kose sedeći tako što će samo da je okreću na krajevima jer muta dobro drži pravac i ne mora da joj se isti popravlja kao kod drugih kosacica...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ja te kosacice koristim preko 30 godina, i jos nisam video situaciju gde se moze kositi na taj nacin, tj. da masina tako savrseno drzi pravac da na rastojanju od 50-100 metara nigde ne skrene..
Voleo bih da komsija postavi negde takav video gde se to moze zaista i videti..
Iz mog iskustva IMT407 se bolje pokazala od Mute, najvise zato jer se manje kvari i ima jeftinije odrzavanje, a i ukupno brze kosi. Isto vazi i u poredjenju sa italijanskim kosacicama(goldoni, bcs) koje su u teskom radu takodje sklone kvarovima..
Dakle, moja preporuka je IMT407 sa Kipor dizel motorom, letva joj je 17 zuba i ima zahvat 1.3m.
 
Vidanje nekako slovenačku robu ne ljubim odkako su vadili onu decu iz tenkova, izvini al tako je.
Mirosti to mi je malo veliko a i poskupo, teren mi je neravan, ima terase na kojima je gusto voće, pa sa tom širinom i dužinom nema šanse da se provlačim. Nije to zlatiborska širina:). Već bi i jedan metar bio na granici a bolje bi bilo da je i manja kosa i lakša mašina.
 
I ja eto od '89 imam 509 s kojom je bilo mučenje kositi i od 2001 bcs na kojem je trenutno kiporov motor od 12 konja koje ne znam šta se to toliko kvare kad ja samo menjam kosu i ulje... Mutu mi ima komšija i da nisam probao kosacicu i ja ne bih verovao da mogu dvojica da kose sedeći na krajevima i da je samo okreću... Kada budeš bio u prilici da probas mutu pevaj pa ce ti se samo kasti...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Villager vmm 1918 r
Ima moj komsija novu, 120000 dik kosta on je daje za 72000, odlican izbor, montira se kosa i moticice, rucice se rotiraju, odlicna masina za jeftine pare...
Made in EU, motor Briggs & Stratton...
 
Ja bih da to ukopim i sa nekom univerzalnijom mašinom da mogu da montiram frezu... znam da misliš da to ne valja ali mi treba neka jača freza od ove igračke što imam a ne mogu da se prižim i za jedno i za drugo. Eventualno ako nadjem u Italiji za dž. što sumnjam. Da li misliš da 506 ne može da završi posao? ili možda nešto dugo?
 
Ne razumeme se mnogo u mehaniku ali 5,5 ks
kosa od 87 cm i veliki tockovi obecavaju. Lepo
izgleda.

Neka te lepo i pouzdano sluzi.
 
Valjace to uz male popravke... ali je velika pomoc, sto je nekad bilo par dana rucnom kosom sad je par sati plus malo doterivanja rucnom i skupljanje jer ne slaze otkos.
 
Nazad
Vrh