Lan uljni

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
3.525
Lokacija
Osijek
Jucer sijao lan za ulje, pa posto nisam nasao temu, otvaram novu....





Sorta lirina
Proizvodac DSV
 
Jel to kolega za novu uljaru sijes?

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Nova uljara? Gdje?
Posijao sam to ovako, na oko 2ha, trebao bi imati otkup, pa cu vidjeti kako ce to ici....
Sije se 60kg/ha
 
Pa kod mene u selu kolega preko puta granolia ali mislim da ce raditi samo bio ulja

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Nije losa ideja, mozda bi se s njima moglo nesto dogovoriti za cjeđenje lana, cuo sam danas da trebaju jos ugraditi opremu unutra i proizvodnja moze poceti....
 
Ja sam mislio da si bio na prezentaciji buduceg poslovanja uljare pa da zato to sijes

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Nažalost nisam, nisam ni znao tko to radi, ni da postoji dok nisi napisao....jel možda znaš tko to radi, da probam stupiti s njima u kontakt?
 
Ne znam ali mogu se raspitat pa ti javim

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Lan je fina kultura ko ima gde da ga proda nije nesto ni zahtevan kako sam video jer ima jedan koji ga vec duze vreme sije . Pre zetve obrati posebnu paznju na stanje nozeva od kose jer je ko zica i kad ne valjaju samo ga zvace . Znaci noz - kontra noz da su ko puska .
 
Bas ovih dana stavljam novu kosu i duple prste i imam jos jednu kosu koju cu najvjerojatnije koristiti samo u lanu, jer se bas toga i bojim kako ce rezati, i kako ce se vrsiti......
 
Zanimljivo. Nije ni dva meseca prošlo od setve a lan već cveta.

Koliki se tu prinos može očekivati?
 
Negdje sam procitao do 2,5t po ha, al ako bude 1000kg na jutro, biti cu zadovoljan, za sada dobro izgleda, i poslije vrsidbe treba ga i selektirati, moram jos i nabaviti drugo sito za kombajn, imam 3mm i 9mm, barem da imam 5 ili 6mm

Koliko sije taj covjek sto ga poznas, koliko hektara?
 
700kg/kj
Trebalo je posijati vise, sijao sam oko 53kg/ha a treba 80-90kg.....
 
Nazad
Vrh