Uklanjanje trave

barakuda

Član
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
125
Lokacija
around
Moze samo kratko pitranje ako neko zna, sa kojim sredstvom se uklanja trava? Znaci hocu da u potpunosti uklonim travu iz dvorista i da vise neraste, sto duze to bolje.
Cuo sam za neko sredstvo koje se prska i trava se osusi posle nekog vremena i vise neraste. Da li neko zna o ovom sredstvu i kako se nanosi?

edit: nisam znao gde da stavim temu pa neka admini premeste ako misle da treba
 
Beton ili asfalt su odlična sresdstva za takvu namenu.
Voliš blato u dvorištu ? :haha: :haha:
Dvorište bez trave je parking ili kaljuga! :zli: :zli:
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ok hvala puno. A hocu li to naci u poljo apoteci ili negde drugde?

3-4 puta godisnje, ok to nije strasno.

To bese mora da se prska onim rasprsivacem jel tako? Ako nenadjem moze li u kantu za zalivanje i udri?
 
da, imas to u svim poljoapotekama. Cena je oko 300 din po litru, a ja stavim u rucnu prskalicu od 10l oko 1,5 dl. Ako nemas prskalicu, za nuzdu mozes raditi s malom metlicom, tako sto ces je zamociti u rastvor, i onda "pofajtati" travu....
 
Predlažem gramoxon ( hemijska kosa). Sve što je zeleno sutradan će biti oker sprženo.
Trava će preživeti i ponovo izrasti pa postupak ponavljaš kao da kosiš.
Ljudi će se krstiti kad to vide! :haha: :haha: :haha: :haha:
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ako baš hoćeš da se trajno rešiš trave onda isključivo Atrazinom poprskaj i to zamešaj prejaku dozu.
 
I ja sam probao ali sam na špric od 15 litara nasuo 2 litra Atrazina i okupao mesta koja su me stalno mučila i nema trave još uvek.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@barakuda
Nemoj nikome reći da si uputstva dobio na POLJOINFO forumu.

:osmeh: Znam sta mislis, neboj se. Nebi nikad dovodio reputaciju bilo koga ko mi je pomogao u pitanje, a pogotovo ne nekog ovako dobrog foruma. Your secret is safe with me :D
 
Barakuda je mlađi ali ja sam stariji pa me muči isti problem trave u dvorištu,pa ne bih decu da teram da kose pa bih je oprskao totalom.
Interesuje me pošto su mi kere puštene da li će jesti travu prskanu totalom.Ima li neko tu vrstu iskustva?
 
Zoran0230 je napisao(la):
Barakuda je mlađi ali ja sam stariji pa me muči isti problem trave u dvorištu,pa ne bih decu da teram da kose pa bih je oprskao totalom.
Interesuje me pošto su mi kere puštene da li će jesti travu prskanu totalom.Ima li neko tu vrstu iskustva?
Koliko znam kere nisu travojedi. Ako ne pasu sočnu zelenu travu neće valjda sasušenu?
Probaj pa nam prenesi iskustva!
:ppozdrav:
 
Nisu travojedi ali se šetaju po travi,moji jedu i kukuruz.Ali mogu da ližu travu pa sam zato i postavio pitanje ako neko ima iskustva sa tim.
 
barakuda je napisao(la):
Može samo kratko pitanje ako neko zna, sa kojim sredstvom se uklanja trava? Znači hoću da u potpunosti uklonim travu iz dvorišta i da više ne raste, što duže to bolje.
Čuo sam za neko sredstvo koje se prska i trava se osuši posle nekog vremena i više ne raste. Da li neko zna o ovom sredstvu i kako se nanosi?

edit: nisam znao gde da stavim temu pa neka admini premeste ako misle da treba

Časni barakuda
Evidentno je da ova tema predstavlja zajebanciju.

Zašto je tema zajebancija:
maslačak leči jetru, bokvica leči probavne organe - a ti bi da ih osušiš hemikalijama u rođenom dvorištu !?

Heart - Barracuda (1977)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hpkitLUbeEg[/youtube]
 
Nazad
Vrh